Koniec trojdnovej specialnej operacie je naplanovany na rok 2231.
Koniec trojdnovej specialnej operacie je naplanovany na rok 2231.
Rusi mozno tento rok dobyju aj 0,5% rozlohy ukrajiny, co bude nasledne ruska piata kolona prezentovat ako dokaz ruskej neuveritelnej sily.
valorizacia je podla tzv dochodcovskej inflacie
Lenze politici za poslednych 5 rokov poschvalovali populisticke veci pre dochodcov za viac ako 1,5 mld rocne - 13sty, minimalny, rodicovsky dochodok
asi je na case, aby stat zacal setrit
O co viac ide do II piliera, o to menej bude musiet I. pilier vyplacat v buducnosti
Kazdopadne SC vyplati rocne 10 mld eur, ale vyzbiera len 7 mld!!! ak by sa zrusil aj cely II. pilier, stale chybaju 2 mld
a riesenie je, ze si na vyssie dochodky poziciame? preco si nepozicaju samotni dochodcovia. Jaj to by museli splatit. Ale ked si pozicia stat, to uz nikomu nevadi
reč je o sekere niekolko mld, co sem tahas platy par analytikov
analytici a experti dlhodobo hovoria, ze na 13ste, rodicovske, minimalne dochodky jednoducho nemame a ide to na ukor vyssieho dlhu, ktory sa ale neda navysovat donekonecna.
A to je jednoducho fakt. Nech fico spravi poriadok v statnej sprave a potom z usetrerneho nech rozdava. Nie, ze zvysi dane, odvody a stale to nestaci a robia sa stale nove dlhy
pan je detailista. tak nie platy, ale pausalne nahrady. podstatne je, ze im cvakne o 5000 eur viac na ucet
takto sa to robi do psej matere!
Fantasticke KSČ okradlo okrem ineho aj beznych ludi pri menovej reforme v 1953 o vyse 50 mld korun - plat bol asi 1000 korun brutto
dochodcov je viac ako milion a bude sa vyplacat 600 euro
tych 10 a 5 mld som napisal aby sme si vedeli porovnat kolko islo rocne akoze na ukrajinu a kolko ide na dochodky a zdravotnictvo. Lebo to nie je ani 3,5%.
fed im pozical peniaze, ktore vratili
sak si to spocitaj, ci aj to ti je zaťažko?
prezieranim penazi vyssie mzdy rozhodne nedosiahneme
take estonsko dava do skolstva dlhodobo 6%hdp, my davame dlhodobo 2%. preto si dnes estonec moze kupit o 30% viac ako slovak, napriek tomu, ze 30 rokov dozadu si slovak mohol kupit viac! my mame postaveny priemysel na nekvalifikovanej pracovnej sile a ta zaraba malo vsade. ak chceme zarabat viac, nemozeme len stat za pasom, lenze nato treba mat odborne vedomosti, co biflovaci slovensky skolsky system bez praxe neumoznuje. lenze slovak radsej politikovi zatlieska, ked da obedy v skolach zadarmo, ako ked sa daju peniaze napr na nove moderne labaky.
cize treba peniaze investovat, napr do skolstva...
tvoj odhad je 2,5 mld, moj odhad je jedna mld za 2 roky, z toho velka cast ostala na slovensku, kedze financie za poskytnutie ubytovania isli slovakom
na dochodky ide 10 mld rocne, do zdravotnictva 5 mld rocne
tych 500 mega rocne, co sme akoze dali ukrajine, to nie je ani na tie 13 dochodky, minimalne a rodicovske dochodky radsej nespominam, tam ide dalsia miliarda rocne
aha. Takze viete, ze to boli miliardy, ale spocitane to nemate.
vacsina pomoci bola humanitarna pomoc, ktora spocivala hlavne v poskytnuti ubytovania ludom, ktori zaciatkom vojny zdrhli z ukrajiny a tie peniaze realne isli slovakom, ktori prenajimali napr byty.
Zadlzovanie na vyssie dochodky je dobra vec? Preco si teda dochodcovia nezoberu pozicku, aby sa mali lepsie? No pretoze by ju museli splacat, takze nik normalny to nespravi.
Ale ked si pozicku zoberie stat, tak zrazu je to akoze dobra vec? To musi tiez niekto zaplatit, ale to uz dnesnych dochodcov nezaujima, lebo oni to splacat nebudu
ak klesa pocet pracujucich a stupa pocet dochodcov, co to asi tak spravi s I. pilierom?
a ak klesa ekonomika, je aj rast miezd mizerny, aj I. pilier ma potom problem zvysovat dochodky
on pise o krachu
ano cena penazi klesa. aka bola kumulovana inflacia a ake kumulovane urocenie v indexovych fondoch napr za poslednych 10, 15 rokov?
Odporúčame