Orbán označil Zelenského plány za „otvorené vyhlásenie vojny Maďarsku“
Nemyslím, že je to celkom tak.
Rusko sa len za cenu obrovských obetí ubránilo útoku Západu. Samo by sa do takejto „záchrannej misie“ nepustilo, lebo pozná svoje možnosti. Posilnené z toho nevyjde, naopak.
USA nepomáhajú, naopak - len teraz hrajú dobrého policajta, ich zámery sa zmenou vlády nezmenili. Európa bola pre USA hlavným cieľom (ale tiež spolupáchateľom) tejto agresie, Nepochopila, že bola rovnako zneužitá ako Ukrajina, naďalej blbne a skončí výrazne oslabená.
Napriek tomu všetkému je ale pre Európu zachovanie Únie otázkou života a smrti. Že sa musí ale radikálne zmeniť, je iná vec.