Naše školstvo je príliš feminizované a schopný učitelia, ktorý dokážu zo žiakmi hovoriť a ich i nadchnúť radšej utekajú do iného podniku. Sám som bol svedkom toho, že podpriemerný žiak zo strednej či základnej škole sa v praxi veľmi dobre osvedčil a taktiež opak je pravdou.
Niektorí ľudia ešte do 18 roku sami nedozreli a v základnej škole i v strednej sa malo kedy nájde učiteľ, ktorý dokáže rozvinúť ich prirodzené vlohy - pretože niekto je dobrý na matematiku, niekto na iné. Učitelia radšej žiaka celkom zatracujú, keď v jednom predmete nevyniká. Preto hodnotiť žiaka podľa priemeru nie je v poriadku.


