Ma ten dobry kapapitalista vediet, ze zisk neprinasa len jeho kapital ale aj kapital zamestnanca - svoju pracu. Tak ako mohol investovat Tvoj otec zo svojej prace - ako kapitalu, do kvality a rozvoja Tvojho kapitalu, mal by mat zamestanec moznost zo svojho kapitalu investovat do vzdelanosti svojej a svojich deti. Ved dnes, vo vacsine ,iba na tomto kapitale je mozny rozvoj vzdelanosti naroda, statu. Iny "nedobry" kapital nema zaujem iny ako co najviac ziskat pre svoj investovany kapital pritom vie , ze bez kapitalu svojich zamestancov by nic neziskal. Prikladom moze byt Bata ale aj ini kapitalisti, ktori si vazia vzdelanych kapitalistov prace a uznavaju rovnost kapitalu na trhu prace. Vsetka cest Tvojmu otcovi aj preto, ze dobre investoval profit zo svojho kapitalu do vzdelania syna ako do kvality a rozvoja Tvojho kapitalu.


