Len hlupák má najbližšie k Bohu, preto sa nič neučte - sprostý má nebeskú bránu otvorenú.
Len hlupák má najbližšie k Bohu, preto sa nič neučte - sprostý má nebeskú bránu otvorenú.
Táto šanca tu už bola - postaviť Afganistan na nohy, keď USA podporovali Taliban proti Sovietskemu zväzu, ani nie tak pre to aby zatiahli Rusko do vojny, ale hlavne preto, lebo USA chcela vybudovať plynovod s Turkmenistanu cez Afganistan. No vláda Talibanu to odmietla, tak nastala vojna USA voči Afganistanu.
Pokiaľ Taliban bude mať moc v Afganistane tak žiadny obchod s USA ako štátu, ktorý riadi diabol nebude.
Práve naopak, tí ktorí neveria v Boha, to znamená v entitu, ktorá nemá nič spoločné so zákonitosťami hmotného ani duchovného sveta, tak t tí sa nemusia ničoho obávať a preto si žijú si spokojené pri plnom rozume do vysokého veku.
No tí, ktorí vidia všade ruku Boha majú obavy, nakoľko to čo od nich požaduje nedá sa splniť, jedine ak sa zbavíš rozumu a v pokore sa budeš vyhýbať kráse života.
Svedomie nie je dar od Boha, ale sa vyvinulo z toho, že konanie zla sa nevypláca. Tak isto i dobro a zlo závisí od vývoja spoločnosti, čo pokladá za dôležitejšie - či povinnosť kľakať nejakým neviditeľným chiméram, alebo postarať sa o bezpečnosť ľudí.
Dobro pre koho?
Tých, čo zabili podľa Biblie ako neveriacich, pre tých boli otroci Boha obyčajní vrahovia.
Kniha kníh poskytuje uspokojenie len pre fanatických veriacich, ktorí vidia len božie riadenie osudu ľudstva, čo ale nemá nič spoločné s potrebami človeka, ktoré by mali byť dôležitejšie ako potreby hovorcov Boha. To, že ľudstvo sa týmto dostalo do najhorších rúk z titulu svojho rozvoja, sme pochopili až teraz, keď sa pomaly dostávame z ich moci.
Keď už si poznal tú pravdu, tak odpovedz na tie svoje otázky: Prečo sme tu? Aký je zmysel života? Prečo je tu toľko zla? Existuje život po smrti?
Tak základ je Mojžišovo desatoro. Tí čo to tvrdia klamú sami seba, pretože teistické náboženstvá zo svojej diktátorskej podstaty nemôžu vytvoriť žiadny nezávislý základ slobodne sa rozvíjajúcej civilizácie, ale to môže dokázať len a len svetská predstavivosť a pravdivá skúsenosť ľudí.
Je tiež pozoruhodné, že medzi desiatimi starozákonnými prikázaniami sa priamy zákaz klamať ani nevyskytuje. Mojžiš nebol žid, ale Egypťan a desatoro prevzal zo staroegyptskej knihy mŕtvych, kde prikázanie „nebudeš klamať“ zmenil na „Nebudeš krivo svedčiť proti svojmu blížnemu“ – čo znamená, že inak klamať a podvádzať možno, čo základ každého náboženstva.
Nie sú to výmysly, ale činy chorých, tak ako boli križiacke výpravy v Oriente.
Ak budeš čítať Bibliu, tak zahoď rozum, pretože Biblia je plná somarín. Ten čo ťa za to kritizuje, ju asi ani nečítal, jedine ak, tak vydanie pre deti, kde Boh je vykreslený v tých najkrajších farbách.
Pekné, ale má to jednú zásadnú chybu, že je to všetko vymyslené. Dokazovať niečo výmyslami je smiešne. Kde máte exaktné, kontrolovateľné dôkazy, Tí čo písali Bibliu pri tom boli?
Dokonca i sám Ježiš Kristus si nie istý svojim božstvom a musí sa odvolávať na Bibliu, ktorej si texty podpriemerní národ židovský vymyslel, aby zväčšil svoju dôležitosť - keby už bol vymyslený existoval Korán i naň by sa odvolal.
To sú jediné dôkazy existencie boha odvolávky výmyslov na ešte väčšie výmysly.
"Nech sa deje vôľa Tvorcova" - a čo vôľa ľudí, nezdá sa Vám, že chcete diktatúru.
Na čo sa tešíte, že bez práce Vám budú padať pečené holuby rovno do huby.
Chudobní duchom!
Ako ich to ten najdokonalejší muž aký kedy žil učil? Keď nenapísal ani slovo a apoštoli písať ani čítať nevedeli. Ako to učenie preniesli ďalej?
Nástupci apoštolov to pochopili asi cez Ducha Svätého tak, kto jeho odmietol Ježiša, toho poslali rovno za božím Otcom. Vymysleli postup pre prípady, ak by „pohany“ neboli ochotní dobrovoľne prijímať „pravú vieru.“ V tejto situácii sa evanjelizovanom dávalo „právo začať vojnu, okupovať krajinu a odstrániť tamojších vládcov.“
Takto zlikvidovali nielen staré náboženstva ale kultúru nielen Európanom, ale Indiánom v Amerike.
Po tejto „blahodarnej“ evanjelizácie, pre Boha radostnej udalosti – pokrstenou pohanov – zostalo z prosperujúcich národov len zbytky, čo umožnilo bezproblémové presadenie vlády Ježiša.
Tak si predstavoval evanjelizáciu Boh, pretože nikdy neprotestoval, skôr naopak prostredníctvom cirkvi tieto kroky glorifikoval.
Adam ako mohol byť plodný, keď bol vyrobený rovno ako dospelý? Nemohol mať gény rodičov, nemohol ani prežiť.
Áno máš pravdu, že nevedomosť sú okovy človeka. Lenže, čo pokladajú veriaci za vedomosť - byť otrokom neviditeľného Boha, onanovať sa na vysokom duchovnom ideále, na božích dogmách, ale a o vedomostiam v praktickom slova zmysle majú zakázané javiť záujem.
Čo má cirkev proti sexuálne výchove na školách - minuloročné referendum o rodine bolo i o tom ako zakázať na školách sexuálnu výchovu. Vyššie miery nechcených pôrodov a interrupcií dospievajúcich matiek a sexuálne prenosných infekcií zvyčajne súvisia s nesprávnou alebo nedostatočnou sexuálnou výchovou.
Celibát a asketizmus je vo svojej podstate chorobný, pretože nevedie k činorodosti človeka, ale len k neustálemu preberaniu svojho vnútra. Ignorovať prirodzené túžby alebo považovať ich za zlo, bojovať s vlastným telom alebo pociťovať k nemu hnev a nenávisť je nebezpečné, nakoľko môže vyvolávať často vážne chorobné stavy, napríklad aj sexuálne zneužívanie detí kňazmi.
Úpadok Rímskej ríše nastal, až po uchopení moci kresťanmi.
Autor si rád vymýšľa príbehy, ktoré zdôvodňujú prečo on taký génius nie je medzi vyvolenými.
Áno, že som si to nevšimol, že by to svoje vzdelanie aj na niečo užitočné použili.
Áno počul som práve od vás otrokov viery, ktorí žiadate stredoveké otroctvo v podobe vlády teokracie, ktorá stále žije v domnení, že Ježišové učenie je to pravé.
Tento "štát" by vypadal asi ako jezuitský štát v Latinskej Amerike v 16 stor., kde zmravňovali a zjednocovali odbojných Indiánov. Štát tvorili dobré oplotené osady - asi predchodcovia koncentrákov - medzi ktorými neexistoval žiaden styk. Život obyvateľov týchto „chránených“ osadách totiž pozostával z dvoch častí – z úmornej práce a neprestajných „služieb bohu“. To znamenalo povinnú účasť na rôznorodých obradoch a neustále modlenie. Jedno aj druhé podľa prísne kontrolovaných harmonogramov.
Túto svojráznu „evanjelizáciu“ indiánskeho obyvateľstva mali ošetrenú i Bibliou. Predsa Ježiš Kristus vraj povedal apoštolom: „Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi. Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal.“ (Mt 28, 19-20).
Vesmír nie je dokonalý, a to je naša záchrana. Ak by bol dokonalý, tak ako tu prezentuje autor blogu, o najvyššej bytosti, bol by i dokonaný, čo by bola naša záhuba. Život a človek vznikol na základe chýb a odlišnosti, ktoré vyvolali zmeny, neustále prispôsobovanie sa novým podmienkam.
Proste chyby (katastrofy) zo strany prozreteľnosti, či človeka sú popudom k lepšiemu riešeniu.
Uvádzané postuláty dokonalosti sú len chiméry pre veriacich, ktorí si neuvedomujú, že po ich dosiahnutý sa vývoj človeka zastaví až zanikne.
Odporúčame