Ako dobre, ze sme sa rozdelili! Lebo sa este stale najdu ti co hladaju konflikty z titulu rozdelenia.
Prajem Slovenskej aj Ceskej republike vela uspechov!
Ako dobre, ze sme sa rozdelili! Lebo sa este stale najdu ti co hladaju konflikty z titulu rozdelenia.
Prajem Slovenskej aj Ceskej republike vela uspechov!
Tu nejde o moj vztah k zamestnavatelovi. Ten je dobry. Vsetko co som napisal je moj vztah k statu a jeho danovej politke. Inak dakujem, centurion21, za Tvoj nazor, a demokraticky Ti davam plusky.
Nerozumies, centurion21? Ten plat je vysoky pre jednotlivca ale nie pre rodinu.
Ratajme:
3000- dane, zrazky(900) - (700)hypoteka na byt - (300) poistky. Pre rodinu(styri osoby) mi ostava cca 1100 eur.
Ten plat je tazko ziskat mimo Bratislavy(zaroven vysoke naklady na byvanie), bez vzdelania.
Mas pravdu, ceturion21, ze nikoho nezaujima akysi Durislav. Ja sa nestazujem ale nemam rad ak moj prijem sa povazuje za milionarsky a preto som sa odvazil napisat moj prispevok a opakujem ho viackrat(no vidis tatko, ze to treba opakovat), aby sme si nezavideli to co inde je priemerny plat.
Politici radi zasievaju zavist medzi ludmi (a vela ludi im naleti), aby zakryli zbojstva vo svoj prospech. Pritom dobre vedia, ze platy nemozu byt rovnake(rovnostarstvo - krach sociku) a ze s platu nikto nemoze byt milionarom.
Prepac tatko, dobre ratas. Skoda, ze to nerata Fico.
Kapitalizmus sa musí zmeniť, vyzývajú laureáti Nobelovej ceny
Držitelia prestížneho ocenenia sa stretli v americkom Chicagu, aby diskutovali o najrôznejších otázkach.Na zmenu svetového usporiadania vyzval aj Lech Walesa, bývalý poľský prezident a bojovník proti komunizmu. "Tento kapitalizmus - ak ho nezlepšíme a nezreformujeme - neprežije toto storočie," vyhlásil vo svojej materinskej poľštine na pôde Univerzity v Illinois.
"Samozrejme, že musíme zachovať slobodnú trhovú ekonomiku a súkromné vlastníctvo. Ale musíme odstrániť krivdy, ktoré sa dejú," vyhlásil v narážke na sociálne nerovnosti. "Musíme nájsť prácu pre každého. Ak sa nám to nepodarí, začne sa revolúcia,".
Foter,ten kapitalizmus ozaj treba zmenit´a neocakavam, ze ho zmeni Fico, ten len zasieva zavist napr. v platoch a ludia to radi pocuvaju. No na druhej strane sucasny kapitalizmu produkuje obrovsku priepast z titulu nemoralneho, neludskeho, delenia profitu vytvoreneho spolocnostou. Chce to novu neznu, celosvetovu
Statu unikaju miliony a miliardy v nastavenom danovom systeme podnikatelskej sfery, zdroj na milonove, bohatstvo. Spolocnost by sa mala rozumne dohodnut, ktore naklady odpocitavat z celkovych prijmov podnikatela, zamestnanca. Zamestancovi sa zdanuje hruba mzda(celkovy prijem) bez odpoctu nakladov potrebnych na zalozenie a fungovanie rodiny, naklady na vzdelanie. Podnikatelovi(notar, exekutor ) sa nezdanuje celkovy prijem ale rozdiel celkoveho prijmu a nakladov(prenajom, poistky,..) Aj zamestnanec je kapitalista ako je kapitalista podnikatel len danovy system je k druhemu stedrejsi, vykazuju stratu, opticky je chudobny.Ludia musia mat zaujem investovat do seba do rodiny(inak spolocnosti upada). Plat napr.3000 eur, z ktoreho zivim stvorclennu rodinu, platim hypoteku,dane, poistky, je vysoky prijem?. Nezasievajte zavist pri vyske platu, z platu sa nikto nestal milionarom.Apelujem na novu vladu urobte vsetko pre rodinu, nic nepokazite. Zdroj pre statny rozpocet som naznacil v uvode.
Dajte pokoj takymto praktikam. Dnes vladnu priatelske vztahy. Nepoznam co sa mysli pod pojmom "spolocne zastupitelske urady" ci ide iba o budovu. Akym pomerom sa budu delit naklady atd. Moze sa stat, ze Slovensko sa strati tak ako za existencie ceskoslovenska, ked zahranicie poznalo iba Cesko(Bohemia). Ked sme sa rozvadzali bolo vela reci kto na koho doplaca, este trvdsiu federalizace, pomlckova vojana atd. Pokial sa jedna o bratske vztahy jeden z bratov bol vacsi a daval to patricne najavo. Je vela snah cechoslovakistov, ktore sa uz aj vidiet v realite zivota slovenskej spolocnosti(rozhlas, televizia, management podnikov atd), ktori neboli za samostatnu Slovensku republiku. Krehkost slovenskej statnosti je treba mat neustale na pamati a preto je treba slovensku statnost spevnovat a nedavat prilezitost k jej ohrozeniu.
Kapitalizmus sa musí zmeniť, vyzývajú laureáti Nobelovej ceny
Držitelia prestížneho ocenenia(citujem antikom" v dnesnej dobe sa takymto somarinam nevenuju seriozni vedci ale iba lavicovi extremisticki kreteni alebo ti co na starobu zblbli")
sa v pondelok stretli v americkom Chicagu, aby diskutovali o najrôznejších otázkach.
Na zmenu svetového usporiadania vyzval aj Lech Walesa, bývalý poľský prezident a bojovník proti komunizmu. "Tento kapitalizmus - ak ho nezlepšíme a nezreformujeme - neprežije toto storočie," vyhlásil vo svojej materinskej poľštine na pôde Univerzity v Illinois.
"Samozrejme, že musíme zachovať slobodnú trhovú ekonomiku a súkromné vlastníctvo. Ale musíme odstrániť krivdy, ktoré sa dejú," vyhlásil v narážke na sociálne nerovnosti. "Musíme nájsť prácu pre každého. Ak sa nám to nepodarí, začne sa revolúcia," dodal.
Antikom, neocakavam, ze budes vecne ragovat. Komunisticki pohrobkovia obycajne tak reaguju ako Ty(somarina,sprostost, kretni, zblbli...)
Stat, ktory nic nevlastni je zavisly na cudzom kapitale. Cudzi kapital nema zaujem aby sa znizovala nezamestnanost, lebo to je nastroj na koristenie na trhu prace.Slovensko je v tomto ohlade vzorova krajina. Kazda uprava zakonnika prace v prospech zamestnancov je pre cudzi kapital cervene sukno - hrozi odchodom zo Slovenska. Cudziemu kapitalu na Slovensku chyba konkurencia statneho kapitalu a preto si robi co chce. A len na okraj, kde by v EU nasiel taku lacnu pracovnu silu ako na Slovensku? Mozno by bolo vhodne ho zo Slovenska vyhnat a vratit sa k symbioze statneho a sukromneho kapitalu v ekonomike Slovenska. Takto nam unika do zahranicia 80% profitu vyprodukovaneho na Slovensku, resp. na slovenskych otrokoch. Ide o zacarovany kruh, ktory konci tym, ze ekonomika Slovenska bude na urovni bananovych krajin. Tento trend je celosvetovy a uz aj nositelia Nobelovej ceny za ekonomiku upozornuju, ze to je cesta smerujuca k zaniku kapitalizmu v dnesnej forme.Chce to zmenu a to celosvetovu!
Poviem za seba, ze keby bolo referendum o rozdeleni republiky, by som hlasoval proti rozdeleniu. Dnes som rad, ze mame Slovensku republiku ako samostatny,uznavany stat.Klaus a Meciar boli hlavni akteri rozdelenia republiky a za to im treba podakovat a aj vzdat hold. Ked za federacie Klaus zaviedol kuponove knizky myslel som si, ze ked si kupim 3O akcii fabriky, v ktorej robim, ze budem rozhodovat ako vlastnik. A teraz viem, ze kuponova privatizacia bola najvacsia kradez v historii ludstva a pokracovala aj za Meciara pri jeho experimente urobit domacich kapitalistov. Sumasumarum mame Slovensku republiku, ktora nevlastni vlastny kapital lebo aj dalsi politici(Miklos) po Meciarovi tvrdili, ze ako zamestnanci statu nevedia hospodarit so statnym vlastnictvom. Vladne nam cudzi kapital za pomoci celej galerie politickych lokajov tomuto kapitalu pocas 22 rokov od neznej. A aj ja som tych politikov volil. Z toho vyplyvaju paradoxy, mozno po dalsej neznej budem, budeme mudrejsi.Alebo nie?!
Ńech pride ale bez danovych prazdnin a prispevkov statu. Mozno by mohla zamestnat aj nasich Romov aby mali blizsie do prace. Podla mojho nazoru stimuly treba do polnohospodarstva a tam sa zamestna trikrat viac ludi ako vo stvrtej automobilke coz montaznej dielni na urovni otrockej prace.
Suhlas mitrax1.Statu unikaju miliony a miliardy v nastavenom danovom systeme podnikatelskej sfery, zdroj na milonove, bohatstvo.Spolocnost by sa mala rozumne dohodnut, ktore naklady odpocitavat z celkovych prijmov podnikatela, resp. zamestnanca. Zamestancovi sa zdanuje hruba mzda(celkovy prijem) bez odpoctu nakladov potrebnych na zalozenie a fungovanie rodiny, naklady na vzdelanie. byvanie. Podnikatelovi(notar, exekutor ) sa nezdanuje celkovy prijem ale rozdiel celkoveho prijmu a nakladov(prenajom, poistky, odpisy) Aj zamestnanec je kapitalista ako je kapitalista podnikatel len danovy system je k druhemu stedrejsi, vykazuju stratu, opticky je chudobny a vozi sa na milionovom aute. Ludia musia mat zaujem investovat do seba do rodiny(inak spolocnosti upada). Plat napr.3000 eur, z ktoreho zivim stvorclennu rodinu je vysoky prijem?. Ten exekutor len caka kedy pridem o pracu.
Politici za 22 rokov dlzia 5500x 5 milionov eur. To je vysledok ich "spravovania a dozorovania" z nasich dani.
Madarsko by sa malo obratit na NATO ako clenska krajina. NATO a USA tych unoscov urcite poznaju.
" Do konca roka 1989 malo narodne vlastnictvo CSSR 3 biliony Kcs, nijake fiktivne burzove bubliny. Tento majetok bol 100% v domacom vlastnictve z vysledkov vnutornej prace obcanov. Neexistoval ziadny verejno-pravny dlh ba naopak financne aktiva 85 miliard Kcs.107 ton menoveho zlata." citujem z Brickych listov."5500 je výsledok - a najintenzívnejšie sme sa zadlžili za roky 2006-2010, pričom PPP projekty treba ešte prirátať k tomu - takže možno je to aj 6000 či viac na človeka." citujem stevepe. Nie "SME" sa zadlzili! Nas postupne zadlzovali Klaus, Meciar, Miklos, Dzurinda, Fico. A len na okraj stepeve, kto mohol vymysliet "take dristy", ze Slovensko je zadlznene vo vyske 5500 eur na hlavu obyvatela Slovenska - nie su materialy zo zjazdov KSC, resp. KSS?
Stevepe mylis sa. Tie cisla su citatom z Brickych listov. Nie som si isty ci Bricke listy boli alebo su matarialy komunistickych zjazdov. Ty si pravdepodobne komunisticky pohrobok ked tak dobre poznas materialy KSC, resp. KSS. Len na okraj, z tych aktiv su teraz milionarski komokapitalisti.
Suhlas Antikapitalista1,Statu unikaju miliony a miliardy v nastavenom danovom systeme podnikatelskej sfery, zdroj na milonove, bohatstvo. Spolocnost by sa mala rozumne dohodnut, ktore naklady odpocitavat z celkovych prijmov podnikatela, resp. zamestnanca. Zamestancovi sa zdanuje hruba mzda(celkovy prijem) bez odpoctu nakladov potrebnych na zalozenie a fungovanie rodiny, naklady na vzdelanie. Podnikatelovi(notar, exekutor ) sa nezdanuje celkovy prijem ale rozdiel celkoveho prijmu a nakladov(prenajom, poistky, odpisy) Aj zamestnanec je kapitalista ako je kapitalista podnikatel len danovy system je k druhemu stedrejsi, vykazuju stratu, opticky je chudobny a vozi sa na milionovom aute. Ludia musia mat zaujem investovat do seba do rodiny(inak spolocnosti upada). Plat napr.3000 eur, z ktoreho zivim stvorclennu rodinu je vysoky prijem?. Ten exekutor len caka kedy pridem o pracu. Z platu sa nikto nestal milionarom, aj preto apelujem na novu vladu urobte vsetko pre rodinu, nic nepokazite.
Po neznej me nezacali sme od nuly. Do konca roka 1989 malo narodne vlastnictvo CSSR 3 biliony Kcs, nijake fiktivne burzove bubliny. Tento majetok bol 100% v domacom vlastnictve z vysledkov vnutornej prace obcanov. Neexistoval ziadny verejno-pravny dlh ba naopak financne aktiva 85 miliard Kcs.107 ton menoveho zlata. Kde sa to bohatstvo stratilo? Nebolo by vhodne aby sa tie nakradnute hodnoty vratili majitelom co tie hodnoty svojou pracou naakumulovali? Taka kuponova privatizacia toz vymysel excelntneho ekonoma! A to pokracovalo cez Meciara, Miklosa, Fica az sa zo Slovenska stala krajina, ktora nevlastni nic. Na Slovensku vladne cudzi kapital a on nema zaujem, aby bolo Slovensko bohate. Mysli si mirecnirec, ze kto nic nevlastni bude niekedy bohaty? Ti cereveni su terez modri, filajovi, ruzovi a neviem aki, ktori ked boli iba cerveni nemohli tak kradnut ako po neznej. Na Slovensku je cca 2000 milionarov a viac ako polovica su byvali cerveni. Chce to zmenu, novu neznu a to poriadnu.
"Vláda Slovenskej republiky posilní súdržnosť spoločnosti ako základný predpoklad
rastu kvality života ľudí. Navrhne orientáciu najmä na také hodnoty ako je rodina, práca,
ktorá je zdrojom zabezpečenia prostriedkov pre život, na starostlivosť o zdravie, kvalitu
života starších ľudí, výchovu detí, bývanie a sociálnu politiku."
Ak splni vlada iba tuto cast programoveho vyhlasenia tak splnila klucovu ulohu k budovaniu zakladu statu.Rodina zaklad statu t.j. pomoc mladym ludom, aby sa nemali bat deti, stavat jasle, skolky, byty, spokojnost starych rodicov. Rodina to su deti, rodicia a stari rodicia. Budeme preto davat pozor na konkretne kroky citovaneho vyhĺasenia, pretoze dalsie casti programoveho vyhlasenia su ciastocne v rozpore s citovanou castou.
Poviem za seba, ze keby bolo referendum o rozdeleni republiky, by som hlasoval proti rozdeleniu. Dnes som rad, ze mame Slovensku republiku ako samostatny, svetom uznavany stat. Ked za federacie Klaus zaviedol kuponove knizky myslel som si, ze ked si kupim 3O akcii fabriky, v ktorej robim, ze budem rozhodovat ako vlastnik. Klaus a Meciar boli hlavny akteri rozdelenia republiky a za to im treba podakovat a aj vzdat hold. Pritom kuponova privatizacia bola najvacsia kradez v historii ludstva a pokracovala aj za Meciara pri jeho experimente urobit domacich kapitalistov. Sumasumarum mame Slovensku republiku, ktora nevlastni vlastny kapital lebo aj dalsi politici(Miklos) po Meciarovi tvrdili, ze ako zamestnanci statu nevedia hospodarit so statnym vlastnictvom. Vladne nam cudzi kapital za pomoci celej galerie politickych lokajov tomuto kapitalu pocas 22 rokov od neznej. Z toho vyplyva, ze politici sa maju vednovat politike ale nepustat ich do riadenia ekonomiky. Ved to sami priznavaju!
Odporúčame