Slovník cudzích slov-
ortodoxia, -ie žen. r. prísne zachovávanie predpisov vierouky;
dôsledné, pevné pridržiavanie sa zásad nejakého učenia, smeru, organizácie ap., pravovernosť: náboženská, cirkevná o
Slovník cudzích slov-
ortodoxia, -ie žen. r. prísne zachovávanie predpisov vierouky;
dôsledné, pevné pridržiavanie sa zásad nejakého učenia, smeru, organizácie ap., pravovernosť: náboženská, cirkevná o
Dokedy budete čakať na naplnenie sľubov, ktoré nikto bez vás nenaplní - asi večnosť.
Tak prečo sa držíte ortodoxnej viery, ktorá doteraz priniesla len vojny a "dobrovolné otroctvo". Prečo neodelite svojho ducha od vymyslených dogiem, ktoré ľudí držia b nevedomosti.
Odkedy je obeť za vymyslenú vieru potrebný dar.
Obetovať všetko pre vieru, ba i život nie je dar, ale bláznovstvo.
Žijete snáď na základe tohoto daru dlhšie, negniavia vás choroby, nemáte snáď rakovinu, cukrovku. Jediné čo máte a ostatný menej je hlúposť, ktorú mylne považujete za osvietenie,
Azda žijete dlhšie, nemáte rakovinu, ani cukrovku - mali by ste mať nejakú výhodu, keď ste v spojení cez modlitby priamo s Bohom. Hlúposť to nie je výhoda!
Prečo celé kresťanské náboženstvo stojí na svedkoch a nie na tom, čo napísal Boh, či Ježiš - pretože to by si nemohli vymýšľať tieto horeuvedené kraviny.
Mojžiš bol Egypťan - on len opisoval, čo vedel z egyptskej kultúry. Biblický odchod Izraelitov z Egypta pod vedením Mojžiša, 40-ročné blúdenie v púšti, na hore Sinaj sa Mojžišovi zjaví Boh, prezradí mu svoje meno (JHVH), odovzdá mu 10 prikázaní sú len rozprávky; archeologické nálezy tento biblický scenár nepodporujú.
Za to Egyptská víťazná stéla faraóna Merenptaha ešte 300 rokov po údajnom živote Mojžiša vymenúva etniká a mestské štáty Kanaánu. Spomína dokonca i Izraelitov a potvrdzuje, že v tom čase sa nachádzali na území centrálnych vysočín dnešnej severnej Palestíny. Kým iným etnikám prisudzuje status štátu, Izraelitov označuje len ako kočovný ľud, čo naznačuje, že ešte nedosiahli štátnu úroveň organizácie. Archeologické nálezy tento predpoklad potvrdzujú.
Mojžiš bol Egypťan - on len opisoval, čo vedel z egyptskej kultúry.
Z toho vyplýva jediné, že kompilácia Písma sa konala sústavne a nie pod inšpiráciou Boha, ale potrieb moci.
Tento Váš Vesmír je ozaj jednoduchým systémom ako urobiť z ľudí hlupákov. Začína výmyslami o Stvoriteľovi a končí otroctvom tu na Zemi.
Kde máš o tom dôkaz okrem Biblie?
Vianoce ako sviatok zimného slnovratu oslavovali ľudia ďaleko skôr ako ich cirkev premenovala na Vianoce. A čo sa týka umelého Ježiša, kde ktorý súdobý kronikár niečo o ňom napísal a čo napísal on - nič. Ako môžete oslavovať niekoho, ktorého celý životopis bol dodatočne spísaný podľa rôznych predchádzajúcich živých bohov.
Podstata duchovnosti našich predkov spočívala v uctievaní inteligencie prírody. Preto naši predkovia mali úctu k prírode, k zvieratám. Vedeli, že z chovania prírody sa dá poučiť.
Ľudia prírody sú bližšie k realite prežitia i keď majú svojich duchov a to v podobe zvierat, či veci, čo dokážu potom empiricky prehodnotiť pre potrebu prežitia. To znamená, že sa snažia veci vysvetliť rozumom, ako nejakým zjavením. Taktiež pre nich je dôležitejšie, čo sa deje tu a teraz. Tvrdenie, že bez Vôle Stvoriteľa nespadne na zem ani len lístoček zo stromu, nikomu nijak nepomôže, pretože z toho sa dá vyvodiť len hlúposť.
V Biblie sa nedozvieš nič o chovaní prírody, zvierat, o liečivým bylinách. Ľudia vôbec nepotrebujú vedieť rozprávky o tom, že ich stvoril židovský boh, že Ježiš sa za nich obetoval – za čo mu musia byť neskonale vďační, že existuje nebo, či peklo i keď všetci neveriaci tam majú namierené – pretože to všetko je výmysel na ovládanie ľudí, aby sa uspokojili s odpoveďami a nie rozumom
Načo je komu jalová múdrosť o neexistujúcom Bohu, tá peniaze prináša len podvodníkom.
Najväčší zlodeji sú tí, ktorí strašia ľudí s neexistujúci bytosťami a vyberajú na vymyslenú ochranu svoju desiatku, pričom si to uzákonili ako legálny kšeft.
Za to lupiči idú do rizika, pretože to robia mimo zákon a teda môžu byť trestaní.
"Avšak Tvorca sám vo svojej skutočnej podstate zostane každej sformovanej bytosti navždy nepochopiteľný" - samozrejme, keď neexistuje, tak ho nemožno vidieť, ale vymýšľať si ako vyzerá je potrebné pre vieru, že existuje.
Mimochodom načo sú anjelom krídla - hore vo vzduchoprázdne ich nepotrebujú a na Zemi sú nehmotný, pričom sa pohybujú podľa vôle Boha, takže tiež sú im zbytočné.
"Ako by sme mohli ospravedlniť službu duchom skôr, ako poslúžime žijúcim ľuďom?" - Konfucius
Čo je dobré, či zlé pre pána, to nemusí byť dobré, či zlé pre otroka.
"Nedal nám právo na rozhodnutia nezávislé" a načo nám dal tak veľký mozog - stačilo ďaleko menší len na plnenie úloh. Človek by bol tak výkonejší pri plnení úloh, pretože nemusel by podstatnú časť získanej energie investovať do mozgu.
Prečo sa držíte Týchto bludov o podriadenosti i keď nikto z vás žiadneho Boha nevidel a neuvažujete nad tým prečo si kňazi vymysleli, že potrebujeme takého to despotického Boha ?
Pretože obchod s predávaním nádeje na dobrý posmrtný život potrebuje strach, aby sa stal najlepším aké kedy ľudstvo doteraz vymyslelo.
Kresťania nasilu nám vnútili vierouku o jedinom Bohu, pretože po dobrom to nejde. O tom sa presvedčujú misionári, ktorí chcú hovoriť o Ježišovi v džungle s jej obyvateľmi. Išli tam s úmyslom, že im dajú príležitosť zvoliť si zmysel namiesto bezcieľnosti, život namiesto smrti, vybrať si radosť a vieru namiesto zúfalstva a strachu, rozhodnúť sa pre nebo namiesto pekla.
Domorodci však nechcú o Ježišovi nič počuť, uznávajú len to čo zažili na vlastnej koži a príbehy z dávnej minulosti na ktorých je založené kresťanstvo sú pre nich irelevantné. Akékoľvek dôkazy založené na bájkach nemôžu obstáť pred ich požiadavkou o priamom dôkaze. Ľudia prírody sú ďaleko bližšie k realite prežitia i keď majú svojich duchov a to v podobe zvierat, či veci, čo dokážu potom empiricky prehodnotiť pre potrebu prežitia. To znamená, že sa snažia veci vysvetliť rozumom skôr ako nejakým zjavením, pokiaľ sa vôbec dá niečím objasniť. Taktiež pre nich je dôležitejšie, čo sa deje tu a teraz ako to vzdialené.
Ak budeme považovať hlbokú úctu napr. Einsteina, alebo iných fyzikov pred majestátom Vesmíru, pred jeho tajomstvami vzniku, či pôvodu fyzikálnych zákonov – ako, že je to čosi tajomné a to takmer ako tajomný boh, čo aj títo fyzici často používajú ako metaforu, tak vtedy sa náboženstvo akoby približovalo k vede. Ale veriaci ľudia to tak nechápu, keď veľký fyzik spomenie boha, okamžite si pod tým predstavujú boha, ktorý odpúšťa hriechy, odpovedá na modlitby, čo mení víno na krv, čo sľubuje, že budeme žiť i po smrti. A teda je pravda veriť vo svätú trojicu, ukrižovanie a vzkriesenie Ježiša a vo všetko ostatné, čo samozrejme nemá nič spoločné so základnými konštantami fyziky. To nie je to isté a nemožno konvergenciu vedy spájať s náboženstvom len vtedy keď sa nám to hodí.
Odporúčame