No neviem - ked sa mi dari som dobrosrdecny, stedry, napomocny atd. Ked sa mi nedari (ked citim bolest, ked trpim) mam tendenciu "zatat sa", nikomu nic nedarovat, odplacat sa za zle zlym.
No neviem - ked sa mi dari som dobrosrdecny, stedry, napomocny atd. Ked sa mi nedari (ked citim bolest, ked trpim) mam tendenciu "zatat sa", nikomu nic nedarovat, odplacat sa za zle zlym.
S nazorom na clanok sa da len suhlasit.
Co sa tyka Vladimira, nekritizoval by som ho - informacie o tom co sa stalo mame z druhej ruky.
Obrazok som nefotografoval ja, takze ozaj neviem z ktoreho roku je. Ale tu je moja osobna skusenost:
Studoval som v Hradci Kralove, pretoze riaditel VVSS v BB odmietol poslat moju prihlasku do Bratislavy, pretoze som chodil do kostola. Parkrat za rok som prisiel domov. Vlak prichadzal do Bystrice okolo 5 hodin rano. A uz vtedy pred masnou stavali zeny "namaso" . Bola este tma a poriadny mraz.
Bolo to zaciatkom sestdesiatych rokov minuleho storocia a osobne sa na to pamatam.
No kvoli uplnosti este napis, kolko co stalo. Napriklad dievcenske topanky boli 1,28 zlatych.
Nuz porovnaj dnesne masiarstva a supermarkety s tymto:
http://www.konzervativizmus.sk/article.php?30
Odp orucam precitat si cast "Mytus o rozbijani druzstiev".
Bol tu aj rozsiahly bansky priemysel. "Roku 1763 v meste (Banskej Štiavnici) vznikla Vysoká banská škola, v roku 1770 premenovaná na akadémiu, prvá banská škola v Európe a najstaršia technická škola na svete."
Mozno si zobrali vzor od nas - ako sme statocne branili svoju vlast, v 1938, 1948 a 1968.
Co Nemci mali "uz vybudovane aj predtym" im Americania rozbombardovali na prach. A este skor, ako Nemci zacali znovu budovat, museli odstranovat trosky.
Co sa tyka Slovenska, to bolo s vynimkou Budapesti tou priemyselnejsou castou Uhorska. Spomen si len na podbrezovske zeleziarne.
Kazda unia musi mat spolocne riesenia, inak zanikne. To Tvoje "made in Merkelova a spol." ibaa demonstruje zakomplexovanost. Alebo vari sme my ponukli nejake riesenie?
" hľadať spoločné europske riešenie je podraz na ostatné členské štáty."
Tak neskoro vecer by si uz nemala pisat, mila lajka. Tvoja produkcia je dost popletena.
Opakujem: Ked teba bude niekto ziadat, aby si u seba ubytoval utecencov, potom budes mat pravo ziadat to aj ty. Mimochodom, do statneho rozpoctu, z ktoreho by sa pobyt hradil, prispievam aj ja. Takze vy gaťkári (ludia co maju z utecencov plne gate) tu nekecajte o tom, ze chceme davat z cudzieho.
Nemali by sa zanedbavat narodne specifika. Ked treba pomoct, germanske narody pomahaju. Slovanske nadavaju. Mozno to mame v genoch...
Samozrejme, ze je to blba otazka. Ziadal vari od teba niekto, aby si ubytoval niekoho vo svojej obyvacke?
Tazko sa vyhnut dojmu, ze vacsina tych, co diskutuju v tejto diskusii, by aj Jezisa Krista vyhlasili za slnieckara.
"Čo chceš, tak to bude a ty tomu nezabrániš. "
Preo by mal branit tomu, co chce?
Stabilna Libya uz neexistuje.
Takze atomov v nasom viditelnom vesmie je 2 na 512. Niekde som cital, ze to je 10 na 50 kg hmoty. Skutocne obrovske hodnoty sa daju vyjadrit takto jednoducho...
Odporúčame