Budeme sa mať ako Nemci? Slovensko plánuje spustiť malú revolúciu v cestovaní
Musím sa smiať. Včera som cestoval vlakom. Cesta z A do B začala tým, že som zistil, že predaj lístkov na stanici bol zrušený a vlak meškal 10 minút. Pri ceste z B do A zase vlak meškal 10 minút aj keď som nastupoval na zástavke cca 1 km od východzej stanice vlaku. Miesto rýchlika (elektrického) došiel „dieselový motorák“, ktorý bol preplnený cestujúcimi s kuframi. V „motoráku“ sa viezli aj tí, čo mali zakúpené lístky do I. triedy. Sprievodčíčka všetkým vysvetľovala, že v meste „C“ majú na nástupišti vystúpiť a prestúpiť do vlaku na druhej koľaji nástupišťa.