stale je to o bohatej krajine a chudobnej krajine
rozpravky o kradnuti tu uz boli - v roku 2010-2012 vladla vlada, ktora neplytvala a nekradla, len tie peniaze navyse sa nikde neobjavili
stale je to o bohatej krajine a chudobnej krajine
rozpravky o kradnuti tu uz boli - v roku 2010-2012 vladla vlada, ktora neplytvala a nekradla, len tie peniaze navyse sa nikde neobjavili
a ty si fanaticky tlk :-) ja nevolim zavedene strany, ale gejm čendžerov, a pred minulymi volbami som razil heslo: velka koalicia (rozumej pravica s lavicou) - a som spokojny, ze sa to podarilo
pred buducimi volbami razim heslo: Ficovi pomoze opozicna dieta, lebo jedina cesta ako zbavit ludi iluzii, je pustit dnesnu opoziciu k moci
a to sa potom pekne pobavime pri superzlepencovi :-D :-D
jedine riziko je, ze po vlade superzlepenca Slovensko nadalej zhnedne, ale jediny recept na hluposti, ktore pises ty a spol. je pustit dnesnu opoziciu k moci a nechat sa ju vyskvarit vo vlastnej stave - ina cesta, bohuzial, nie je
a panovi prezidentovi treba zavinsovat, aby sa dobre naucil pisat (svoje prejavy bez poradcov), citat s porozumenim (rozhodnutia ustavneho sudu) a pocitat (percenta pred volbami aj po nich)
a ked bude kade-tade lietat, aby nezabudol vracat... sa domov
kazdy ma taky plat, aky si zasluzi
ja nemozem za to, ze sa ti nezadarilo. Skus inu karieru ako operatora v jaguari
na Slovensku nie su vysoke dane, tie pridu az s vysokymi platmi
ty vies pe-er-de o tom, koho som volil a mozno by si bol prekvapeny :-)
ked ti vsak tak lezi na srdci blaho nasho pospoliteho ludu, tak proti dovozu zahranicnej pracovnej sily budu v tomto momente zrejme len dve strany, aj to ta prva skor nie ako ano - jedna sedela na prasaku so zalud(k)om a druha zamrzla v 1939
a preco ti ostatni nebudu proti prilevu pracovnych sil zo zahranicia? lebo pri vsetkych vyhradach k ich posobeniu predsa len maju sajn o svete okolo nas a pud sebazachovy
mas moznost vycestovat a dostat zapadny plat - uz to je nieco, co za stareho rezimu mohlo len minimum ludi
ano, tato "bananova" republika je vyspely svet
vacsina ludi to vie, ignoranti nie
neviem, skus sa tam zamestnat, zistis
a poziadaj Moderne odbory, ktore tam posobia, aby to tak nebolo
su veci, ktore neosetris domacou legislativou...
inak, ziadni najovia k pracovnym agenturam v spravodlivom zapase za vyssie zarobky akosi nevyskakovali
ani v rokoch 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017,2018
mimochodom, pre nizsie zarobky urobili ovela viac ciernej prace pracovne agentury, nez ti zahranicni chudaci, co k nam chodia pracovat
ale ved to robi, nesmu byt zamestnavani za nizsie mzdy ako Slovaci a vo velkych podnikoch, o ktore ide, si to maju a musia ustrazit odbory cez kolektivne vyjednavanie
no ale ak by ju materska firma zavrela a ona pobocka by neprezila, tak ma ta materska firma nieco, co je cennejsie nez vsetko ostatne - meno a know how na zislavanie zakaznikov
inak, celkom presne vycislenie tych, kto by kvicali, keby Fico naozaj zmenil vsetko od zakladu
a pridajte si k tomu najov aj kolacov :-)
no, keby sme ocistli nase "kradnutie" o vymysly, hluposti a povesti, tak by sme tiez neboli na urovni Zimbabwe, ako si niektori Slovaci myslia, ze sme
ale, ano vo vseobecnosti je miera korupcneho spravania vyssia ako na zapade, ale taktiez mali ovela viac casu na to, aby si to postupne vycistli a dali do poriadku - ked teda dame bokom mentalitu.
ja poznam, ako to je u lekara v Nemecku, takisto rady pokasliavajucich, takisto objednanie o niekolko mesiacov neskor - nastastie som nemusel riesit nic vazne, ale celkova uroven je vyssia, lebo Nemecko je bohaty stat, ovela bohatsi
mimochodom aj preto, ze sa otvorilo gastarbajtrom...
sorry, nedal som to do uvodzoviek, to je cele citat Ivana Miklosa
a mimochodom tie porovnavania so zohladnenim parity kupnej sily mas na Eurostate
tvoje pracovne miesto a plat ohrozuje Srb? nebolo by lepsie zmenit povolanie? :-)
vo vyspelom svete je lov na pracovne sily - sami premieri diletanti, ked ich chcu
Odporúčame