Smejeme sa učiteľom, smejme sa zdravotným sestrám, že čo chcú, ale zabúdame, že dnes zarába robotník automobilke cca 1500€ a učiteľ 800€, a vy sa čudujete, že utekajú radšej do výroby alebo do IT? Mám dcéru, ktorá učí na gymnáziu už 9 rokov. Miluje svoju prácu, ale keby jej manžel nerobil IT čkára a nezarobil by tak aby mohli splácať hypotéku a ďalšie úvery a k tomu živiť dve deti, tak by musela odísť aj keď nerada. V tejto dobe sa všetko prepočítava na peniaz, umenie, kultúra , vzdelanie a najmä dnes sa dá kúpiť maturitné vysvedčenie , VŠ diplom, takže učiteľov naozaj netreba.


