ehm, a do Miloslavova sa zo Samorina dostal ako? Pesi, pouzil bicyglo alebo ho tam odniesol ten haštág z kampane? :-)
ale inak kvitujem, aspon sa porozpraval s ludmi :-)
ehm, a do Miloslavova sa zo Samorina dostal ako? Pesi, pouzil bicyglo alebo ho tam odniesol ten haštág z kampane? :-)
ale inak kvitujem, aspon sa porozpraval s ludmi :-)
ked nebude mat pracovnika, nebudu ani odvody - na jednej strane tu mnohi placete, ze nasi ludia vonku prispievaju bohatstvu inym krajinam, a ked sem pridu ini prispievat nam, tak uz je to zrazu zle...
nuz Taliani, po privatizacii ti najlepsi vlastnici, nemaju najlepsiu povest, takze skontrolovat vsetko po nich, co sa len da, nie je na skodu
na druhej strane, hystericka stranicka, ktorej zlovestne dycha na krk dobry anjel. nema inu moznost, len zdvihnut zastavu ekoteroristickych organizacii, nech sa o nich aspon hovori - som zvedavy, kedy zareaguju podobne hystericki Rakusania
da sa hovorit aj o sorosovi, ale tahat ho do temy tohto clanku je strata casu
meritum veci? nahnedly tlcik ako ty si nasiel cudzie slovo na internete? :-D
vrece z vlakovej hliadky, ktore si ani nevie pozriet, co v tomto vlakne potaral, ktory nahluplo reagoval na moj prispevok?
toto je clanok a tema o niecom inom, nez o sorosovi, multi-kulti a o Ukrajincoch so zapadnej Ukrajiny, ktory sa k nam maju ist pozriet, co si myslime o rusoch a vsetky tvoje dalsie blekoty
blyska sa rymuje s Kiska :-)
hmm, ani raz som nespomenul komunistov, Fica, Smer, volnu ruku trhu a dokonca ani SaS
vo vlakovej najskor zacnite s citanim, potom mozes prejst k citaniu s porozumenim
trola? trol je ten, kto si mysli, ze tym, ze tu zmontujeme jedno auto, co je len mala, hoci vyznamna cast fungovania automobilky, tak mame opravnenie, aby zisky neboli preliate za nase hranice
trol je ten, kto ma plne usta neoliberalnych kapitalistov ako ty, pletie sorosa aj tam, kde nie je, lezie Rusom do r..i a trepe hluposti o multi-kulti politike a o sionistoch a pletie sa do debaty, ktorej nemoze rozumiet
ale jedno kvitujem, co vo vlakovej hliadke nebyva bezne - ze chape, ze malicka firmicka zo Slovenska nemoze konkurovat velkym konglomeratom a ze by nas po odchode z EU a vykopnuti zahranicnych investorov cakali ekonomicky neradostne casy
aj ciste vpusty sa ti dokazu rychlo zapchat, ked do nich voda splavi necistoty, tej vody bolo jednoducho prilis vela
nuz, ked zainvestuje slovenska firma miliardu eur, postavi konkurencieschopne auto, dokaze ho predat na zahranicnych trhoch, tak si tie milionove zisky moze nechat doma v strozoku
zdravotne odvody nie
a co sa tyka socialnych odvodov, tak tam tiez len cast, navyse tu hovorime o odvodoch, ktore plati firma, inak povedane, nam moze byt jedno, ci odvody nemeckej firmy Volkswagen poputuju do Rumunska a ked do Rumunska poputuju, nevznikne Rumunovi narok na slovensky dochodok
a navyse o Rumunoch a Bulharoch to nie je, tyka sa to ludi z inych krajin
demag je od slova demagog? za ktorej vlady budu pre dochodcov lieky zadarmo?
odvody za zamestnancov nejdu do statnej kasy, ale do poistnych systemov - zdravotne poistenie, dochodkove poistenie, nemocenske, invalidita a pod. (mimochodom, kedze je to pri teme zahranicni pracovnici, tak aj ich odvody tecu do slovenskych poistnbych systemov)
kazdy vypadok sa prejavi na toku financii do zdravotnictva a do dochodkov
obidva tieto systemy budu potrebovat stale viac penazi, lebo obyvatelstvo starne, zvysuje sa pocet vyplacanych dochodkov a so starnutim ludi prichadza aj vacsi napor na zdravotnictvo
nikde nie je napisane, ze by tieto peniaze prenechali firmy ludom - ked Sulik chcel presadit odvodovy bonus a supehrubu mzdu (mzdove koliesko), tak chcel zakonom prikazat firmam, aby tieto odvodove peniaze navyse vosli do vyplaty. To by bolo v momente prechodu povinne, potom uz na lubovoli firiem
takze by sa vyvolal tlak v dvoch smeroch - bud by si musel zdravotnictvo a penzie viac zadotovat zo statneho rozpoctu, alebo by si to ludia zaplatili sami
no, mohol by si zacat rozmyslat, preco ostatne krajiny pracovnikov lakaju a preco zadubenci tu ich chcu vyhadzovat
Odporúčame