Skresľujete to, a výrazne. Už samotná inštalácia Izraela bol nezmysel a jej spôsob realizácie bol na úkor miestneho arabského obyvateľstva. To sa ešte dalo uhrať, keby Izrael sústavne nezaberal (aj kvôli rozsiahlej imigrácii) ďalšie a ďalšie územia obývané Arabmi, a to spravidla násilným až barbarským spôsobom. Nemienim radikálnych islamistov vrátane teroristov brániť, ale práve toto je hlavnou príčinou tamojšieho už desaťročia trvajúceho násilia.

