Myslíš si, že to je zázrak - to jednoznačne smrdí podvodom a zneužitým mena mrtvého.
Myslíš si, že to je zázrak - to jednoznačne smrdí podvodom a zneužitým mena mrtvého.
Aký odkaz - veď on nenapísal ani slovo. To jeho učenie spísali iní a spisujú ho doteraz a to podľa vlastných predstav.
V predchádzajúcom príspevku si sľúbila, že sa polepšíš, že počúvneš svojho psychológa - no a čo tu stváraš.
Myslím si, že by si si mala obstarať nejaké zvieratko a ak sa mu pokojným hlasom zveríš určite ťa bude milovať a dá ti to pocítiť..
Myslím si, že i keby sme dostali nejakým spôsobom do doby kedy žil Kristus a zistili by sme ako to bolo v skutočnosti - u Ratzingera a jeho podobných by to bolo nedôležité, pretože oni si Krista už vysnívali vo svojej viere ako posla kresťanského dobra s odkazom na posledný súd a čo v skutočnosti on robil v čo veril nie je dôležité na to je tu cirkev aby nám to vysvetlila.
I keď Ježiš „osvietil“ Pavla nevýslovnou láskou k človeku, nerozšíril túto lásku úplne - týkalo sa to asi len kresťanov a židov, lebo proti otroctvu nič nenamietal. Práve naopak Pavol dokonca napomína otrokov aby dobre slúžili svojim pánom – a aby svojim kresťanským pánom slúžili obzvlášť dobre.
Áno väčšinu toho čo sa dnes volá kresťanstvo by Ježiš sám zavrhol. V skutočnosti by sa Ježiš (žid) obrátil v hrobe, keby vedel, že Pavol dáva jeho plán sluhom požierajúcich svine (všetci podľa židov sú tu na to aby slúžili im). Jeho úsilie vieme, že v židovskom svete nemalo perspektívu a bolo by zmarené v dejinách, nebyť Pavla a tých pisateľov evanjelií a napokon aj cisára Konštantína. V spisoch Pavla a Nového Zákona môžeme sledovať postupné umelecké košatenie legiend. Od spirutualného videnia Pavla, cez strohé podanie Marka, ktorý nespomína fyzické zjavenie Ježiša po jeho smrti a cez pribúdajúce vzájomné nezlučiteľné detaily u Matúša a Lukáša, až po opakované zjavenie a siahanie Tomáša do rán Ježiša od Jána. Čím neskoršie spísaný spis tým viac pridanej účelovej literatúry s cieľom aby čitateľ uveril. Ak Ježiš stal z mŕtvych, že by tí prvý pisatelia považovali za nedôležitý „fakt“ o zlietajúcom anjelovi z neba za mohutného zemetrasenia, ktorý odvalil kameň z hrobu?
Keď veríš tomu, čo tam píše "biolog" Kováč tak si ozaj chudák a že ja som militantný ateista, ktorý bezdôvodne napadá mierumilovné náboženstvo - voči tomuto militantnému antikomunistovi som gentleman.
Naopak koncepcia Boha ukazuje na vašu nevedomosť, ktorú takto chcete zakamuflovať.
Píšem o tvorbe nového svetového náboženstva, ak si si nevšimol, kozmetické úpravy vo vnútri jednotlivých cirkvi je vecou ich ako sa prispôsobia k súčasnej dobe.
Filozofia prežitia nepotrebuje nijakú nadpozemskú autoritu - potrebuje len schopných ľudí nezaťažených dogmami.
Ako vieš, že je to ON a nie ONA. Podľa Biblie to tak nevyzerá.Viď logická úvaha.
Na začiatku bol len Boh a Duch svätý, ktorý sa ponevieral nad vodami a nezúčastňoval sa stvorenia sveta. Raz povedal Boh, že stvoria človeka na svoj obraz. A stvorili Adama a Evu – muža a ženu. Čo znamená, keď tvorili na svoj obraz, tak buď Boh, alebo Duch svätý boli tiež žena a muž. Avšak Duch svätý nemohol byť ženou, pretože pri svojom bočaku so ženou stvoril Ježiša Krista. Z toho logicky vyplýva, že ženou je Boh.
Ak človek má hľadať pokoj a pravdu v rozprávkach pre deti, tak bude svet vidieť skreslene.
Boh a bohovia sú len kópiou našich slabostí. Často teda potláčame vlastnú originalitu v prospech kolektívneho presvedčenia, že "my vlastne nič nezmôžeme, lebo naše skutky a činy sú riadené Bohom, prozreteľnosťou, či postavením planét" je vlastne vrátenie sa do detských liet, kde za nás zodpovedali rodičia.
Ako sa presne tento výpočet robí. Rádioaktívne hodiny fungujú tak, že nestabilné prvky menia svoje at. číslo, pričom celkové nulk. číslo zosáva t.j. protón sa zmení na neutrón alebo opačne, čím sa z chemického hľadiska prvok mení. Každý taký rozpad je presne z datovaný a meria sa polčasom rozpadu. Pre vek Zeme sa použil rozpad draslíku 40 na argón 40. Tento draslík 40 vznika pri vyvrení sopky, kde na začiatku ešte nie je žiadny argón, po 1,26 mld. rokov je už polovica argónu a polovica draslíku, po ďalších 1,26 mld. rokov sa polovica s polovice premení na argón čo znamená pomer 25:75. Pre vek Zeme sa používajú len vyvrele horniny.Ale pre vek kostier sa používa do 50000 rokov uhlík 14 premenou na dusík 14, ktorý má podstatne kratší polčas rozpadu (5730 rokov), tak že a na dhlši vek ako 50000 rokov je už vek ťažko vypočítateľný.
Ako chodili ľudia v tzv. raji - asi od päty po hlavu zahalený. Ak niekto chce vystavovať svoje telo, musí sa oň dôkladne starať, na čo treba veľa odriekania od chlastu, fajčenia, drog, prežierania sa, držanie sa v čistote, cvičenia a aj duševnej pohody na čo treba mať jasnú a otvorenú myseľ.
Zahaliť sa, uzavrieť sa do seba a trpieť to práve smeruje k zvráteným myšlienkam o podstate života, k špinavosti, závisti a k ochote sa stať fanatikom, hlavne keď za to sa im prisľúbi výsadne postavenie v nebi. Stačí si prečítať tento článok a je Vám z toho zle.
Samozrejme, že viem, čo bolo pred veľkým treskom. keď sa zastavil čas a nič sa nehýbalo - len všemohúci Boh a Duch svätý z nudy lietali sem a tam nad vodami.
Autor nepíše z akého skutočného dôvodu bol zavedený celibát. Kňazi sa nezaprisahávali k doživotnému celibátu kvôli čistote v sexe, či záujmu o asketicky život, ale práve naopak cirkev začala chudobnieť a preto druhý lateránský koncil (r.1139) zaviedol všeobecnú povinnosť celibátu. Keď cirkev v 12 stor. stratila absolútnu moc a nemohla už nekontrolované hospodáriť s majetkom krajiny a dokonca podľa nových svetských zákonov by mohli manželka i iný príbuzný dediť časť majetku kňaza tak cirkev začala robiť opatrenia na znovu získavanie moci. Celibát bol teda zavedený hlavne z dôvodu ochrany cirkevného majetku. Tak isto sa v tom čase začali predávať odpustky, čo platí síce v inej forme doteraz a neskôr i zhabávala priamo majetky občanom, ktorých označila za kacírov, či čarodejníkov.
Prečítaj si niečo o evolúcie a možno to pochopíš. Život sa zatiaľ nedá vyrobiť, ale ani stvoriť, život sa postupne rozvinul a vyvíja sa ďalej.
Odporúčame