Joooj
Keby bol taraba v opozicii, to by bolo statusov na facebooku a zarucenych receptov ako to riesit.
Len skoda, ze je len minister. Rečí ma jak koza bobkov, realne co spravil za ten rok?
Joooj
Keby bol taraba v opozicii, to by bolo statusov na facebooku a zarucenych receptov ako to riesit.
Len skoda, ze je len minister. Rečí ma jak koza bobkov, realne co spravil za ten rok?
Musim si zastat orbana, lebo madari nie su najchudobnejsi. Najchudobnejsi sme my slovaci.
Z 3.miesta v roku 2006 v ramci socialistickych krajin sme sa prepracovali na 10. v roku 2019. A matovic to doklepol na uplne dno.
Dakujeme populistom.
A teda rusi prestali predavat cez burzu v roku 2021, vtedy vyleteli ceny z 25 na 100 eur za mwh. Dovtedy samozrejme cez burzu veselo predavali
Spp podpisalo dlhodoby kontrakt v roku 2012. Ceny kopiruju burzu
Prave si len potvrdil, co som pisal, teda ze predavaju za trhove ceny cele desatrocia, cize lacny rusky plyn je blud
Dnes sa stale predava vacsina plynu na dlhodobe kontrakty, ale s tym, ze cena sa urci podla burzovej ceny. Vacsina dodavatelov aj odberatelov kupuje-predava cast plynu na spotovych trhoch a cast na dlhodobych kontraktoch
Usa v case ked dovazali plyn, mali ceny zhruba rovnake ako eu. Po zacati tazby bridlicoveho plynu zacala cena v usa prudko klesat a z usa sa stal cisty vyvozca.
Obrovske loziska bridlicoveho plynu su aj v eu, ale europania ho tazit nechcu. A teraz placeme, ze priemysel upada...
Eu firmy ako take zaspali. Taka tesla rozsiruje zavod v berline a dari sa jej.
Lacny rusky plyn neexistuje. Rusko uz cele desatrocia predava za trhove ceny. Preto ho na slovensku musel stat dotovat.
Europa ma take zasoby bridlicoveho plynu, zeby sme mohli byt cisti vyvozcovia. Ale tazit ho nechceme. Vypnutie jadra, to bolo tie rozhodnutie nemcov, nie nejakeho uradnika. Priemysel sa neda nastartovat lusknutim prstov. Treba sa rozhodnut, ci chceme krasne lesy, luky, biotopy, alebo chceme konkurovat usa
Europania nechcu tazit ani bridlicovy plyn, ani litium.
My radsej posielame stovky mld rocne na nakup fosilnych paliv, nehovoriac o tom, ze v usa po spusteni tazby bridlicoveho plynu klesli ceny o polovicu.
Tazko mozes sutazit s usa ked tam maju vyrazne nizsiu cenu plynu elektriny a hlavne tie peniaze ostavaju v usa. Neposielaju ich šejkom do arabie
A ked skonci ten americky diktat tak potom co? Lusknutim prstov sa vsetko napravi? A co nam vlastne diktuju?
Jasne. Ten cinan je miliardar, lebo dava vysoke platy a pracuju 30 hodin tyzdene...
Eu tápa, lebo europania nechcu ani spinavu tazbu ani fabriky. Cena plynu v usa klesla po spusteni tazby bridlicoveho plynu o 50%, elektrina tiez klesla
Tebe niekto stoji na kabli? Podiel obnovitelnych zdrojov a ev aut tam rastie rychlejsie ako v eu a bez greendealu.
Cinski miliardari ti davaju zapravdu. Je tam cisty socik. Hahaha
Cina ma po usa najvacsi pocet miliardarov. Cinske sukromne firmy su bezne na burze dokonca aj na tej wall street.
Fotovoltiku, veterne turbiny, ev auta, tepelne cerpadla nekopiruju. Praveze udavaju ton v inovaciach
Mozme kedykolvek vystupit aj z nato aj z eu. Mozes kludne odist zo slovenska, ktorymkolvek smerom
Ze je tam diktat jednej strany neznamena, ze je tam socik. Je tam tvrdi kapitalizmus
Odporúčame