"Nech sa zbavia americkej nadradennosti..."
Aky postup by si navrhoval, ked oni maju bombu a my nie; ked oni maju u nas vojenske zakladne a my u nich nie, atd...?
"Nech sa zbavia americkej nadradennosti..."
Aky postup by si navrhoval, ked oni maju bombu a my nie; ked oni maju u nas vojenske zakladne a my u nich nie, atd...?
Nuz, je to smutny fakt, ze bratia Cesi zatial na Euro nemaju... Ale, Valdis, nemusis im to stale obtlkat o hlavu.
Tieto krajiny maju za sebou spolocnu historiu trvajucu sto a viac rokov (najskor v carskom Rusku, potom v ZSSR). Taktiez maju aj znacnu cast spolocne prepojenej infrastruktury (napr. dopravnej a energetickej) a drviva vacsina dospelakov v tychto krajinach sa ucila v skolach rustinu a do rozneho stupna ju aj ovlada.
"Nechapem preco to robis?"
Niektori ludia nachadzaju potesenie v bedakani.
Vdaka SaS vedenej Sulikom sme boli jedinou krajinou Eurozony, ktora odmietla pomoct kolegovi v nudzi - Grecku. Ale zato sme tym tucnym Grekom paradne nadavali. Mame byt na co hrdi...
Veal sa to argumentuje tym, ako slovo Dunaj bolo napisane: "dunai". Co myslis, lokoliq, u koho je taka chyba pravdepodobnejsia: u vysokoskolacky, alebo u hrubokrkych?
Ziadny obsah? Svako predsa jasne poukazal na neschopne a nezodpovedne chovanie sa policie a vysetrovatelov.
Prestan uz s tou kapustou. A odmietaj tie lekarske vysetrenia, ktore umoznuju eurofondy, necestuj tade, kde sa za ne buduje dopravna infrastruktura a deti uz ani neposielaj do skoly...
" Našinci si nedali tú prácu, aby bruselské jazyky zvládli excelentne..."
No a preco si ju nedali? Nestaci na to ich inteligencia? Alebo je to ta typicka slovanska lajdackost? Alebo co vlastne chces povedat?
Veru sa zda, ze odvtey, ako sa od nas Cesi odtrhli, na vlastnych statnikov stastie nemaju.
Prst Bozi by skor spocival v tom, ze podmienky umoznuju vyvoj zivota vratane inteligentneho zivota. Jednou takouto podmienkou je napriklad velkost elektromagnetickej sily. Ak by tato sila bola väčšia ako je, elektróny by boli tak pevne pripútané k jadrám atómov, že by chemické reakcie neprebehli a molekuly by nevznikli.Tazko si predstavit, ako by sa zivot mohol tomuto prisposobovat a vyvijat. Ak by vsak táto sila bola menšia ako je, záporne nabité elektróny by sa oddelili od jadier, ktoré majú kladný náboj (vďaka kladne nabitým protónom) a hmota by sa premenila na zeravu plazmu. No a tu sa vyvoj zivota da este tazsie predstavit.
"trollovia začínaju bagatelizovať úlohu nemcov v druhej svetovej vojne"
A mohol by si uviest aj par prikladov o tomto bagatelizovani? Ci len stavias dalsieho strawmana?
Ked Vy nieco tvrdite, mali by ste to aj Vy dolozit aspon nejakym spolahlivym linkom.
Pako!!
Zacni ospevovat nacistov a potom nalezite zareagujem. Tu som reagoval na ospevovanie velkodusnosti Slovanov.
S uctou
Europan
To dodam vtedy, ked tu niekto bude pisat o nemeckej velkorysosti. Tento clanok hovoril o ruskej.
Sovietska velkorysost sa ukazala vo svojej nahote, ked cervenoarmejci znasilnili asi dva miliony nemeckych zien.
http://www.theguardian.com/books/2002/may/0 1…
Ale co uz... Sovietsky zvaz a Rusko nie je to iste. A pokial ide o Nemecko, je dobre, ze mame aspon jednu takuto europsku mocnost, ktora je clenom EU a moze takto vyvazovat tie mimoeuropske mocnosti, ktore by Europu rozdrobenu sklbali, len tak by perie lietalo.
Ked sa hospodarstvo dobre vyvija, klesa nezamestnanost. Pokles nezamestnanosti je dobry aj pre obyvatelstvo.
Odporúčame