Pri tejto otázke sa dostávame k problému či je táto otázka oprávnená. Vymyslieť sa dá kadečo na balamutenie ľudí. Ale schovávať sa za prešpekulované tajomstvo, ktoré nikto nemôže odhaliť, pretože sa mení podľa potreby je z hľadiska človeka neetické. Úlohou človeka je prežiť a preto nič nesmie byť neprístupne analýze.
Vedci už dávno našli spôsoby ako analyzovať i to čo nie je vidieť. Napr. atóm, gény nikto ešte nevidel, ale predsa v pokusoch poznali ich vlastnosti a vedia na základe toho predpovedať ich dopady. Keby sme chceli vytvoriť vedecky zmysluplný obraz Boha, podľa toho čo o ňom vieme, resp. len predpokladáme, že vieme tak sa nedopracujeme k žiadnym výsledkom, ktoré by nás niekam posunuli. Boh nemá jasnú identitu, ktorá by sa dala použiť na pokusy alebo pozorovanie (raz je to horiaci ker, druhý krát hlas v hlave, tretí krát ten čo na nás poslal katastrofu..). Keďže vlastnosti Boha nie sú jasné a predpovedateľné, tak riešenie tejto otázky je len problém etický.

