Co keby si aj Ty skusil odpovedat:
"odkial vies, aka velka musela byt konecna morfologicka zmena ludskeho mozgu aby sa zmenil zo zvieracieho na ludsky?"
Co keby si aj Ty skusil odpovedat:
"odkial vies, aka velka musela byt konecna morfologicka zmena ludskeho mozgu aby sa zmenil zo zvieracieho na ludsky?"
Co keby si aj Ty skusil raz odpovedat:
"Ozaj myslis, ze aj ich (australskych aborigenov) terajsi potomkovia su potomkami spolocneho predka dnesneho ludstva, ktory zil pred 5000 rokmi?"
Vobec nie je jednoznacne, aka postupna je evolucia.
http://en.wikipedia.org/wiki/Punctuated _equi…
Kazdopadne odkial vies, aka velka musela byt konecna morfologicka zmena ludskeho mozgu aby sa zmenil zo zvieracieho na ludsky? Aby Stvoritel donho vlozil dusu?
Takze pisal si:
spoločný predok všetkých ľudí na planéte žil niekedy pred 5000 rokmi. ... Prvý človek sa datuje niekde okolo 500 000 rokov dozadu. Rod Homo 2 milióny rokov dozadu.
Nuz, co sa tyka tych 5000 rokov – abstrakt, na ktory si hodil link hovori o dvoch teoretickych modeloch. V praxi to funguje inak – napriklad australski aborigeni prisli do Australia asi pred 40 000 rokmi. Ozaj myslis, ze aj ich terajsi potomkovia su potomkami spolocneho predka dnesneho ludstva, ktory zil pred 5000 rokmi?
A co sa tyka tych 500 000 – 2 000 000 rokov vzorky DNA z toho obdobia jednoducho nemame. Tie najstarsie su asi z pred 400 000 rokov.
Nezobral si do uvahy, ze o takych 14 rokov zacnu rodit aj dievcata, ktore sa dnes narodili, o 15 rokov budu rodit uz aj tie, co sa narodia o rok, atd.
Zda sa, ze Polske sudnictvo nie je o nic lepsie ako nase.
Kde si nabral tych 5000 rokov? Ja som pisal o 200 000. A kde si nabral tych 500 000? Jaj aha! Cital si o tom. A na com sa zakladalo toto tvrdenie? Ziadne vzorky DNA sa z tej doby nezachovali. Ze nejaky primati vtedy existovali je jasne. Ale na zaklade coho boli kategorizovani ako ludia? Preco najskor nerozmyslas a potom nediskutujes? Aky ma toto vyznam, ked evidentne bezmyslienkovite opakujes to, co si niekde zachytil?
Klucove je tu toto tvrdenie: " "Other women living during Eve's time have descendants alive today..." Zaujimave, ze na toto sa ziadna referencia neuvadza. Ze by nebola a jednalo sa len o nepodlozeny nazor toho, co tento clanok do Wikipedie napisal??
A kedy sa tieto tvory stali ludmi? Ako prebieha evolucia? Zjednodusene povedane – priebezne prebiehaju mutacie aj dedicnych vlastnosti. Vacsina z nich znevyhodnuje svojich nositelov, takze tito zomieraju mlady a bez potomstva. Ale sem-tam takato mutacia znamena zmenu, ktora je pre zivocicha vyhodou a ak takeho zivocicha v mladosti nezrazi autobus :), tak zije dlhym plodnym zivotom a zanecha hrbu potomkov, ktori novu vyhodnu vlastnost maju a zanechaju zase svojmu potomstvu. Ich pocet rastie, ti ich pribuzni, ktori tuto vlastnost nemaju, nedokazu s nimi sutazit/superit a vymru.
V pripade ME velmi dobre vysvetluje situaciu predpoklad, ze takato mutacia sa tykala mozgu a inteligencie. Jej potomstvo bolo tiez inteligentnejsie, vytlacilo menej inteligentnych pribuznych a my vsetci sme potomkami synov a dcer ME – teda jej potomkami. Nuz a moj nazor je, ze tato zvysena inteligencia ME umoznila aj abstraktne myslenie a vtedy Stvoritel do nej vlozil dusu a existoval prvy clovek.
Prepac, ale absolutne nerozumies, o co tu ide. Samozrejme, ze mitochondrialna Eva (ME), mala matku. Podla Teba aj ta bola clovekom. Ale aj ona mala matku (staru matku ME) a aj ta, predpokladam podla teba, bola clovekom. Takymto sposobom argumentacie by si sa kludne mohol dostat az k prvokom a prehlasit ich za ludi.
Na to, ze aj dnes „žijú potomkovia ich (mt Evy aj Y-ch Adama) súčastníkov“, by si mohol, pre zaujimavost, hodit nejaky link. Kazdopadne vsak pre tento argument to je irrelevantne. Relevantne (a silny argument v Tvoj prospech) by bolo, keby existovala nejaka studia, ktora by dokazala, ze dnes ziju nejaki ludia ktori NIE su potomkami ME. Studia vo vysoko respektovanom casopise „Nature“, na ktoru som hodil link, vsak prave dokazala, ze prislusnici rozlicnych ras, z celej zemegule su VSETCI potomkami ME.
Na tom, ze Y-chromozomalny Adam zil skor ako ME, vobec nezalezi. Adam, nas spolocny prapredok bol jednoducho ten muz, s ktorym ME zila a plodila deti.
Myslel som, ze sme sa dohodli, ze v kvantovej teorii este nepadlo posledne slovo. Co sa tyka teorie relativity nie som si vedomy, ze by tvrdila, ze vesmir vznikol sam od seba.
"Mitochondriálna "Eva" mala predsa svojich rodičov, to ešte neboli ľudia?"
Presne tak.
Mylis sa.
Pouzivat zdravy rozum nikdy nezaskodi. Ale nehrajme sa so slovickami.
Nepochopil som tuto Tvoju vetu: "Miesto vzniku vesmíru samého od seba je založená teória na overených kvantových a relativistických teóriach." Mohol by si vysvetlit?
Ja som sa pytal co POTOM, ked Slovensko vystupi z EU. Vidim, ze nevies na to odpovedat.
Suhlas! Len slova "Pevne verim" by som nahradil slovom "dufam".
Vidim, ze si si nepozrel ten hypertextovy link. Mrkni sa nan.
A akeho "mojho Boha"? Kde som napisal, ze je moj? Prosim Ta bud specificky. kde som to napisal?
No a keby som Ti dokazal, ze je nehmotny, tak by si mal s rovnakou logikou pravo povedat: "Dokaz, ze je vsemohuci", potom "vseveduci", potom "laskavy" atd. Ono to je totiz naopak, zrejme je to napriklad na tej "vsemohucnosti" z nej nevyplyva akt stvorenia, ale z aktu stvorenia vyplyva vsemohucnost.
Mozno tu hovorime o pravdepodobnosti a nie o o sto percentnej istote (na tu to mozno dotiahne viera), ale to je teoreticky rozdiel. Vratme sa k tej tabuli. Teoreticky je mozne, ze vietor na nu ponanasal kriedu a ta sa tak usadila, ze vytvorila ten matematicky vzorec. Ale ovela pravdepodobnejsie je, ze ho napisal nejaky clovek. A predstav si, zeby pri tej tabuli stal niekto s velkym mescom plnym penazi a povedal by Ti: "Su dve moznosti - tento vzorec niekto napisal, alebo sa krieda sama tak usadila. Ak uhadnes spravnu moznost, dostanes milion eur." Co by si vybral? Mozne, ale malo pravdepodobne samovzniknutie? Alebo by si sa zdrzal odpovede? Ja by som bral ten milion.
Len zato, ze ty si neschopak, este nie si pupkom sveta a neznamena to, ze 90 percent Slovakov sa ma tak ako ty. Tvoje nazory su nepodstatne a skoda s tebou marnit cas.
Odporúčame