v žiadnom kapitalistickom spoločenskom systéme od jeho samotného vzniku , zdravotníctvo ako také nikdy nefungovalo tak, aby zabezpečilo potrebnú zdravotnícku starostlivosť pre všetkých občanov na dostatočnej úrovni, lebo ak je zdravotníctvo o peniazoch a v tomto spoločenskom systéme je, nikdy nebude slúžiť k spokojnosti pacientov, ktorí to potrebujú , ale tým ktorí na tom ryžujú.


