Dodal by som, ze ludia nie su pre staty, ale staty pre ludi. Z toho vyplyva, ze najlepsou zarukou statnej celistvosti su spokojni ludia - teda aj spokojni prislusnici narodnostnych mensin.
Dodal by som, ze ludia nie su pre staty, ale staty pre ludi. Z toho vyplyva, ze najlepsou zarukou statnej celistvosti su spokojni ludia - teda aj spokojni prislusnici narodnostnych mensin.
Myslim, ze Tvoja mama mala pravdu....
BTW, ked Ta niekto prepadne, zacnes robit premety?
Napisal si, ze obcianstvo je vztah nizsi ako obcianstvo. To je podla mna popletene.
"Čo to je občianstvo? To je vzťah k nejakému národu. Je to však úrovňou nižší vzťah, ako občianstvo."
Mal by si sa dobre vyspat a zajtra to skus trochu menej popletene.
Pleties si narodnost s obcianstvom.
V pripade odsunu Madarov islo o tzv. "vymenu obyvatelstva", to znamena, ze namiesto nich prisli z Madarska Slovaci a usadili sa na Slovensku. Islo asi o 70 000 osob a zasadilo to velmi tazku ranu slovenskemu zivlu v Madarsku, pretoze to boli ti najuvedomelejsi Slovaci a v Madarsku ostali najma ti vlaznejsi. A ako to uz chodilo, mnohi z tychto Slovakov isli do vyprazdnenych Sudiet, kde nebola ani jedina slovenska skola... Vsestranna skoda pre Slovensky narod.
"...gestom pochopenia a podpory pre nášho partnera Grécko..."
Nuz pan minister zrejme necita nase diskusne fora. Grecko ma nase nulove pochopenie (na skale od jedna do desat)..
Vsetko sa da prehnat...
BTW dobry sposob ako posilnit nejaku ideologiu, je dodat jej aureolu mucenictva.
Medzi ľudske prava by malo patrit aj pravo mat nazor, ktory je v rozpore s "politicky korektnym" nazorom.
Spomenuli si a rozhodli sa armadu nepouzit. V roku 1968 detto.
Alebo Klaus - zopar pier by sa tam pre neho iste naslo...
Pri studovani roznych grafov by sem nemali zabudat na matematicky aspekt:
Ak moj HDP je povedzme 10 trilionov CNY a za rok sa zvysi o 1 trilion, je to narast a 10%.
Ak mi kazdy rok pribudne 1 trilion o desat rokov mam HDP 20 trilionov. Ale potom uz ten 1 trilionovy narast je len 5% narastom.
Poriadna sprcha pre tych trolikov, ktori tu uz pol roka vyspevuju o pade Nemecka a Merkelovej.
Ono je to smola, ze slovo "cigán" znie podobne ako slovo "cigániť" (klamať). Z toho dovodu ma slovo "cigán" do istej miery pejorativny nadych. Pokial vsak viem toto slovo ma povod v nemeckom "ziehen" (vysl. cíhen), co znamena ťahať, ísť a asi suvisi s kocovnym sposobom zivota.
V anglictine zas slovo gypsy (vysl. džipsi) suvisi so slovom Egypt (vysl. ídžipt), pretoze kedysi sa myslelo, ze Romovia prisli z Egypta.
Viac vseobecne: Do ziveho jazyka neustale prenikaju slova rozneho povodu (a niektore zastaravaju). Snazit sa tomu zabranit znamena snazit sa jazyk zabit, alebo aspon zmrazit.
To ako keby si hovoril, ze neexistuje slovensky narod, lebo sme sa kedysi poskladali z mensich kmenov. Na tomto figu zalezi. Dolezite je to, za koho sa ti ludia povazuju. A je nepochybne, ze drviva vacsina obyvatelov Ukrajiny sa povazuje za Ukrajincov. Ale rovnako drviva vacsina obyvatelov vychodnej Ukrajiny sa povazuje za Rusov. Cestne riesenie tu existuje. Dojde k nemu? Pochybujem.
Ci uz to boli proteže SSSR, alebo nie, je neodskkriepitelny fakt, ze po "demokratizujucich" zasahoch USA a aj niektorych europskych krajin sa situacia katastrofalne zhorsila. Pre obyvatelov tychto krajin, ktori prichadzaju o vsetko vratane vlastnych zivotov, pre okolite krajiny, ktore su prepchate utecencami a nakoniec aj pre Europu, ktora sa zatial nezmohla na efektivnu reakciu.
Odporúčame