miLAN by jej mohol pomôcť zmiasť celú situáciu požičaním bicykla :D
miLAN by jej mohol pomôcť zmiasť celú situáciu požičaním bicykla :D
len tá spotreba baliaceho papiera a ozdobných stužiek bude trochu vyššia ...
ani tu sa zrejme nevyhneme korupcii a naši prominenti si zas ulejú najlepšie "kusy" bokom :-)
a možno sa budú dať nejakí zohnať aj v akcii so zľavou a reklamným sloganom "Vyber si teraz výhodne svojho udavača!"
ahojte a vitaj bonye :) dúfam, že sa máš dobre a darí sa
možno to bude nakoniec tak dopletené, že už nikto v tejto "hre" nebude vedieť kto je vlastne kto a kto koho udal ako prvý ... v záujme zachovania poriadku by mal mať každý svojho udavača úradne zapísaného niekde v občianskom, pre dokonalý prehľad počas celého života možno aj v rodnom liste :(((
to teda je, za týždeň sa dá z váhy zhodiť aj 5-7 kíl ... tá polievka sa volá tukožravá, recept si nájdeš na nete a chuťovo je celkom dobrá, ale jesť ju celý týždeň bolo hrozné, posledné dva dni už radšej neješ nič :D
zdá sa, že čím sú protóny menšie, tým dlhšia je k nim debata ... :-)
životné priority väčšiny slovenských žien sú chvalabohu o niečom inom ako o vylihovaní v salónoch krásy a podstupovaní drahých procedúr za účelom oklamania prírody ... rozumný človek žijúci v realite sa musí iba pousmiať nad odporúčaniami slečny Škamlovej priamo z "centra diania" pre ostatné ženy, naozaj neviem, či mala na mysli tie, ktoré makajú v práci a potom doma, aby zabezpečili starostlivosť o deti a rodinu alebo tie, ktoré sú nezamestnané a majú zrejme (podľa nej) dostatok času alebo tie, ktoré sú na materskej a štát im "kráľovsky" zvýšil príspevok ...
ale ide to miliardám žien aj bez plastík a botoxu ... ale čo sa niektoré čudujú, že majú totálne zdevastované tváre, keď od mlada nosia na tvári vrstvu make upu hrubú ako brizolit, celý rok sa opekajú v solárkach, vypaľujú zobáky cigaretami už od trinástich a robia experimenty s kozmetikou všetkého druhu, pretože si myslia, že tá všetko vyrieši ...
podobne :-)
dnes bolo zas nekresťansky teplo a teraz je nekresťansky teplo a k tomu ešte aj neskoro :(((
tak si prikúp ešte zo dva ventilátory z každej strany bicykla a pred cestou si daj prilbu, oblečenie a všetky odmontovateľné časti bicykla na dve hodiny do mrazáku :(
to ocenenie som myslela tak, že každá škola sa rada pochváli úspešným žiakom, financie na súťaže alebo nejaké odmeny pre úspešných žiakov sú naozaj bieda, pritom nejde o žiadne závratné sumy :( ... a snaha a angažovanosť každého učiteľa je jeho vlastnou vizitkou, otázkou je, ako dlho mu tá angažovanosť vydrží ak zistí, že prácu s deťmi navyše mu nikto nezaplatí, ale potrebuje kopec kreditov za školenia
tá tvoja posledná veta je poriadny blud, veď skús si sadnúť iba s vlastnými deťmi a niečo nové ich naučiť, zaujať ich aspoň na tých 45 minút s niečím, čo sa im ani možno veľmi nechce a skús ich zaujať natoľko, aby aspoň nerozprávali keď netreba a keď potrebuješ rozprávať ty ... a potom si predstav, že tých detí tam máš 25, nie si ich rodič, ale ich rodičia a vedenie školy ti obrazne povedané stoja za chrbtom a ty máš tie decká zaujať, niečo naučiť, zároveň robiť nad nimi dozor, lebo za ne zodpovedáš ... ak si predstavuješ dnešné deti ako v časoch Márie Terézie, keď sedeli s rukami za chrbtom a bez slova plnili učiteľove príkazy, lebo inak úradovala trstenica, tak si na obrovskom omyle a o rodičoch dnešných detí kolujú doslova legendy, asi nie zo srandy dostali štatút verejnej osoby
ja som tiež za, aby sa priplatila kvalita, aj vysoko nad rámec tabuľkových platov, ale nie iba na základe množstva nejakých školení, v prvom rade za prácu, venovanie sa žiakom a výsledky, to by mal byť cieľ
problém pri hodnotení učiteľa je, že nejde iba o objektívne zhodnotiteľné parametre, hlavne na ZŠ ... je rozdiel vo výsledkoch učiteľa pri práci so žiakmi intelektuálne slabšími, problémovými, zanedbanými z rodiny, hoci musí vynaložiť viac úsilia na menší výsledok, ako keď má učiteľ šťastie na dobrých a snaživých žiakov, každý ocení žiaka, ktorý vyhrá olympiádu či inú súťaž a tým aj učiteľa, kto ocení učiteľa, ktorý dokáže vytiahnuť niečo aj zo štvorkára? myslím, že toto je veľmi demotivujúce pre učiteľov ZŠ, v triedach majú naozaj často množstvo problémových detí, od rôznych porúch učenia a správania, cez deti asociálov bez snahy o učenie či rozmaznaných frackov z lepších rodín ... pritom učitelia ZŠ sú často aj medzi kolegami iných stupňov škôl podceňovaní a slabšie hodnotení
vyznieva to tak ... to uznávam :)
jedine ak poriadnou bakuľou po tvojom ctenom chrbte, ale ak súhlasíš ...
ahoj, veď nech si čerpajú sociálny fond ako chcú ... myslím, že na ministerstve bude vždy sociálny fond bohatý vzhľadom na isté a slušné platy, čo už na to povedia ostatní zamestnanci v iných sektoroch je iná vec :)
veď ja rozumiem, tam, kde sú vysoké platy je aj bohatý sociálny fond a môžu si dopriať ... škoda, že na Slovensku sú to práve úradníci a kadejakí funkcionári, ktorým sa bežne ujdú takéto vymoženosti, tam, kde sa zarába málo je chudobný aj sociálny fond a určite sa nadrú viac ... iba toľko k tým mojim výhradám
tvoj mozog už dlšie signalizuje, že by sa ti tiež nejaká masáž zišla ... za sprosté reči
s tým sociálnym fondom máš pravdu, ale mať priamo v budove ministerstva salón pre úradníkov ... no povedzme
a okrem toho, ministerskí úradníci k platu dostávajú aj všelijaké odmeny a príplatky, určite nerobia za základ ako počas krízy museli mnohí ľudia
Odporúčame