Biblia nie je nič viac než knižná zmiešanina všetkých náboženských mýtov. Starý zákon i predstavy o jednom bohu sa začali spisovať rabínmi až od 7. stor. p. n. l. s politickým cieľom zviditeľniť význam izraelitov. Spísanie celého Starého zákona bolo dokončené ešte podstatne neskôr, a nevytvoril ho jeden autor. Je to zbierka mýtov, ktoré sa tvorili a upravovali celé stáročia, či preberali od iných národov ako príbehy židovského národa, ako božie vysvetlenia na celý rad problémov a historických okolností, ktorí v skutočnosti podľa archeologických vykopávkach sa stali inak a v inej dobe. Preto nemôžu platiť ani tvrdenie, že Biblia je jednorazové „zjavenie“.
Nemožno dokázať, že Boh neexistuje, ale je zrejme, že viera v Boha existuje. Avšak len preto, že v niečo veríte, sa to nestane pravdou. Pravda nevznikne tak, že v ňu budete dúfať. Existencia Boha nie je subjektívna. Buď existuje, nebo nie. Nie je to vecou názoru. Môžete mať vlastné názory, ale nemôžete mať aj vlastné fakty.

