A že netáraš. Kto koho chce odobrať rodičom. Môže niekto oponovať kňazom, napriek tomu, že je ústavou zaručená sloboda prejavu - ak áno tak sa to rovná rozsudku smrti v miestnej komunite.
A že netáraš. Kto koho chce odobrať rodičom. Môže niekto oponovať kňazom, napriek tomu, že je ústavou zaručená sloboda prejavu - ak áno tak sa to rovná rozsudku smrti v miestnej komunite.
Pozri sa na seba, čo robí z teba "pravdivosť" náboženstva, že stále opakuješ tie isté táraniny. A čo sa týka SME, čítam ich len preto, aby vedel akých špinavosti sú schopný.
Je vidieť, že autor na článku dosť popracoval, za čo mu ďakujem. Súhlasím i z jeho názorom na náboženskú výchovu detí. Takéto deti majú problémy rozlišovať fakty od výmyslov, alebo lož od pravdy.Nehovoriac o vzniku možných neuróz, keď uveria tomu, že je niekto, kto stále stojí za ich chrbtom a neustále ich sleduje a súdi. Školstvo sa má opierať o historické fakty, ktoré sú prijateľné ako vzpruha pre tvorivé myslenie a konanie a nie na vymyslenej mytológie, ktorej jediným cieľom je presvedčiť žiaka, že pokora hraničiaca až so zbabelosťou je to pravé.
Oceňujem i jeho snahu o riešenie tohoto problému a to spísaním návrhov, no myslím si, že ešte prejde veľa času až sa politici k tejto téme budú slobodne vyjadrovať, natož aby ju riešili. Problémom nie je len ich zbabelosť, ale i to o čom autor vo svojom rozsiahlom článku ešte nepísal, t.j. "demokratický" nárok cirkvi na kompenzáciu majetkov, ktoré obhospodaroval štát.
Predpovede ľudí, ktoré sa opierajú o vedecké poznatky vystríhajú síce pred nebezpečenstvom nie úplne presne, ale sú vždy bližšie k skutočnosti, ktorá môže nastať, ako zatuchnuté mytologické proroctva, ktorými tu strašíte už tisícročia. Na základe ľudských predpovedí je možné sa proti pohrome účinne pripraviť, no čo môžete urobiť proti svojvôle a žiarlivosti niekoľkých tisíc "pravých" bohov.
To sú pekné slová a odporúčam sa nimi riadiť - až nato, že sa nespoliehajte na Boha, pretože ten je nekonečný a nezničiteľný, hlavne preto, že je neexistujúci.
Už som o tom písal: "Viera je spôsob ako metodicky pobalamutiť seba samého". Základom viery nie je pravda, keby bola nebola by treba viera, ale presvedčenie, že je osožná voči strachu z neznámeho. To, že viera v organizované povery stále pretrváva nie je dôkazom jej potreby, pretože ona je to čo spôsobuje najväčšiu prekážku k spolupráce medzi náboženstvami. Ani jedno náboženstvo neustúpi vo svojich výmysloch.
Nechápem ľudí, ktorí veria takýmto rozprávkam. Škoda tu niečo povedať, keď berú vážne výmysly, nad ktorými by sa mali zasmiať.
Mýty vznikajú na základe snahy dať význam, formu a účel bezvýznamným veciam, či výmyslom. Tu nejde o históriu, či potrebu zabaviť poslucháča, ale o ovládanie jeho mysle, jeho správania. Šíritelia mýtov majú jednu odpoveď na všetko: Je to tak a nijak inak, pretože je to napísane v knihe neomylných výrokov. Pozri sa na to!
Ak uviaznete vo svojich zatuchnutých metaforách, ktoré vysvetľujete ako fakty - nie je Vám už pomoci vrátiť sa medzi normálnych ľudí.
Viera je spôsob ako metodicky pobalamutiť seba samého. Tu nejde o pravdu - vysvetlenie, ale o presvedčenie, že je osožná voči strachu z neznámeho pre ľudí, ktorí tomu nerozumejú. Toto predstieranie, že náboženstvo niečo vysvetľuje sa hrá už niekoľko tisícročí. Preto každé náboženstvo je len výber organizovaných povier, ktoré sú príčinou nevraživosti medzi náboženstvami.
To je len zbožné prianie, tých ktorí sa neustále potrebujú niekomu strkať do .....
To by som rád vedel aké priestupky a hriechy to denne páchaš, že sa musíš tak hnusne ponižovať. Skôr si myslím, že si sadomacho, pretože ťa to teší žobroniť..
Áno, Biblia nie je prírodopis, nie je to príučka pre poľnohospodárov, nie je to ani história - je to zbierka rozprávkových legiend, ktoré vznikli na základe umýseľnych lží, aby zatemnili kritický úsudok.
Ako vieš, že celá vaša mytológia nie je vymyslená len kvôli manipulácie ľudí na ne mysliace tvory. Čo myslíš na čo iné slúži náboženstvo? Potrebujeme rozumné vzdelávanie, zdravú morálku a nie zatuchnuté texty, ktoré sú pre dnešnú spoločnosť len zbytočnou príťažou a odvádzaním ľudí od skutočných problémov..
Rozmýšľal si niekedy o čom ten chorý človek písal - hlavne o sebe.
"Ale čo sa tým dokáže? V konečnom dôsledku len to, že inteligentná bytosť dokáže stvoriť taký úžasný stroj!". A ako vieš, že človeka stvoril Boh a nie naopak.
Keď bankovníctvo nepokladáš za vedu, ale fantázie o Bohu áno, nemám z tebou o čom rozprávať.
Všetky náboženské systémy majú korene v sile vrodeného konzervatizmu ľudskej mysle a v obavách pracovať a reagovať samostatne. Nečudo preto, že náboženstvo pokladá vedu za obávaného nepriateľa, preto vedu znevažujú a to i keď ich výsledky v hojnej miere využívajú (internet, GPS - družice, dopravné prostriedky, bankovníctvo, stavebníctvo, ďalekohľady,plastické materiály, nehrdzavejúcu oceľ,odpudzovače hmyzu, očkovacie látky, el. podušky, mydlo ..... O tom Ježiš nič nehovoril, pretože on ako bezdomovec o tom nemal ani paru.
Existenciu Stvoriteľa ako osobitného subjektu, môžeš vypustiť z hlavy ako zbytočnú, pretože svet funguje a bude fungovať aj bez existencie tejto bytosti. Stvoriteľ bol a je neviditeľný, nehmotný a ako taký nemôže odpovedať na otázky, takže je všadeneprítomný. Nemôžem veriť v Stvoriteľa, o ktorom sa nevedia dohodnúť ani jednej planete z možných triliónov planét. A čo sa týka matematiky nemožno o nej hovoriť inteligentne, keď o nej nič nevieš.
Ja viem, že teba nikto nepresvedčí, pretože ty veríš v duchov, čím si odštartoval mozgový proces vedúci k vidinám a taký človek bude skôr či neskôr ich aj vidieť.
Tvoje otázky sú bezpredmetné. Ja nie som ten, čo tvrdí, že Boh existuje. A mimochodom utešovanie je prijateľné len pre deti. Tých čo sa potrebujú zobudiť z pohodlného sveta predstáv je ďaleko viac ako tých, čo potrebujú útechu.
Námietky voči prirodzenému vzniku života sa u veriacich nezakladajú na rozumnom dokazovaní, ale na doktríne, ktorá uznáva len náboženské princípy. Mýlite sa ak si myslíte, že sa dá spojiť nadprirodzeno s vedou, to ako by ste chceli spojiť rozum s nevedomosťou. Vysvetliť pôvod bielkovín riadením Boha nič nevysvetľuje, pretože ponecháva otázku pôvodu tohto plánovača. Ak poviete, že Boh tu bol vždy, tak isto môžeme povedať, že život vo Vesmíre bol vždy.
Slepá, nemilosrdná nezaujatosť prírody je základná vlastnosť celého Vesmíru. Deje na atómovej či molekulárnej úrovni nie sú úplne neurčité. Čo robil Boh dnes, to mohol robiť i v minulosti, t.j. nič. Hlavná iracionálnosť náboženstva je, že dáva prednosť utešovaniu pred pravdou. Preto stále trvajú na opakovaní posvätných rozprávok, čo spôsobuje pri konfrontácie so skutočnosťou buď rôzne neurózy, alebo človeka úplne zbaví rozlišovacieho úsudku. To, že sme tu, nie je výsledkom božieho požehnania, ale výsledkom boja za prežitie.
A ako chcel zanechať svoj správny odkaz pravdy a nie ho nechať upravovať ľuďmi, ktorí ho nikdy nepočuli ani nevideli. Tí potom spracovávali len legendu, ktorú si každý prispôsoboval podľa seba. A tomu hovoríš vedecká pravda.
Odporúčame