Ved Dzurinda ju drzal so sluckou na krku. Pani Radicova je ziena a mala by si odpocinut od tej zberby co ju polozila ako obet.
Ved Dzurinda ju drzal so sluckou na krku. Pani Radicova je ziena a mala by si odpocinut od tej zberby co ju polozila ako obet.
Kedysi pracovalo na stavbach tisicky furikov , krompacov, lopat . dnes staci jeden dva bagre. Vedecko technicky pokrok je tak progresivny, ze uz sa moze stavat skutocnostou, ze ludia budu menej pracovat a uzivat si. Preco sa stale bojime co zo starymi ludmi? Ved teraz uz netreba tolko ludi na pokrytie bytia. Dalsi priklad kolko krav bolo treba priahat, kolko kos bolo treba atd. dnes pride kombajn, traktor. Dnes statci 5 pracovnikov vo vyrobe potravin na sto ludi. Paradoxne dnes ludia pracuju viac - preco, ved by sme mohli pracovat mozno iba tri dni v tyzdni. A to este nechavame nepracovat miliony ludi. Rodina, t.j. deti, rodicia, stari rodicia, je zakladom spolocnosti a rozbitie tejto bunky je rakovina spolocnosti. V aspekte tohoto by sme sa nemuseli bat ak by sa profit spolocnosti nedelil 1:99 pricom ta jednicka je 95% ludstva. Tak nejak je to vo svete a na Slovensku ako vykladna skrina.
Len tri z 29 analyzovaných európskych krajín majú možnosť pluralitného systému zdravotného poistenia a možnosťou tvorby zisku. Naozaj si však myslíte, že sa naše zdravotníctvo môže porovnávať s krajinami ako napríklad Holandsko a Švajčiarsko? V ďalších 10 krajinách síce legislatíva umožňuje pôsobenie viacerých zdravotných poisťovní, avšak tie nemôžu vytvárať zisk. A jednu poisťovňu bez možnosti tvorby zisku má 16 európskych krajín, okrem iného aj Veľká Británia, Švédsko či Dánsko.
Po tolkych utokoch voci krestanom!
Slovensko ziskalo za tri roky viac ako 200 milionov eur, ktore by sli do Holandska. Koristit na zdravi je nemoralne a aj preto mnohe krajiny nepovoluju zisky zo solidarne vybranych penazi urcenych do zdravotnictva. Nejde len o sukromne zdravotne poistovne ale aj biznis s liekmi atd. Spolocnost by sa mala dohodnut ako minat solidarne vybrate peniaze. Mam dojem, ze z nich vela uteka do vrecka bizmismanov a zdravotnictvo je stale v dlzobe.
"Ja sa tiež pripojujem k tým, ktorí tvrdia, že oba národy teraz vychádzajú lepšie," doplnil Stransky. Ja tiez. Len si treba davat pozor na skrytu realitu ked mame vela manazerov z Ceska, ked v radiach a telvizoroch je nadmiera cestiny. Na druhej strane sa uz po dvadsiatich rokoch ozyvaju hlasy, ze slovencine "nerozumeju".
Sucasny globalizovany kapital si pili konar na ktorom sedi. Tento kapital zabuda na kapital ruk a mozgov a povazuje tento ako naklad v hodnote vyrobku alebo sluzby. Aj tento kapital sa chce podielat svojou investiciou na zisku. Chcem tym povedat, ze kapitalizmus ak chce prezit, musi kapital ruk a mozgov brat ako rovnocenneho partnera v podnikani.
Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.Je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici.Tie zlate nosnice mohli do statneho rozpoctu priniest miliardy eur k vyuzitiu k socialnym akciam statu lebo nepotrebovali cudzie trhy a globalizaciu. Symbioza sukromneho a statneho kapitalu by mohla byt perspektivou.
Odvody do zdravotnictva maju charakter solidarity. Ak sa robi zbierka pre charitu nepredpoklada sa, ze zozbierane peniaze budu pouzite na tvorbu zisku pre tych co tu zbierku robili. Zdravie je chranene ustavou slovenskej republiky bez ohladu na velkost penazenky. Aspon tak by podla moralky, spravodlivosti malo platit. Inak ide o egoizmus cloveka, co by najma v krestanskom svete mal byt nepripustny. V kontexte tohoto sa nase sukromne poistovne chovaju koristnicky na ukor zdravia ak odcerpavaju zdroje, ktore maju byt pouzite na ochranu zdravia obyvatelov Slovenska. Kazdy bussines je o zisku v trhovom rezime a zdravie by nemalo zavisiet od toho kto si viac trhol. Spolocnost by sa mala dohodnut na prisnom hospodareni s peniazmi solidarne vyzbieranch pre zdravie spolocnosti.
V skolstve je prezamestnanost. To nase skolstvo je socialistickejsie ako za socika. Politicky degradovane lebo co dedina to skoro vysoka skola. V Bratislave bolo pred 23 rokmi 18 strednych skol dnes je ich 50 a pritom sa rodi menej deti. Ucitelia su statni zamestnanci a je mozne, ze sa im nechce z narucia statu. Je ine strajkovat v sukromnom sektore, nemusia sa bat vyhadzova. Pani profesori nenaucili ste privatizerov(mimochodom vysokoskolsky vzdelanych) nasich politikov(tiez zamestnanci statu), ze stat musi byt bohaty aby mal plnu statnu kasu. Pani ucitelia ekonomie, nehambite sa za to, ze neucite, ze statnu kasu plni 85%-tna chudoba(vratane ucitelov), lebo stat je vykradnuty.
Cele toto pisem preto, ze mam ucitelov, profesorov rad len sa obavam, ze dnes nemaju tolko slobody, aby sa verejne postavili proti tomuto komokapitalistickemu systemu. Pani ucitelia skuste sa stotornit s tou 85%-tnou vacsinou Slovenska a spolocne ist na mocipanov co vykradli Slovensko aby vratili co nakradl
Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy." Citujem profesora Sikulu zo SAV. Tie zlate nosnice mohli do statneho rozpoctu priniest miliardy eur a nemuseli sa zvysovat dane a nepotrebovali cudzie trhy.
V skolstve je prezamestnanost. To nase skolstvo je socialistickejsie ako za socika. Politicky degradovane lebo co dedina to skoro vysoka skola. V Bratislave bolo pred 23 rokmi 18 strednych skol dnes je ich 50 a pritom sa rodi menej deti. Ucitelia su statni zamestnanci a je mozne, ze sa im nechce z narucia statu. Je ine strajkovat v sukromnom sektore, nemusia sa bat vyhadzova. Pani profesori nenaucili ste privatizerov(mimochodom vysokoskolsky vzdelanych) nasich politikov(tiez zamestnanci statu), ze stat musi byt bohaty aby mal plnu statnu kasu. Pani ucitelia ekonomie, nehambite sa za to, ze neucite, ze statnu kasu plni 85%-tna chudoba(vratane ucitelov), lebo stat je vykradnuty.
Cele toto pisem preto, ze mam ucitelov, profesorov rad len sa obavam, ze dnes nemaju tolko slobody, aby sa verejne postavili proti tomuto komokapitalistickemu systemu. Pani ucitelia skuste sa stotornit s tou 85%-tnou vacsinou Slovenska a spolocne ist na mocipanov co vykradli Slovensko aby vratili co nakradli.
Totalitu za sociku mozno charakterizovat ako znarodnenie vratane slobody. Totalitu sucasneho stavu zase za okradanie a koristenie na ludoch ked velkost slobody je taka aku ma clovek plnu buksu. Mozno by stalo za to urobit novu neznu na baze spravodlivosti a moralky v prospech rodiny ako zakladu statu.
Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy." Citujem profesora Sikulu zo SAV. Tie zlate nosnice mohli do statneho rozpoctu priniest miliardy eur a nemuseli sa zvysovat dane a nepotrebovali cudzie trhy.
Co je to za demokraciu ked sa ponechava financovanie statneho rozpoctu na pleciach priemerne, podpriemerne zarabajucich a dochodcoch(ide cca o 85% obyvatelstva Slovenska. Ved su to taky isti chudaci ako ucitelia. Ci nie je pravda, ze najma sukromny kapital vratane cudzieho potrebuje vzdelanu, zdravu pracovnu silu, vojakov, policajtov, sudcov, exekutorov atd platenych zo SR? A drzo esty pyta zo SR(alias tych chudakov) prispevky, odpustenie dani atd.
Je na skodu veci, ze sme neprotestovali, neprotestujeme spolocne. Sucasny stav je dokazom, ze sa mocipanom dari postavit chudobu proti sebe samej(robotnici - ucitelia - lekari - sestricky ..) a oni si hoveju na nakradnutom bohatstve. Kde treba protestovat? Skusme pred hradmi, zamkami milionarov, lokajskych politikov, novinarov co vykradli Slovensko.
Jano, Jano uz si kydal ciganom hnoj pod oknami a oni nevdacnici nejdu prikladom. Jano, Jano uz si daval ludom spat rolicky a oni nevdacnici na nich robit nechcu. Jano, Jano zalozil si KDH a tie tvoje politicke krestanske deti nemaju krestansku moralku a pocit solidarnosti. Jano, Jano chces ukazat ludom aky budes prezident a oni nevdacnici ....Jano, Jano no a co ta tvoja advokacia ti nestaci?
Polnohospodarstvo produkovalo cca 80% potravin, vyskolene kadre, vyskumne ustavy, malo a ma vlastnikov pody atd. Nic nebranilo nasmu polnohospodarstvu pokracovat v produkcii kvalitnych potravin a konkurovat, so štandardným tvrdým manažérskym režimom keby neboli dotacie. Slovenske polnohospodarstvo pilo krv EU a dotaciami statu svojim farmarom (na urovni az 90% - potom zlikvidovali nase aby ziskali trh a udrzali zamestnanost na farmach. Tak ako sa pise v clanku prisli sme o desatisice pracovnych miest, sebestacnos v potravinach a mozno prideme aj podu. Ide o cielenu deformaciu trhu EU. Druhy priklad. Na Slovensku sme mali statny kapital(banky, poistovne, energetika, atd.) , ktory nepotreboval cudzie trhy a tento kapital mohol prlnit statnu kasu . Naco vyrabame miliony aut a televizorov a preco na Slovensku? Ide o dalsiu deformaciu trhu v tomto pripade trhu prace(robotnik v Nemecku a na Slovensku). Nuz aj takto nam pomaha EU! Kedy pozatvarame tych co predali Slovensko cudzine.
Tak co katolicka Europa?! Budeme stavat mesity. "Národnú koalíciu sýrskych opozičných a revolučných síl za legitímneho predstaviteľa sýrskeho ľudu a za strešnú organizáciu sýrskej opozície," to uz boli volby? Kto tie volby monitoroval? Tak naco nam je demokracia - staci aby zasadli priatelia z vonka. Mozno aj preto su volby v Bierousku nedemokraticke.
"Neoliberáli v postkomunistických štátoch neprestajne argumentovali, že štát je najhorší hospodár, a tak napríklad na Slovensku sa sprivatizovali nielen všetky banky, ale aj "zlaté nosnice“ medzi štátnymi firmami.
Navyše niektoré z týchto prosperujúcich firiem sprivatizovali štátom kontrolované spoločnosti západných krajín. Tam je predsa bežným javom, že popri súkromných existujú aj silné štátne podniky, pravda, so štandardným tvrdým manažérskym režimom. A čo sa týka argumentácie neoliberálov, treba si položiť otázku: Ako je možné, že existujú na svete štáty, kde je takmer nulová korupcia, existuje veľké prerozdeľovanie a tie štáty sú na čele konkurencieschopnosti? Nie štát je zlý hospodár, ale tí, čo konkrétne realizujú funkcie štátu, čiže politici. Najnovšou ukážkou boli zlaté padáky v slovenskom rezorte ministerstva dopravy." Citujem profesora Sikulu akademika SAV.
Odporúčame