..."Zriedkavo sa môžeme stretnúť aj s podobou neísť, ktorú možno využiť ako expresívny prostriedok na zdôraznenie. Napríklad vo vete Ísť či neísť? pri rovnakom slovnom základe kladnej i zápornej formy lepšie vynikne zápor. V bežných textoch sa pripúšťa iba podoba s j, napr. Rozhodol sa nejsť na schôdzu".
To som len dokončil ten Tvoj účelovo skrátený citát z jazykovej poradne. Takže v konečnom dôsledku si ukázal iba svoju hlú posť a navyše zákernosť TY ! :-)))

