Podľa vzoru Hitlera? Rusi sa chystajú rozdať vojnovým veteránom ukrajinskú pôdu
???
V pripade Ceskoslovenska neslo o delenie vojnoveho lupu, ale ako sam pises - pozemkovu reformu . Ta reforma mala racionalne jadro - prerozdelenie pody slachty a velkostatkarov, t.j. ,,stredoveky model" sa prisposoboval modernym podmienkam. Tak ako vsade v Europe - bez ohladu na to, ci slo o staty vitazne alebo porazene.
Za tieto pozemky dostali majitelia od statu kompenzacie, na ktorych vysku sa mohli stazovat (rovnako ako sa v sucasnosti ludia stazuju, ked im stat zaberie napr. pozemky kvoli dialnici a pod), v kazdom pripade ju dostali. To, ze v prvej etape sla poda trvale neobhospodarovana, alebo ta, ktoru majitel vobec nespravoval, je len taky bonus.
Co toto ma s ruskym prerozdelovanim lupu, nevedno.
Co sa tyka konfiskacii po 2. SV, Nemecko na hulvata pludrovalo cesku ekonomiku a sposobilo statu nesmierne materialne, ludske a moralne skody. Tento zabaveny majetok bol sucastou odskodnenia.
Opat, ziadna paralela s ruskym prerozdelovanim lupu neexistuje.