Hranol. Polnohospodarstvo produkovalo cca 80% potravin, vyskolene kadre, vyskumne ustavy, malo a ma vlastnikov pody atd. Nic nebranilo nasmu polnohospodarstvu pokracovat v produkcii kvalitnych potravin a konkurovat, so štandardným tvrdým manažérskym režimom keby neboli dotacie. Slovenske polnohospodarstvo pilo krv EU a dotaciami statu svojim farmarom (na urovni az 90% - Slovensko na to nemalo lebo si zaroven zlikvidovalo zlate nosnice do statneho rozpoctu.(banky, poistovne, energetika) a nase prijmy nehladia na krajinu povodu.Dnes dorabame doma cca 40% potravin a dovazame smejd, ktory je lacnejsi napriek doprave kamionmi. Ide o cielenu deformaciu trhu EU k zachrane farmarov. EU nie je charita by mali vediet nasi politici v lezeni do r.. EU. EU sa rada stara o rovnake uhorky ale nevadia jej nerovnake dotacie alebo ich zrusenie. To robili iba sudruzi ked podporovali krachujuce firmy. Kapitalizmus je proti podpore sukromnika statom ale EU to neprekaza v podpore farmorov ako za sociku.


