Vyše 80. 000 učiteľov si nevie rady
pazi .... keď začali fungovať 8-ročné gymnázia, odmietla som podať synovi prihlášku a jeho učiteľka s výchovnou poradkyňou prišli za mnou osobne domov, aby som tú prihlášku podala ..... podvolila som sa a podala, pri druhom som už neváhala.
Keď syn končil II. ročník ZDŠ, spravili na škole tzv. výberovú triedu, kde bolo z troch tried asi tak 6 skutočne nadaných detí a doplnili to takými, čo mali predpokladi.
Bol to pilotný projekt, zrušili ho, lebo rodičom sa to nepáčilo, tí, ktorí sa do tej výberovej triedy nedostali, cítili sa diskriminovaní. Vypisovali, sťažovali sa počnúc riaditeľom až priamo na ministra apelovali.
Verte, že počas primy, sekundy a tercie sa počet značne pretriedil. Na tie gymnázia neprijímajú len najlepších. Lebo všetci rodičia si myslia, že doma majú géniov a školy zase rady prijmú, lebo dostanú peniaze.
Celý systém je na houby a vinovatými sú nielen ministerskí pracovníci, učitelia, ale i rodičia. Naviac základné a stredné školstvo spadá pod VÚC a nie MŠ.