Tam sa to „kto prvý“ ťahá už desiatky rokov. Izrael má minimálne 50 % viny. Odkedy tam pribudlo priveľa prisťahovalcov (všetko so súhlasom Izraela) - a to sú už tiež desiatky rokov - odvtedy Izrael pre nich stále postupne vydobýja ďalší a ďalší priestor nad rámec všetkých dohôd. Tým samozrejme netvrdím, že Palestínci a okolité moslimské štáty a „hnutia“ v nich sú bez viny.

