Vedecká fantastika Knihy-kníh
Biblia nepodáva žiadnu použiteľnú informáciu, čo sa týka vesmíru - to sú len vaše fantázie.
Starí Židia verili, že Zem je stredom vesmíru, a že Slnko, Mesiac a hviezdy sú škvrnami na nebi. Biblia s tým súhlasí. Mysleli si, že Zem je plochá a má štyri rohy; že obloha je pevná – je to podlaha Jahveho domu. Biblia učí to isté. Predstavovali si, že Slnko putuje okolo Zeme, a že zastavením Slnka možno predĺžiť deň. Biblia s tým súhlasí. Verili, že Adam a Eva boli prvým mužom a ženou; že boli stvorení iba pred pár rokmi, a že oni, Židia, boli ich priamymi potomkami. Biblia toto učí. Ak niečo je, alebo môže byť isté, tak je to to, že pisatelia Biblie mali mylné predstavy o stvorení, astronómii, geológii; o príčinách javov, pôvode zla a príčine smrti.
No dnešný "teológovia" chápu biblické poznatky inak, nie že inšpirovaní muži, ktorí napísali Starý zákon nevedeli nič o žiadnej vede, o čom svedčí to čo napísali o Zemi a hviezdach, Slnku a Mesiaci, ale že chudáci nepochopili to čo napísali.