všetkému rozhodne nie. ale tu niekto odcudzuje verejný priestor aby zarobil. stáva sa súkromným. verejným ostávajú iba následky.
všetkému rozhodne nie. ale tu niekto odcudzuje verejný priestor aby zarobil. stáva sa súkromným. verejným ostávajú iba následky.
všetko schválené? žiadny odpor ako v Budapešti nebude?
s tým mierom to má akési domotane. USA je jedno ktorá administratíva chce prinútiť RF aby sporné územie nechali Ukrajine, a tu robiť viacmenej čokoľvek čo sa týka vyzbrojovania a vojenského paktovania. čiže mier fakticky prehrou Ruska. s týmto svojho casu behali do Moskvy. asi si mysleli že Rusi sú nadobro mechom prasteni.
sú prípady spískané počas najantikorupcnejsej vlády v histórii SR. všetci dali ruky preč a stavili na to že strčiť hlavu do piesku vec vyrieši.
obec fizli generálna a špeciálna prokuratúra naka okresný úrad ministerstvo dopravy Európska komisia (spolufinancuje niektorych) správcovia štátneho pozemku prezidentka vtedajšia úrad pre územné plánovanie človek by neveril ako vehementne všetci dokážu obhajovať nezákonnost a podvod a pravdepodobne aj budú mariť súd ak rozhodne v zmysle zakona
v jednej zapadnutej dedine pri Trenčíne je príklad že stavebný zákon defacto neexistuje.
Čmajzne cudzie, začne stavať ako územný plán nepovoluje, ignoruje výzvy, dokončí, začne bývať v neskolaudovanom a nepovolenom, stavebný úrad akoze opakovane vyzýva a dopisuju si, odmieta vydať rozhodnutie, nadradené orgány dávajú ruky preč, prokuratúra si tiež dopisuje až jedného dňa to zabali. fizel nevzhliada umysel = zamieta sa. Korupčnik sa za obecné obhajuje na súde aby ho nezaviazal vydať rozhodnutie. Stavba stojí, užívana a nič sa nedeje. Zákon ani nemusí existovať.
samé spekulacie. stačí pritom naviazať na prvotný zmysel uberu a pod firiem (z ktorých sa aj tak stali taxíky) - shareovat jazdy, najmä odtiaľ kde chodia prázdne busy. kto ide ráno autom z obce do mesta napr do práce na 7, dať ho do aplikácie a môže zobrať 3-4 ľudí, dodávkou aj viac, ak chce si niečo privyrobiť. obce úplne v tomto zlyhávajú. nič nerobia. nechajú vúc financovať zbytočne veľku a drahu sieť.
na takych aspoň servisy trhnut. jediný problém je že keď je voz veľký zaberá na parkovidjach vela miesta
stavajte načierno aj na cudzích pozemkoch - SR defacto nemá stavebný zákon - práva podvodníkov sú nad vsetko. Budú vám úrady chvilu vypisovať, pokuty reálne vydú ďaleko menej než projektanti či papierovačky, dom hlavne nikto nezbura.
nech stavia načierno. dom mu nikto nezbura. stavebné právo v SR defacto neexistuje. aj trestný zákon to umožňuje. do basy ho neposadia aj keď postaví načierno činžiak.
tento novinár mám pocit netuší kde je sever.
problémom nie je účtovníctvo či viackrát preplatenie faktúry. takéto niečo skúšajú, stovky, tisícky ľudí.
trestnoprávny problem to začal byť, čo po prevalení odmieta vyplatené prostriedky vrátiť, vyhovára sa že ich minuli na niečo iné.
u nás sa takto vyhovára zločinecká klika na svoju nečinnosť pri úradovani čiernej stavby.
že im spis zobral raz súd, potom prokurátor, potom okresný úrad.
prečo by nemohol simecka.
systémom, ako je nastavený korupciu nikdy nezastavia, mozno vyšetria, hoci len mizivý zlomok prípadov, úplne okatych.
získali len poniektori - zďaleka nie všetci
NATO nie je ani nikdy nebolo nastavené na situáciu že niekto si vyrobí prúser vyhrotenim politiky, krokmi do krajnosti voči niekomu a všetci to majú ísť za neho hasiť
jeden z mála ktorý sa dá počúvať - len občas ustreli niekde kde ani sám nevie
asi myslí cigánov čo niečo kradli. keď dostali výprask teda minimálne obvinili z toho zandarov.
so zákonmi si polícia žiadnu starosť nerobí, najmä pokiaľ ide o zahladzovanie zločinu (nejde od nich vec na súd). prekrútia si čokoľvek akokoľvek.
to sa deje odvtedy pokiaľ polícia a celkovo justícia začala byť pre politikov tabu. že sa k nim ani nevyjadrujú. kontrola teda nulová. tak to aj vyzerá. prišivajú alebo zahladzuju výlučne na objednávku svojej nejakej svorky. zaujímavé to býva len vtedy keď sa stretnú záujmy dvoch takýchto svoriek.
korupcnici čo kryjú čierne stavby a lúpež štátneho pozemku si ešte sami zverejnia dôkaz vo forme uznesenia obecného zastupiteľstva, a fizel aj tak sa uznesie že nevzhliadol úmysel, motív, a karavana ide ďalej, vraj len súd sa má vecou ďalej zaoberať. prokurátor ďalšia fraška (vlastne orgán nanič). zo súdu sa rehocu (napr. sami si zrušili lehoty lebo sa sudia).
v územnom pláne to na 99% je ako mesto vymáha.
verejný záujem je nadradený nad vlastnícke právo.
jediný zadrhel v celom môže byť najma úradník, ktorému je aplikácia zákona zverená .
Odporúčame