"Kristus zachránil svet raz a navždy!" , "Duša spasená Kristom žije naveky", "Dokonal boj do konca, zomrel za nás. Vydobyl nám privilégium mať Ducha" - tieto dogmy majú zásadnú chybu v tom, že kresťanstvo nepredstavuje celý svet ani na našej Zemi. Myslíte si, že nekresťania nemajú dušu, nemajú ducha i keď Krista ani nepoznali a preto mu neďakujú za záchranu. Myslíte si, že sú horší i keď nepoznajú kresťanskú morálku. Čo si to nahovárate, keby doteraz vládla cirkev, sme stále v stredoveku, kde priemerná vek nepresahoval 40 rokov.


