Učiteľ si polepší o 42 eur, úradník o 20 eur mesačne
no ono to je relatívne. Na 80 percente územia Slovenska majú učitelia nadpriemerné platy a ich robotu by tam bral každý, ale flekov je málo, lebo 1/3 učiteľov je na dôchodku a do dôchodku sa nechystajú. Šikovnejší učiteš nemá problém zarobiť aj 1000 € v hrubom , čo sa môže vo väčšine okresov aj vysokovzdelaným šuďom zdať ako sci-fi, keď u súkromníka dostane tak max. 600 € a to ešte odmaká aj soboty a nadčasy a to ešte je rád , že má robotu a nevie dokedy, pričom u učitešoch je do väčšinou doživotný flek.
Aj s tými hodinami je to relatívne. Učiteľ má týždenný úväzok 20-22 hodín ( 45 minútových hodín ) a ak v škole musí byť 8 hodín tj . má týždenne skoro 20 hodín na pripravu na vyučovanie a vôbec nie je nútený si brať robotu domov. Trochu to poznám ako to chodí na školách a keď učitelia ten čas v škole presenia a prekecajú, tak je jasné , že doma večer to musia dohnať , ale to je už ich problém....