so štátom je u nás proste radosť obchodovať ...
neviem, prečo máš nutkavý pud reagovať na každého a ku všetkému mať tie svoje ficovsko-harabinovské pindy, ja ti nemienim svojimi reakciami pomáhať pri napĺňaní dennej kvóty počtu príspevkov, ktorá sa u teba zrejme pohybuje niekde okolo 300-500, ale vyprosím si, aby si tu akurát ty posudzoval príspevky, prečítaj si najprv tie svoje ...
podľa správ z médií si urobil Harabin z NS cestovnú kanceláriu, ale kto by čakal, že z nej urobí aj nedobytnú pevnosť? a prečo vlastne ministerstvo nemá vedieť, ako sa nakladalo s rozpočtom NS? a čo to má spoločné s nezávislosťou súdnictva, pokiaľ je hospodárenie NS v poriadku, kontrola sa zbalí a odíde ... pokiaľ sa nájde šafárenie s peniazmi a neúčelnosť, to sa máme v mene nezávislosti súdu tváriť, že je to v poriadku a nechať to tak, lebo inak je to útok voči osobe najsamspravodlivejšieho?
no keď si človek spomenie koľko peňazí pohltili také Privilégiá a sociálne podniky, škoda reči ... ministerka T. nesie svoj diel zodpovednosti za stav rezortu aj keď už mesiac nie je funkcii
je to absolútne nešťastné riešenie hneď na začiatok, ak nie sú peniaze pre novorodencov a treba ich niekde ušetriť, čo tak prevetrať výdavky rezortu na rôzne obstarávania, nájmy a pod. či posvietiť si na efektivitu práce samotných zamestnancov, či rôznych "obsadzovačov funkcií"? treba využiť každú možnosť to riešiť inak, než škrtaním na ľuďoch
aj keď je pravda, že žiadny normálny človek nemá dieťa kvôli jednorazovému príspevku, tento krok bude vnímaný negatívne, pretože zvýšený príspevok bol už raz zavedený a ľudia s ním počítali ako s pomocou štátu pri narodení dieťaťa
jediné, čo by som možno zmenila, je účelová viazanosť pri vyplatení tohto príspevku, aby tie peniaze boli naozaj využité pre dieťa a nie na nejaký iný účel, ale to by bolo zrejme byrokraticky nákladné a tiež by sa to dalo obchádzať zháňaním dokladov načierno ako to mnohí robia pri stavebnom sporení
ak zbieraš mínuská, tak sorry, ja som trochu pobehala po debatách a v snahe znížiť ti skóre som ti hodila +, mohla si mať aj viac :D
mám sa? bola som pár dní v Štúrove a teraz doháňam robotu čo som zmeškala ... ale bolo tam fajn, hlavne malá Ž. sa vybláznila a sme pekne opálené, akurát, že som po dovolenke skončila na pohotovosti, angína, že mi až zaľahlo v ušiach :-(
a ty?
aj ja som Ti dala + , ale už aj za pozdrav Ti tam niekto hodil mínusku, toto sú fakt divné maniere
ahoj a pekný aj Tebe :-) a kde máš Milka?
ďakujem za tisíc pozdravov, toľko si snáď ani nezaslúžim ... a som rada, že ide všetko dobre, tie posledné správičky boli naozaj príma ...
veru, chlapcom daj už pokoj, aj Milko sa bude môcť viac sústrediť na myšlienkové schémy :D
od volieb sa všetko krúti okolo týchto štyroch a hlavne Matoviča, plnenia ich programu a stability poslaneckého klubu ... navonok má vysokú cenu, drží koalícii väčšinu, ale nie je mu čo závidieť, jedni mu budú vyčítať, že si vďaka krehkej väčšine nevydupal viac zo svojho programu, druhí, že povyšuje vlastné požiadavky nad koaličné záujmy a vyrába problémy, ktoré mediálne nadlho uživia opozíciu, priaznivci opozície ho zas zdehonestujú za to čo urobil aj neurobil ... takže sa iba potvrdzuje, že politika nie je o obyčajných ľuďoch, nikdy nebola a nebude a tento tromf "som obyčajný človek" už druhý krát na voličov zrejme nezaberie ...
myslím, že ak je taký zákon, paragraf a odsek, ktorý stavia NS do polohy finančne nedotknuteľnej bašty, tak nám ho prezradí pán Harabin, ministerstvo sa zrejme riadi zákonom o finančnej kontrole ... okrem toho sa Harabin odvoláva na rozhodnutie ÚS, o ktorom ale nevie ani Macejková
ale uznaj sama, že ak je hospodárenie NS v poriadku a v minulosti tam kontroly ministerstva opakovane boli vykonané, tak nie je dôvod na takýto cirkus
ani nezávislosť súdov ich neoprávňuje mrhať nezákonne a neúčelne štátne peniaze a dokonca si vyberať úrad, ktorý ich môže a nemôže kontrolovať v tejto oblasti
sudca je (má byť) nezávislý vo svojom rozhodovaní, ale rozpočtové pravidlá platia aj na nich
Aj súkromná firma nakladajúca s vlastnými peniazmi musí strpieť bez reptania finančnú kontrolu, nie to ešte štátny úrad. Zrejme má Harabin v hospodárení NS čo tajiť, tak krúti paragrafmi ako mu to práve vyhovuje, pričom popiera svoje vlastné postupy voči bývalému predsedovi NS.
Monti .. super, to by človek ani nezaspal, ale radšej išiel pohľadať nejaké črievice na tanec :)))
tak to som prepásla, škoda :( ak nerátam tých Cigánov, čo mi vyhrávajú v bruchu, lebo je neskoro od večere :D
treba si ho strážiť, keď je taký vzácny, aby ho niekto neukradol :)
veľké plus za príspevok ++++++++++++++++
ja rožovku neznášam, ale na obklady na zapálené miesta na ňu nedám dopustiť, bežne ju zháňajú napríklad mladé mamičky na obklady pri zápaloch prsníka
blbne mi net, príspevky musím písať aj viackrát, neprejdú ...
tak bude mať koho rozmaznávať, jeho dievčatká už vyrástli, budú vnučky ,,, som z toho nejak namäkko, aj ja mám samé babule doma
medokýš je prírodná minerálna voda, vyviera tu na viacerých miestach a ľudia ju pijú vo veľkom, zatiaľ ešte nikoho nenapadlo tieto pramene sprivatizovať a tak si ju môžeš nabrať do fliaš zadarmo
rožovka je pálenka z raže, niečo ako slovenská whisky, niektorí ju aj dávajú do dubových súdkov, aby mala farbu a chuť ako whisky, pálenie je síce trestné, ale nájdu sa odvážlivci, čo si ju vypália aj doma, inak obklady z nej sú výborné na zápaly, mám odskúšané
Odporúčame