No, tentoraz ste výnimočne trafil.
Takže by im už konečne bol treba dať pokoj.
No, tentoraz ste výnimočne trafil.
Takže by im už konečne bol treba dať pokoj.
„Medzinárodne uznané hranice“ sú žvást. Rozhodovať majú obyvatelia. Petícia, referendum a jeho akceptovanie.
À propos, keď už - zmeny „medzinárodne uznaných hraníc“ ZSSR, Juhoslávie, Československa a NDR Vám nevadili? Referend na danú tému tam bolo veľmi-veľmi poskromne...
Nie. „Chráni“ si územia, kde väčšina obyvateľov chce radšej patriť k Rusku - vzhľadom na skúsenosti s Ukrajinou.
Nie, práveže koalícia krvilačných plánuje bojovať do posledného Ukrajinca. A to by nastalo podstatne skôr.
Tento konflikt skončí, keď USA usúdia, že už Rusko aj zvyšok Európy dostatočne oslabili.
To nie je objektívne. Je to taký výsek, aby to vyzeralo, že je toho na dobytie ešte strašne veľa.
Odporúčam https://liveuamap.com/en/2026/26-february-08… v rozlíšení 1,5 cm = 30 km a hneď to vyzerá celkom inak.
Áno, ich príchod ich znížil. A potom po vykopnutí konkurencie naraz začali poriadne rásť, potom rast spomalil, ale dodnes je celkom strmý.
Ak máte náhodou dakde pohodené staré letáky (z webov zázračne veľmi rýchlo miznú), nakuknite - hlava sa Vám zatočí, pán bežný spotrebiteľ.
A inak - môj „laz“ sa volá Košice. 2. najväčšie obchodné centrum v meste (nemecký reťazec) mám 50 m od vchodu bloku a v okruhu 2 km mám všetky nemecké a rakúske reťazce (spolu ďalších 7 ks).
Vôbec ma tento konflikt a množstvo nešťastia naň nabaleného neteší, naopak, mám z toho veľmi-veľmi zlý pocit.
Ale som rád, že Rusko pritom používa také spôsoby, aké používa - a nie plné nasadenie všetkých prostriedkov ako Sovietsky zväz za 2WW.
Práve v tom sa skrýva odpoveď na Vašu otázku.
Určite aj Vy máte skúsenosť, že keď tu cudzie veľké obchodné reťazce pred rokmi vyničili miestnu malú konkurenciu, skoro okamžite z „objektívnych dôvodov“ navýšili ceny, aby dohnali straty, ktoré si nízkymi cenami počas likvidácie konkurencie vyrobili.
Presne takáto analógia by nás čakala v prípade naplnenia Vašich snov. Pretože do tejto agresie vložil „demokratický svet“ obrovské prostriedky.
Ja preto veľmi dúfam, že k takémuto scenáru nedôjde.
Hovoríte o „suverénnej“ Ukrajine, ktorá suverénne vletela do Západom nachystanej pasce a teraz za to strašne platí.
Podľa mňa to bolo myslené tak, že to od februára 2022 do „Istanbulu“ ťažko nazvať vojnou.
Rusko nepotrebuje podrobenú Ukrajinu. Načo by mu bola - viac starostí ako úžitku. Len chce dosiahnuť, aby nebola nástupiskom pre cudzie ohrozovanie až agresiu a popri tom si z nej vzalo/vezme len tie územia, kde si väčšina aj tak praje patriť radšej k Rusku ako k Ukrajine. K tomu druhému ukrajinské vedenie svojím prístupom k ruskej menšine výrazne pomohlo.
Nie, nie. To všetko iba preto, že:
1.
Nenásytnému „Západu“ ako celku začali dochádzať zdroje (injekcia z „demokratizácie“ stredovýchodnej Európy ako jeho posledného zisku už je už v podstate dočerpaná), preto vystupňoval tlak na Rusko až tak, že ono usúdilo, že už nemá kam ustupovať a zaútočilo (zneužitá Ukrajina je len zástupný problém pre menej chápavú časť verejnosti).
2.
Najdemokratickejšia krajina sveta si povedala, že ekonomickej spolupráci Ruska a zvyšku Európy, ktorá ju ekonomicky ohrozuje, učiní prietrž a oboch týchto svojich konkurentov touto vojnou výrazne oslabí. A teraz to voči obom pre istotu doráža (clá, sankcie).
Toto je tá pravá imperiálna agresia. A „zvrchovaná“ Ukrajina mohla tušiť, do akého nešťastia ju dostanú a aj tak sa do toho nechala namotať - takže preto sa na jej „zvrchovanosť“ pozerám dosť zvrchu...
Tá druhá veta by vo „Vtipnejší vyhráva“ zabodovala.
Na tú vojnu sa roky dopredu pripravoval niekto úplne iný - a jeho nepredvídavým zneužitým pomocníkom sa už všetko minulo a náklady im neustále rastú...
Takže je už len otázkou času, kedy to iniciátor tejto vojny zastaví (to nastane vtedy, keď usúdi, že aj jeho vlastní európski pomocníci aj Rusko už dostatočne vykrvácali).
Chýba tu ale podstatná informácia, že ten „výkon služby“ bolo násilné odvádzanie ľudí do mlynčeka na mäso v mene ekonomických záujmov Západu a že „porušovateľ vojenskej registrácie“ znamená človek, ktorý sa takejto nezmyselnej smrti snaží vyhnúť.
Takže sa hlásite k vrahom?
Že by konečne nastolenie spravodlivosti?
Otázka znie tak, že či Vaše „svoje“ nie je náhodou v podstate cudzie - len pred časom ukradnuté.
Odporúčame