scaramen, nechápem myšlienkové pochody obhájcov tohto šaša premúdrelého .....
scaramen, nechápem myšlienkové pochody obhájcov tohto šaša premúdrelého .....
Ten Matovič je katastrofa .... ukáže akože kópiu Daň.priznania .... lenže mal ukázať kópiu potvrdenú Daňovým úradom, že podal Daň. prizanie.
On ukázal len tlačivo, čo si v čase PN mohol doma vyhotoviť, je to trúba.
A ešte podáva i trestné oznámenie na toho chudáka Vandáka? Tá osoba je načisto vygumovaná .....Asi nekonečná story, ten ešte pripraví zopár tlačoviek a bude otravovať a otravovať, nech už na neho niekto hodí sieť a zatvorí do Pezinka.
domino ++++ presne tak a ešte Mierova zmluva a či Kanezlakt .....
V apríli 1945 Veliteľstvo amer.okupačných síl v Nemecku dostalo Smernicu GŠ 1067 a tá obsahovala po dohode Roosevelta, vtedajšieho MF Morgenthau a Churchilla s názvom "Program pre Nemecko po kapitulácii"
- Nemecko rozdeliť, odpriemyselniť, vytvoriť protektorát (aké známe slovo) Sársko. Porúrie, H.Sliezsko anektovať Francúzmi a Poliakmi
- Americké voj.sily musia zničiť nemecké priemyselné oblasti, čo sa zachová, odniesť, dokumentáciu odniesť, ostatné zničiť (Drážďany, kobercové nálety), do 6-tich mesiacov nesmie nemecký priemysel existovať
- ľudia a ich rodiny, rozptýliť, natrvalo vysťahovať, ktorí majú nejaké technické vedomosti alebo zručnosti
- všetky média pozastaviť činnosť, pokiaľ nebude 100% kontrola a vytvorený nový program (Udo Ulfkotte)
Podrobnejšie v knihe Verboten-Verfolgt-Vergessen od Daniel Burkholze, nenašla som preklad, iba originál v NJ.
Základne v Nemecku, min. 8 a 2 jadrové, zistím to.
A čo tak zrazu? Bospor a Dardanely .... nič iné v tom nie je, doteraz sa nata migračná vlna netýkala a na kieho ďasa by hliadkovali pri brehoch Turecka? Ako morálna podpora nechutnému Erdoganovi, keby mali záujem na riešení migračného problému, tak by hliadkovali pri brehoch Grécka a či Talianska.
Už začínam veriť, že sa chystajú na vpád do Ruska. Pekné od nich, že to aspoň dali na vedomie.
26% detí žilo na úrovni chudoby (UNICEF), zvýšil sa počet nízkopríjmových domácností a 19% rodín žilo na hranici chudoby. Reálne mzdy klesli o 6,1%.
V roku 1992 bola miera nezamestnaností na Slovensku 14,5% (5 mil.obyvateľov) a v Čechách 3% (10 mil.obyvateľov)
Keď Ľ.Štrougal vydal knihu doloženú štatistikou, tak spustili kampaň, doslova ho lynčovali a chceli ho súdiť, prekričali ho, kampaň bola úspešná, kniha padla do zabudnutia, lebo nik z novodobých šuplikantov záujem o skutočnú pravdu nemá, aký nehoráznym spôsobom zničili budúcnosť tejto krajiny .....
Čítať poniektoré príspevky tak je človeku smutno. Slováci bez hrdosti, ponížení a v hlbokom predklone, ničíte sami seba, netreba na vás vojnu, dokážete sa vyhubiť i sami.
Gúglite a vypisujte to, čo sa vám hodí, opisujete to, čo chcú, aby ste vedeli, pravda vás nezaujíma. Pretože tí, čo neuvážene zlikvidovali slovenské hospodárstvo nemajú záujem, aby pravda o ich neschopnosti alebo len nenažratosti vyšla na svetlo božie.
Po Gorbačovom prejave v OSN začali krajiny ostbloku znižovať výdavky, ale nerušili výrobné programy, začalo
Rumunsko v 87 a v ČSSR na základe Rozhodnutia Vlády č. 105/1988 znížila rozpočet pre vojenské výdaje (týkalo
sa najmä nákupu voj.techniky) o 15% s výhľadom na roky 1989-90!
Pred 89 sa Slovensko podieľalo 60% na vojenskej výrobe ČSSR, ale už v roku 1992 v rámci ČSFR len 11,4%!
V roku 1992, viac ako 70.000 pracovníkov voj.výroby bolo nezamestnaných, reálny disponibilný príjem slov.domácností klesol na úroveň začiatku 70-tych rokov.
hase1 +++ropa vždy bola zbraň v novodobých dejinách, veď preto sa USA tak kamoší so Saudami, pokiaľ vegetujú Saudi, potiaľ funguje petrodolár a Citigroup.
Stačí si pozrieť obe predchádzajúce ropné krízy ..... pred 150-200 rokmi to boli boje o územia a otrokov, dnes boj o ropu a iné nerasty, stačí si pozrieť, kde všade je nasáčkovaný AFRICOM.
Odborníci radosťou kvičia, ako vždy, lenže Slovensko nie je ropnou krajinou, ale zadĺženou krajinou a keď v Európe
padali akcie o 3,5% a výnosy z desaťročných dlhopisov klesli o 10 bps a najhoršie dopadli ban.akcie sub-index
S&P500, len za mesiac stratili už 20%, tak sa vytešujete z nešťastia iných, lenže ste na tom rovnako..... treba
búchať šampáňo, ako vám krásne odtekajú úspory .....ako vám krásne narastá dlh .....
Prepad cien ropy je nešťastím hlavne pre chudobné krajiny vyvážajúce ropu ako je Nigéria, Venezuela, Brazília ... a najmä sa všetky tieto chudobnejšie krajiny musia zadlžovať, lebo nezvládajú obsluhovať stávajúce dlhy.
Ani len toľko si nedokážete uvedomiť, že pri nesplácaní vysokých dlhôb, ktoré si narobili bridličiari v USA, začnú banky kolabovať a to sa bude dotýkať všetkých ..... len sa vytešujte, príjemnú zábavu a na Titanicu muzika bude hrať až do úplneho konca!
Pepermit .... na Ukrajine majú demokraciu, no, ďakujem pekne, ale nech si ju užijú i tá pomýlená dievčinka. A ešte boli tí kyjevskí mocipáni riadne slobodne zvolený, no, to mňa podrž ....
Velešínsky slovník z roku 1458 slavus slowak, Prešporský slovník zo 14.storočia slovyenyn Sclavus - pomenovanie Slovák je známe už od 14.storočia, Nemci používali slowak, v latinčine Slovák sclavus....
A odkedy sú známi tí Ukrajinci, ako národnosť? A či Rusi vymazali všetky dostupné informácie a národnosť ukrajinská bola tak svetu zamlčaná?
Ako vám vyhovuje, tak históriu prekrúcate, ale hádžete to na iných, gerojam sláva!
Pepermit ....a prečo ste sa nevyjadrili k výroku Maxa Hoffmanna? Rakúšan v službách jeho výsosti .....
Keď viete, čo povedal Skoropadský, veď ten netvrdil, že stvoril Ukrajincov, pretože neviete, čo povedal, ako Hlinka nepovedal, že stvoril Slovákov.
Tak si vygúglite mapu na gúgli, ako sa menila Európa a nájdete tam tú vašu Okrajinu, prečo Kyjevská Rus a nie Kyjevská Ukrajina? Aj to si Rusi prebásnili podľa seba?
Takže konec debaty ....Jazykovedec Ján Doruľa - Prešporský slovník zo 14.storočia slovyenyn Sclavus - Velešínsky slovník 1458 slavus slowak ....Pomenovanie Slovák je známe z dochovaných materiálov už zo 14.storočia, Pepermit!
Rusko založili Vikingovia a jeden tu tvrdil, že Mongoli, ale vás tie západniarské výskumy pekne drmolia.
Tak Rusi rusifikovali Poliakov v 19.storočí, isteže a zabudli ste na toho dosadeného poľského Lžicára na ruský trón, ale Rusi rusifikovali Poliakov .... jáááj, panenko skákavá, zbytočná debata.
Janis Varoufakis, bol čas, kedy som ho uznávala a ešte stále určitý rešpekt mám, ale je to globalista, pracuje na objednávku, pracuje na zrušení národných štátov ..... žiadna nádej!
Sulík keca a kecá .... tá jeho rovná daň ho musí mátať ....
Sedí v Bruseli, čo prospešné tam dokázal vybaviť, čo napravil, o čo sa pričinil, však iba na Slovensku politizuje, kedy vlastne v tom Bruseli fachčí, keď ide žalovať?
Že poctivá pravicová strana, ale iď, ty kecálista!
Objektivak, ekonómiu spotvorili samotní ekonómovia, keď sa dali kúpiť a vybľakujú teórie, ktoré sa od nich vyžadujú.
Na svete je dosť zdatných ekonómov, ale ich hlas nepočuť, sú prehlušení balastom, ktorý vyhovuje.
mcc, aspoň si potvrdil, že si neznalý ..... keby si vedel, tak by si takú otázku nepoložil.
Rusko prešlo transformáciou presne takou, ako všetky krajiny ostbloku, transformáciou, ktorej scénar pochádza z Chicagskej školy Miltona Friedmana a realizovaná odborníkmi z Harvardu ostrieľanými už od Goldíka, ktorí ponechali v Rusku voľnú ruku domácej mafii.
Rusko nie je krajina zasľúbená, je to krajina experimentov, ktoré tam robia už po stáročia. Ale je to krajina ovplývajúca nedoziernym prírodným bohatstvom a ťažko skúšaným ľudom.
Len ste potvrdili, čo som vedela i keď nie tak detailne.
Panenko skákavá, to sme pekne v pr .... svojho času som sa venovala štúdiu Health ... priznám sa, že postup kam speje slov.zdravotníctvo mňa neprekvapuje, prekvapuje mňa iba nezáujem tých, čo to platia a nestarajú sa, kam tie ich peniaze idú a na čo .....
Čo do čerta rohatého ešte otravujú?
Však hovorili, že v zahraničí ich čakajú s otvorenou náručou, čo tu ešte víria prach?
Dali výpovede, samy z vlastnej vôle, opustili pracoviská uprostred noci a ešte by chceli, aby k nim bol niekto zhovievavý?
Keď nastupovali na nočnú zmenu 31.1. tak sa im počíta deň odpracovaný ako 31.1. a ony uprostred noci odišli, čo už si možno o nich myslieť, nevedomé? To ich neospravedlňuje.
Pred II.svetovou na Slovensko Česi z dôvodu ohrozenia presnuli značnú časť zbrojárskej výroby, dovtedy tu boli iba malé manufaktúry, pretože 60% slovenského obyvateľstva sa venovalo poľnohospodárstvu, priemysel bol značne zaostalý.
Po II. svetovej sa zbrojársky priemysel na Slovensku začal rozvíjať, výskum-vývoj-výroba, Slováci vložili do rozvoja tohto priemyslu svoj intelekt i zručnosť.
Pokles priem.výroby, kostru ktorej na SK tvorila voj.výroba bola v 92 značná o 41,3%
Slovensko sa v rámci voj.výroby v ČSSR podieľalo 60% a v roku 1992 už iba 11,4% a čo s tým mal nejaký Móric, Slota a či Mečiar?
Píše človek, ktorý v tej dobe ani v krajine nebol, ale potom počul a videl dokumenty, nuž, ja si overím, čo mi nejaký človek povie, keď som to nezažila.
VW sem nik ťahať nemusel, všetky nadnárodné spoločnosti mali krajinu pekne rozparcelovanú, bolo treba podchytiť len "správnych ľudí na správnych miestach" a začalo sa deliť.
Priemysel krajiny zničili domáci zapredanci!
domino, pamätám, celú washingt.administratívu ovplyvňujú desiatky takých Friedmanov, sú to think tanky a kadejaké vymyslené poradné skupiny, ktoré tvoria politiku usa.
Tí neslúžia dobru, ale zlosynom a podľa ich vyjadrení možno sa pripraviť na budúcnosť. Pokiaľ im niekto neskríži cestu, to, čo pre nás pripravili, je možné odhadnúť.
Heretique začali ste Vy, príspevky miznú, ale boli ste to Vy, čo ste napísali, že je to proti český článok a proti Havlovi ..... ja som napísala, že on si obhajobu nezaslúži a prečo .....nepáči sa Vám, hlavne, že vypisujete o tom, čo ste ani nezažili, ale však ste mali v rukách dokumenty a rozprávali a kto rozprával? Tí, čo sa na rozvrate podieľali ......
Odporúčame