Zakázať by mali tých, čo radi zakazujú, ale veci neriešia. Nič nie je nič čierne, alebo biele, pretože 300.000 ľudí tu vašu petíciu nepodpísalo. Rozhodovať sa na základe hlupákov, ktorý sa nevedia ovládať je trapné.
Zakázať by mali tých, čo radi zakazujú, ale veci neriešia. Nič nie je nič čierne, alebo biele, pretože 300.000 ľudí tu vašu petíciu nepodpísalo. Rozhodovať sa na základe hlupákov, ktorý sa nevedia ovládať je trapné.
Tie kočovné kmene neznámeho pôvodu, ktoré operovali v tom čase, v tejto oblasti určité neboli židovského pôvodu. Podľa egyptských zápisov pochádzali z Dolného Egypta a vtom čase načas rozvrátili i Egyptskú ríšu.
Tvorcovia filmu "Prometeus" sa snažili dať predchádzajúcej série filmov "Votrelec" biblický podtext. Tak ako to robili židia pri spisovaní Starého zákona, kde udalosti, ktoré v minulosti nastali si prisvojili ako zásluhu svojmu Boha.
Ako príklad k tomuto tvrdeniu môže poslúžiť mesto Jericho Jeho opevnenie podľa rádiouhlíkového datovania zaniklo niekedy koncom 17. alebo začiatkom 16. storočia pred n. l. (pravdepodobne zemetrasením a dobytím kočovníkmi neznámeho pôvodu). Jozue by tu teda mohol okolo roku 1250 pred n. l. keď údajne žil, trúbiť jedine tak pavúkom.
Skúmanie starších kultúr (Mezopotámia, Egypt) nám napovedá odkiaľ Biblia čerpala svoje múdrosti. Preto kresťansko-židovské učenie keď nekamuflovalo dejiny, aby oni boli pôvodcovia všetkého, tak - ako napr. u indianskej, či staroslovanskej kultúry, ktoré sa zjavne vyvinuli bez znalosti boha Biblie - ich násilným šírením evanjelií úplne zničili..
Ľudia z vyššími dôchodkami si na vyššie dôchodky zarobili, pretože pri rovnakom percente sa im do sociálnej poisťovne odvádzala vyššia suma z platu. Výpočet dôchodku bol pre nich znížení vzhľadom na solidaritu 1. dôchodkového systému. . Vypočítané podpriemerne dôchodky boli naopak zvyšované - čo bolo v poriadku. Avšak ďalšia solidarita pri ročnom zvyšovaní dôchodkov o pevnú sumu všetkým rovnako je už skrivodlovosť, nakoľko 2.stĺp dôchodkového poistenia po Kanikovej reforme bol pre ľudí nad 50 rokov nepoužiteľný. Nehovoriac o tom, že ľudia so slabšími dôchodkami dostávajú ešte navyše vianočne, čím vlastne dostávajú vyššie ročne zvýšenie dôchodku ako tí čo odvádzali do soc. poisťovne viac..Takáto "spravodlivosť" potom núti ľudí špekulovať a neodvádzať prostriedky pre soc. poisťovňu.
Čo ešte neprivlastníte - už ste si privlastnili vedu, sci-fi romány a teraz aj rozprávky pre deti, ako keby mimo Biblie a pred Bibliou nebola žiadna kultúra.
Ohľadne rozprávok pre deti. Keď boli moje deti ešte malé, čítal som im každý večer rozprávky, no raz som siahol na Bibliu v predstave, že pôjde o zaujímavé príbehy. No moje deti mali viac rozumu ako ja a veľmi rýchlo ma zasypali otázkami na ktoré som nevedel rozumne odpovedať. Namiesto poučných príbehov sa dozvedeli o schvaľovaní bezprávia Bohom, aj ľuďmi, krutosti na zvieratkách pri obetovaní, ale i o diabloch. V tejto knihe je síce rozprávok na kýble, avšak rozprávok kde xenofóbia a sexuálna diskriminácia je bežná, predsudky a otroctvo sa schvaľuje, cudzoložstvo sa vychvaľuje, klamanie je spôsob nábožného života, povera je zapletená do všetkého, ba i schvaľovanie krádeži, či incestu. Autoritárstvo je predstavované ako jediný správny spôsob vládnutia, pravda je dokazovaná v kruhu tak aby sama seba potvrdzovala.
V týchto blogoch nejde o zbohatnutie, ale presadzovanie určitých názorov, či informovanie, takže o žiadne vykrádanie tu nemôže byť ani reči. Ide o to aby bloger (väčšinou anonymný) prejavil svoj názor, predložil informácie, ktoré jeho zaujímajú a že pri tom použije ako podporu lepšie definované myšlienky, či argumenty iného, keď sa s nimi stotožňuje to ešte neznamená že je darebák.
Človek svoj charakter väčšinou ešte hľadá a k tomu mu pomôže i to, že si môže vybrať argumenty, ktoré sú pre neho najdôležitejšie a nie v diskusie na blog potom polemizovať o tom, že kto ich prvý napísal, či o tom, že uvedený autor bol ateista, komunista, či inak o nalepkovaný a teda potom si i ty si taký istý. Pretože ja môžem súhlasiť s autorom myšlienky v bode a, ale nemusím sa s ním stotožniť v bodoch b, c, x, y.
Hlavne, keď chcú vytvoriť zápornú postavu, vtedy im Biblia veľmi poslúži.
Anjeli ako ´ranné hviezdy spolu radostne kričali a všetci Boží synovia začali volať na chválu.. a neposlušní Boží synovia ako démonické ´hviezdy´, ktoré teraz prenasledujú Božie budúce hviezdy!´ - taký to infantilný obraz obyvateľov iných svetov pre naivných veriacich, môžu napísať len ozajstní nevzdelanci, gyčiari a podvodníci. A ešte k tomu tvrdiť, že sa to odohráva práve dnes pred nami!
Uctievateľom takej to fikcie neprináleží žiadna úcta, pretože po prvé sami nikoho nerešpektujú, a po druhé tvrdia, že to nie je fikcia - teda klamú, bez toho, že by nám ponúkli nejaké dôkazy.Tie sú dokonca neželané, pretože sú v priamom rozpore s vierou, a ich hľadanie by bolo strašným mrhaním človečenstva a nie ako oni tvrdia, že cnosťou.
Vidiac to ako náboženstvo potláčalo vedu, ktorá dozrievala už v jej radoch i to, ako sa snaží v súčasnosti prekážať vede, umeniu i slobode slova a svedomiu, nemožno to nechať len tak. Keď sa propagátori bludu snažia upevniť ho politicky, vnútiť ho deťom v škole, utlmiť ľubovoľnú zdravú kritiku pod zámienkou že „uráža city“ tých, ktorí sa stotožňujú s týmto bludom vtedy vzniká nebezpečenstvo ohrozenia spoločenskej slobody. Absolutizmus je vždy nebezpečný, lebo sa ľahko môže premeniť na samoľúby fanatizmus, blúznenie, ktoré môže vyvolať intenzívny konflikt, a to najmä vo svete, kde spolu sa stretajú rôzne spoločenské systémy a ideológie.
Slovensko už nie je katolícke, ani kresťanské. Slovensko je pluralitné. Vidieť to aj podľa toho, že aj keď sa ku katolíckej cirkvi pateticky hlási väčšina obyvateľov, kresťanské politické strany volí významná menšina občanov.
„Ty poď za mnou! Ty nasleduj mňa!“: vraví Ježiš, to je tiež politická manipulácia a to isté vraví i každá politická strana. Každá politická strana sa cíti, že je samospasiteľná. A predsa im málokto verí, za to Ježišovi, či Bohu otcovi, ktorý síce vydali programové vyhlásenie, ale nikto nemá právo kontrolovať jeho naplnenie. Podstata tohto vyhlásenia sú príkazy a zákazy čo majú robiť tí ktorí ho zvolili a navyše im pohrozili za ich nedodržanie prísnymi trestami. A takého to samozvaného vodcu, ktorý nás neustále špehuje si kresťanská obec predstavuje ako osobu pravdivú a dôveryhodnú.
Prečo deti nevychovávame podľa politickej príslušnosti ich rodičov, pretože sú ešte malé aby to pochopili. Avšak dovolíme aby boli jednostranne vychovaní podľa domnienok náboženského vyznania rodičov o základnom chápaní vesmíru, ľudskej existencie, zmyslu života a to postojmi nad ktorými sa vždy vznáša svätožiara neomylnosti i keď ten, čo je pôvodcom týchto rozumov sa ani neukáže aby ich potvrdil.
Ja som tie hlúpe vety nevymyslel, môžeš sa odvolávať na to, že tomu nerozumiem, ale nepotrebujem študovať Mein Kampf aby som si zdôvodňoval mienku o nacizme, stačí mi aby som vedel čo vykonal a čo chcel vykonať.
Rozprávky "Tisíc a jedna noc" boli tak isto preložené do stovky jazykov. Ale, oni sa nepretvarujú, že sú pravdivé a najmúdrejšie. Pritom v nich nájdeš viac pravdy a skutočného priateľstva ako v Biblie. Ba i proroctvá ako lietajúci koberec - lietajúce drony hovoria o tom. že mali i fantáziu.
Za to v Biblie sa obhajujú vraždy, genocída národov, prezentuje sa hlboká pokora ako všeliek pre dobrý život, ako sľubuje sa čo nikdy nesplní.
V hore uvedených rozprávkach nenájdeš také hlúpe vety ako:
„Nestarajte sa o zajtrajšok.“ (Mt 6, 34)
„Ak ťa teda pravé oko zvádza na hriech, vylúp ho a zahoď.“ (Mt 5, 39) „A ak ťa pravá ruka zvádza na hriech, odtni ju a zahoď.“ (Mt 5, 30)
Príbehy o praotcovi Abrahámovi sú len rozprávky, pretože boli spísané z ústneho podania až po 1100 rokoch. Biblia nie je historická kniha, je to politicko – teologická zbierka príbehov, ktoré majú zviditeľniť význam izraelitov a zdôvodniť nepriateľstvo voči Arabom, pričom oba národy i podľa Abraháma patria do jednej rasovej skupiny – Semity.
A čo sa týka vymysleného príbehu, že biblický Abrahám ako rodič chcel obetovať vlastného syna a to len preto, že si to priala Jeho Namyslenosť. Ako môžu kresťania pokladať tento príbeh za prejav božej lásky? V tom nie je žiadna láska, iba rýdze zlo. Nepotrebujeme rozprávky o bohu, aby sa nám takým to spôsobom cirkev ukazovala, čo je pokora a teda najvyššia morálka hraničiaca s hlúposťou.
Kresťanstvo do 3 stor. nášho letopočtu bolo na pokraji zániku. Avšak cisári (Konstantín, Teodoru) postupne presadili víťazstvo Ježiša a zakázali pod hrozbou smrti prevádzať iné náboženstvo. Boli tu i pokusy obnoviť staré pohanské poriadky, ale títo cisári boli veľmi skoro zavraždený.
Takže druhý príchod Ježiša už prišiel, čo si naši Svedkovia Jehovovi asi ani nevšimli.
Čo nastalo po druhom príchode Ježiša? Doba temna.
Predchádzajúce skutočné udalosti začali byť vysvetľované po vzoru starého zákona tak, aby z nich vždy vzišiel ako pôvodca kresťanský boh, či Ježiš. staré chrámy boli prestavané alebo zbúrané; skoro tisícročne olympijské hry boli zrušené; pohanské sviatky (zimný slnovrat) boli nahradené oslavou Ježišových narodenín (Vianoce), oslavy sviatku jari pietou za zomrelého Ježiša (Veľká noc)... Výsledok - prešlo sa znovu z peňažnej na naturálnu výmenu tovaru; pohanskí vzdelanci boli likvidovaní, nastal úpadok vedy, zdravotníctva, stavebníctva, dopravy, armády.
Toto sú dôkazy, ktoré predkladáte - citáty z rozprávkovej knihy, ktorú ste sami napísali a domnienky, že niekto musel svet stvoriť.
A čo keď svet nikto nestvoril, ale existoval vždy - možno v inej forme. Príroda sa tiež mení, že by bolo potrebné aby ju niekto riadil pomocou katastrof, ktoré neberú ohľad na človeka. Kde je tu spojenie Boha s človekom, ak aj tak len vo vašich snoch.
Kto tu potrebuje dať z očí slepecké okuliare. Ak nemáš konkrétny dôkaz o existencie Boha, tak sa tu v mene neho nevyhrážaj - si smiešny.
Od malička sme infikovaní tvrdením, že na iracionálnej viere v neviditeľne bytosti je niečo dobré, ale málokoho sa zaujíma o to, aké sú o tom predložené dôkazy.
Viera v neviditeľného Boha je iracionálna viera, pretože sa upína na to čo nemožno dokázať a preto je i neomylná, lebo nemožno očakávať, že sa neviditeľný Boh ozve. Neomylnosť každej iracionálnej viery i keď je založená na láske takéhoto Boha živý nenávisť a neznášanlivosť voči ostatným mimo ich náboženstva. Sväte knihy, ktoré obhajujú zabíjanie nevercov, nepatria do 21. storočia. Tu nejde o boj medzi dobrom a zlom, ale o boj medzi dvoma zlami.
Zober si rozprávku o Snehulke a siedmych trpaslíkoch, tam nájdeš základ internetu v podobe čarovného zrkadla.
To čo ty si myslíš, že je proroctvo je len obyčajný výmysel, ktorý náhodou sa dá nejako vysvetliť ako proroctvo. Tak to máš i s tvojou Bibliou, ktorá nič použiteľne pre ľudstvo nepriniesla, len hádanky, ktoré k ničomu nevedú.
Načo sa potom modlite, keď to Boh sľúbil. Či existuje možnosť, že nesplní svoj sľub? Ako ste si vysvetlili, že neprišiel vami stanovených dátumoch vypočítaných na základe Biblie? Neviete, či a kedy to nastane i keď ako tvrdíte, že Biblia je pravdivá a presná.
Dávate si otázku, aký by mali jeho slová zmysel, keby to nebola pravda? No, nijaký, pretože ste si ho vymysleli.
Šťastie či raj na Zemi pre človeka bude len vtedy, keď sa sám človek o neho príčinný, ale nie modlitbami a čakať, že naraz začnú padať z oblohy pečené holuby, ale užitočnou prácou, ktorá ho posilní a urobí šťastným.
Mali by ste sa konečne zobudiť do reality tohoto sveta a nie blúdiť kdesi v snoch i keď sa takto cítite vyvolení.
Celá Biblia je šalátove vydanie, každý si z týchto protichodných informácií vyberie čo potrebuje a ostatné je pre neho nepodstatné. Z toho je zrejme, že text Biblie nemá nič spoločné s Bohom.
Odporúčame