Podvodníci chcú uštvať daniarov
ono to je zložité iba teraz keď sa faktúry platia ako platia. Aj predajca chce dostať vratku DPH a tiež má zaujem zaplatiť DPH za daný tovar, tak potom aj ten čo si kúpi niečo v obchode má záruku , že si môže tiež vratku DPH započítať.
Druhá vec je , že na základe kontrolného výkazu, by podnikateľ nemusel vypočítavať DPH ale daňový úrad by mu na základe výkazu DPH vypočítal. Ak by sa ten systém vyčistil, tak by určite nedochádzalo k nejakým enormným zdržaniam pri vratkach tak max. 3 mesiace pri štvrťročných platcoch, ale aj to by sa dalo doriešiť
Existuje ešte jedno jednoduché riešenie a to DPH nahradiť spotrebnou daňou napr. vo výške možno ešte menej ako 1 percento čo by sadlo jednoducho zistiť, ak by sa terajšia vybraná DPH podelila tržbami. Neexistovali by žiadne vratky, žiadne podvody . Ono každý systém má svoje výhody aj nevýhody, ale každý iný je lepší ako terajší systém DPH . Výber je mizerný, kontroly zložité, možnosť korupcie vysoká atď.......