My sme niesli transparent "So sovietskym zväzom na večné časy pokoj" a nikoho za to nezabásli.
My sme niesli transparent "So sovietskym zväzom na večné časy pokoj" a nikoho za to nezabásli.
Vidíš. Zakladateliai reformných cirkví boli naopak presvedčení, že RKC sú modloslužobníci a mamonári. Reformné cirkvi v prevažnej miere vznikli ako snaha reformovaním priviesť RKC naspäť k evanjeliu a až keď sa presvedčili, že RKC je vo svojich mamonárakych a modloslužobníckych zásadách nereformovateľná, odčlenili sa od nej.
Keby sa ten majetok, ktorý je upieraný možným potomkom, využíval v prospech tých, ktorí ho reálne potrebujú, bolo by to možno v poriadku. Lenže mnohoročná skúsenosť učí, že RKC ho používa výlučne na prezentáciu svojho bohatstva a moci a získavanie ďalšej moci a bohatstva, ktorými následne neraz plytvá v mene luxusného života svojich potentátov.
Nič nezrušiteľné nie je tak celkom nezrušiteľné. Akurát v takom prípade sa berie do úvahy aj záujem dieťaťa v zmysle, či je dôležitejšie poskytnúť mu biologickú rodinu, alebo ho ponechať v rodinnom prostredí, na ktoré je zvyknuté. Teda je to síce zriedkavé, ale napriek tomu už neraz súd rozhodol aj v prospech biologickej matky. Hlavne ak sa dokáže, že rozhodnutie bolo urobené pod nátlakom.
Pokiaľ ide o konanie pod nátlakom, si si istý, že ani jeden z poslucháčov teologickej fakulty a následne katolícky kňaz, tak neurobil nie z vlastného, pevného presvedčenia, ale na prianie rodiny, ktoré mu od detstva vtĺkali do hlavy?? Často len preto, aby sa rodinný majetok nemusel deliť medzi viacerých bratov.
Pri dotačnej politike EU a z toho odvodených výkupných cenách, je poľnohospodárska činnosť bez podpory nemysliteľná. Keď máš povedzme náklady na liter mlieka 35 centov, výkupnú cenu 24 centov, tak bez dotácie vyššej, ako 11 centov na liter môžeš dať kravy akurát na bitúnok. Keď má susedný farmár, povedzme v Rakúsku rovnaké náklady, ale dotáciu 25 centov na liter, on je kráľ a ty si na hranici ani nie prežitia, ale skôr preživorenia. On môže investovať do novej technológie, ktorá síce zvýši nezamestnanosť, ale jemu zvýši zisk, kým ty nemáš ani na vymaľovanie maštale každé 3 roky. O novej technike budeš zbytočne čo i len snívať.
Takúto genitálnu myšlienku ti doma od narodenia vtĺkali do hlavy? Keď iné nepomáhalo, aj minimálne 5 kilovým kladivom???
Ja si udalosti vo februári 1948 a krátko po ňom nemôžem pamätať, lebo som sa narodil necelých 5 mesiacov po februárovom prevrate. Určite som však doma nepočul ani pol slova, jednoznačne odsudzujúceho vtedajší režim. Napriek tomu, že napríklad v roku 1952 musel otec zmeniť zamestnanie, ako buržoázni inteligent, ktorých vtedy preraďovali do výroby ani keď o 4,5 roka mladšia sestra mala problémy s prijatím na VŠ, lebo v tej dobe opäť obnovili politické kádrovanie záujemcov o štúdium. Najväčší paradox bol, že keď skúsila na Pedagogickej fakulte slovenčinu + nemčinu, dostala odpoveď, že pre nedostatok miesta ju nemôžu prijať. Pritom práve v deň, keď to vyrozumenie dostala, bol v novinách oznam, že na tú kombináciu vypisujú, pre nedostatočný záujem, dodatočné prijímačky. Keď sa na to informoval na škole jej učiteľ nemčin, bolo mu doporučené, nech sa radšej do toho nestará.
Zamieňaš si príčiny s dôsledkami.
Keby bolo dosť pokory a vzájomnej úcty a tolerancie, polícia a celý právny systém by boli len formalita.
Ono je to trochu zložitejšie. Keď sa v roku snažilo zopár ľudí zrušiť družstvá a pôdu a zvieratá vrátiť aspäť, pôvodným vlastníkom, hnali ich vidlami aj v podhorských družstvách, z ktorých niektoré existovali menej, ako 10 rokov. Rozumní ľudia museli uznať, že vo veľkom celku s menšou námahou možno dosiahnuť podstatne vyšší efekt.
Po novembri 1989 však už väčšina zakladajúcich členov družstiev nežila a ich potomkovia, ktorí poznali len idealizované rozprávania rodičov a starých rodičov, ale nepoznali každodennú lopotu na malých gazdovstvách, sa dali nahovoriť, že individuálne im bude lepšie. Rozbili teda družstvo a v krátkom čase to trpko oľutovali. Lenže už bolo neskoro. Najmä, keď im ani na um neprišlo, pojiť sa znovu, aj keď možno na iných základoch.
Tak sa stalo, že napríklad veľké JRD na Žitnom ostrove sa predseda a agronóm, obaja synovia najväčšieho gazdu v chotári, snažili udržať družstvo pohromade. Dediči pár hektárov s tým nesúhlasili.
Aj zo Slovenska mnohí, pod vplyvom propagandy, utekali za socializmu za lepším bydlom a nemálo sa ich, sklamaných, po krátkom čase vrátilo.
Vo svojej nanapraviteľnej naivite dúfam, že toto už bude úplné dno a že kultúra na Slovensku už hlbšie neklesne a že majiteľ bude mať zo striptízového baru také nízke zisky, že bud zmenu ľutovať.
Žiaľ, moje pragmatické ja je presvedčené, že ani jedna z oboch skutočností nenastane a že kultúra úspešne padne ešte hlbšie a zisky budú nad očakávanie.
Aj tak by som čosi podobné robil, len keby ma platili za dovzdelávanie tupoduchých trollov. Inak je zmysluplnejšie hoci hranie akejkoľvek hry. Vzdelávanie trollov nemá zmysel. Najmä keď oni nemajú žiaden názor, ktorý by si im mohol zmeniť. Oni len opisujú manuál, za čo sú svojim chlebodarcom platení.
Myslíš za Stalina?? Lenže dnes píšeme rok 2015 a staré rany sú u mnohých asi ešte stále živé, hlavne keď ich všelijaké západom sponzorované mimovládky neustále otvárajú, ale realita je taká, že hoci Tatári na Kryme majú dnes oveľa lepšiu pozíciu, než mali v rámci Ukrajiny, nehovoriac za dnešnej fašistickej vlády v Kyjeve, ktorej jedným z cieľov je národnostne čistá Ukrajina.
Skús menovať ty, keď si o tom tak jednoznačne presvedčený.
Problém je nielen v bezúdržbovom chátraní, ale možno ešte viac v rozkrádaní. Nielen našimi mimoriadne prispôsobivými spoluobčanmi. Pred časom bola zverejnená informácia, že voľáky rakúsky farmár si prenajal pôdu na Slovensku a jediné čo urobil bolo, že rozobral a odviezol všetky závlahové zariadenia. Či do zberu, alebo ich použil doma, v Rakúsku, vtedy zverejnené nebolo.
Cez víkend som bol po dlhej dobe na Orave. Kým pred 40-50 rokmi boli hlavnými plodinami kapusta a zemiaky, teraz ich v podstate ani nebolo vidno. Usudzujem len z pohľadu z auta, prípadne vlaku, medzi Kraľovanmi a Trstenou, takže niekde mimo hlavnej trasy to môže vyzerať inak. Najmasovejšou plodinou tam bola kukurica a na pohľad z diaľky vyzerala podstatne krajšie, ako hoci na Trnavskej tabuli, kde kraľovala pred rokmi. Na druhej strane podiel ovsa, ako obilniny, vhodnej pre okrajové oblasti pestovania obilnín, bol, na rozdiel od minulosti, zanedbateľný. Teda aj dlhodobé osevné postupy sa výrazne prispôsobujú zmene klímy a na dolniakoch už asi bez závlah bude možné spoľahlivo pestovať len vyložene suchomilné druhy rastlín. Potom príde, ako pred pár rokmi, mimoriadne mokrý rok a všetko bude naopak. Prežije len to, čo môže celú sezónu stáť vo vode.
Napriek tomu tvrdím, že nie celá Európa má v tomto prípade maslo na hlave. Nehovoriac o tom, že aj tí migranti majú rpimárne snahu dostať sa do krajín, ktoré dlhé roky bohatli na drancovaní ich rodiska a teda sa chcú dostať predovšetkým do nich, lebo stále sú výrazne bohatšie, ako ostatné.
Väčšina súčasných právnych systémov považuje akt, pri ktorom sa zriekaš práva, o ktorom nevieš, že ho budeš niekedy chcieť uplatniť, za neplatný. Kanonické právo má síce svojské vysvetľovanie práva, takže čosi také sa ho, ako mnoho ľudských vecí, netýka. Vraj v mene Boha.
Potom sa niektorí ľudia čudujú, že sú kňazi, ktorí sa snažia zrušiť nezmyselný celibát. Iní, ktorí nechcú žiť so spriaznenou osobou tajne, sa buď vzdajú kňazského povolania a vykonávajú inú profesiu, alebo po absolvovaní potrebných formalít prestúpia do takej kresťanskej denominácie, ktorá manželstvo povoľuje, pričom aj tam slúžia služby božie.
O vyššej kvalite "čerstvej šťavy" pred šťavou s koncentrátu, možno úspešne pochybovať. To skladované "čerstvé" bolo odtrhnuté v technickej zrelosti a v lepšom prípade dozreje, v horšom sa aj čiastočne znehodnotí a teda v žiadnom prípade ho nemožno označiť za skutočne čerstvé a plnohodnotné. Ani šťava z neho taká byť nemôže. To je čosi také, ako keď sa Drevina Turany snažila dosiahnuť v osemdesiatych rokoch 1. stupeň kvality okien a Štátna skúšobňa im odpovedala, že z treťotriedneho dreva sa prvotriedne okná vyrobiť nedajú.
Koncentrát sa spravidla robí hneď po zbere na plantáži. Môže sa naň teda použiť ovocie v biologickej zrelosti a skutočne čerstvé. Zahusťovanie sa robí predovšetkým preto, aby sa neprevážali cez pol zemegule kvantá vody, ktorá sa dá pred záverečnou prípravou džúsu doplniť.
V zmysle tradície, tak ako Kyjevskú rus nazývajú aj Starorus, tak oblasti Ukrajiny s prevažne ruským obyvateľstvom, sa snažia osamostatniť ako Novorusia. K ničomu takému by nebolo prišlo, nebyť fašistického puču na Majdane, podporovaného v nemalej miere fašistami z EU, ale hlavne z USA.
Európa nie. Koloniálne mocnosti, ktoré zarábali na afrických a ázijských krajinách a aj teraz tam, hlavne Británia a Francúzsko mútia vodu a Nemecko rabuje, čo nedokázalo v koloniálnej ére. Nemálo majetku si zo svojich kolónií uchmatli aj Španielsko, Portugalsko a čosi aj Taliansko. USA, vzhľadom na dátum vzniku, nestihlo koloniálnu éru a tak o to intenzívnejšie si to nahrádza v dnešnej dobe, keď za svoju kolóniu považuje celý svet, vrátane EU.
Odporúčame