Naozaj nie sme v stredoveku, asi v Británii používali postupné zaťažovanie na zemi pripútaného nejakými stavebnými štvorcami v 19. st. na „dotlačenie“ k výpovedi či priznaniu (dotyčných tak viditeľne nemlátili), ale naraz celá váha človeka...
Naozaj nie sme v stredoveku, asi v Británii používali postupné zaťažovanie na zemi pripútaného nejakými stavebnými štvorcami v 19. st. na „dotlačenie“ k výpovedi či priznaniu (dotyčných tak viditeľne nemlátili), ale naraz celá váha človeka...
Asi začali takým kryštalicky čiernobielym marketingom/prísľubom chystanej najlepšej kompatibility stability, preemptivneho multitaskingu a spoľahlivosti na Windows NT a nazvali to od začiatku s číslom Windows NT 3.niečo, lebo verzia 1 produktu sa podľa poučky vtedy nemala nikdy kupovať (vyššie verzie asi vtedy zvykli občas bývať aj dokončené). Od možno "neelektrikárskeho" ale aktívneho spravovateľa takého niečoho som v čase NT 4 počul pekný povzdych typu "zlatý Linux"...
Také staré oknowsy ako 95 alebo 98 na dnešných pamätiach zrejme iba tak nespustia inštaláciu na železo (ak jedna pamäťová "karta"/zelená doštička má viac ako 512 MB napríklad).
Ten dizajn má aj iných nasledovateľov - napr. od Uniherz také kancelárske zariadenie (-pravdepodobne): ( https://www.unihertz.com/technical?product_i… ). (Mimochodom, takmer ľutujem, že som nedávno z niečoho nestihol v odpočinkovom nastavení pochopiť, ktoré systémy majú časť programov radšej virtualizovanú v Jave (na rozdiel od iOS-ov) a prečo mávajú/potrebúvajú niekedy Androidy väčšiu pamäť ako Apple. Zatiaľ sa ale ani na terajší Android vôbec nesťažujem.)
Tak nech si tam korektne pokomunikujú, čo sa komu páči a nepáči, ale prečo sa pod fotkou AP z 18 augusta v tejto verzii správy neuvádza korektne dátum fotenia alebo je tak neviditeľný, že ho tu neviem nájsť? Nie je problém zistiť z internetu všetky archivované údaje reverzným vyhľadávaním tej istej fotografie (Canon, 16 mm, 1000 ASA atď.).
No ale antilopám tak rýchlo nikto nepripne perspektívne nejaký 5G internet vecí na dávkovanie spotreby či produkcie plynu a následné spoplatnenie. Napadá mi, že aj napr. ink-jet tlačiarne sú vlastne dávkovače farby s obmedzenou mesačnou kapacitou...
Môže byť, že pri určitých a vždy nepochopených metódach (skrytej) kolektivizácie (rozpustenia) nie je možná z princípu včasná každogeneračná obrana demokracie v anglosaskom štýle, čo je problém pravdaže.
Najmä tie transformačné obdobia bývajú niekedy neskutočné a samopopierajúce ešte (a otázne niekedy bývalo, kedy že majú jednotlivé obdobia zmien či budovaní skončiť ak vôbec). Klasický príklad je mocnejší sovietsky vraj dialektický svetonázor pre množstvo ľudí a napriek tomu povinnosť odlifrovať na dedinách nejakého kulaka, lebo tak je vrchnosťou stanovené.
Americania asi vsetci take nehlasaju.. zodpovednost za komunity a tak... to len korporacie boli tak davnejsie popisane, film asi z 2003 mal vela oceneni. Len u nas vzdy ta iniciativna nadpraca, niektori ani nie pre rezim nejaky a cokolvek takej struktury sa zasa asi akceptuje, len aby to nebol rovno povodny komunizmus tunajsi... tak mi to obcas pripada, skoda casu teda....
pokr.: ale izolácia a sociálne siete nejdú teraz dobre dohromady; chatovať možno aj zo zdrav. izolácie a izolácia akútnou chudobou niekdajšieho rumunského typu a úrovne zatiaľ podľa všetkého tiež nehrozí.
To je dosť zaujímavé. Podobne aj prirovnanie k Causescovi (u nás kedysi išlo tiež v tejto súv. možno o prirovnanie lok. politika k nemu na individuálne výtvarnícky tvorenom plagáte/plagátoch týkajúcich sa streľby v Rumunsku vtedy v r. 1989/90) je asi trochu zbytočné, lebo odstránenie Causesca asi nevytvorilo nejaký svetoznámy aspekt odkazu ako okolo brutálneho zásahu v Prahe a „Martina Šmída“ či terajšieho hnutia BLM v USA (no ale síce vtedy neboli soc. siete). Causescovci asi popularitu ľubovoľnej zmeny z veľkej časti „zatiahli“ jednoducho iba sami tým vodcovským spôsobom výkonu a udržiavania zastarane a násilne pôsobiacej primitívnej moci s asi schodovitým poklesom popularity (po obnovovateľskom povojnovom období) a ešte aj zrejme dobrovoľným megalomansky pôsobiacim drastickým a asi nekoordinovaným šetrením, ktoré naň časovo plynule nadväzovalo a viedlo k izolácii všetkých zúčastnených.
Pripomína mi to inováciu, keď jeden Kodak Disc fotoaparát mal vstavaný budík. Resp. či nebude tá menej záujmovo špecifická komunikácia skôr obťažovať...
Tá ikonografia je ale zaujímavá, pripadá mi to taký zrecyklovaný Causescu (u nás vo výkladoch s podtextom s otáznikom, či aj u nás to malo byť "ako v Rumunsku").
Pekne nepríjemné toto vyostrovanie napätia... napr. medzi Litvou a Ruským územím je neveľké jazero v prírodnej rezervácii, po ktorom labute veselo plávajú medzi oboma krajinami, a teraz časom aj tam akiste pribudnú stráže, kamery, potápači a podobne...
A. Lukašenko možno nemá celkom jemnocitnú povahu a nič by s tým v takom prípade nemohol urobiť, demonštrovaný jemnocit Bielorusov, ktorý si títo nedajú zobrať, je náhodou aj zbraňou proti nemu pri vystupovaní na verejnosti. Technicky asi mal mať A. L. radšej pripravený aj plán B, s miernym ustúpením do úzadia iba tak pre zmenu, a keďže tak pravdepodobne veľmi nečinil, časť verejnosti sa asi unavila, možno koronakrízou, a začali ho niekde asi ešte pred voľbami prezentovať ako opotrebovaného diktátora (neviem, či morálne alebo technicky). Teraz sa ľudia nenudia a majú nové a pre nich cenné skúsenosti /a možno aj uvoľnenie tlaku nelukašenkovských povahových chýb, teraz nasmerovaných inak než štátnym smerom/; asi by sa mohol chcieť skúsiť s demonštrujúcimi v rozpore so zahr. skúsenosťami dohodnúť, než budú namiesto nadšencov tvrdou a zotrvačnou korporáciou. Aké funkčné či ústupové cesty ale budú mať aktuálni či potenciálni vodcovia demonštrantov či nejakí naozaj odôvodnene nespokojní?
Neviem, tí búriaci sa, aj keby chceli just "byť ako bieli", videli desaťročia často filmy s vedome iba disciplínou či pasením po výhodách, ale bez podpory či istôt morálnych hodnôt a ak tak pod plášťom niečoho iného - príbuzní, rasa, sebavedomie elitných uniformovaných ľudí, peniaze, ľahostajné pohoďáctvo, vojna a pod. Aj tak tu iste nerozumieme ich situácii a sme asi navykaní na akoby statickú "disciplínu" za každých okolností (zrejme s dynamic. obsahom). Tiež sú nepokoje možno kontextom rozdielu medzi skryto akoby zlomyseľným prístupom častým u americkej výchovy a podob. ovplyvňovania a tým, čo sa čiastočne aj z USA naučili Fíni a Dáni (kde by sme tu boli potom...). Blokujúci činiteľ... asi drogy a vytrhnutosť z kultúr. trad. A asi problém v chudobe a prostredí s rôznymi okolnosťami. Bude zábavné, ak náhodou teraz drogové scény a stopy po nich rýchlo odpracú ako jeden park v Zürichu okolo 1989. (Keď začínal Fantozziovské komédie, bývali majetkové rozdiely menej neúčelné, a predsa...)
dopl.: V tej knižnici/zbierke vintage laptopov mi pripadá zaujímavé i to, koľkí výrobcovia mohli vyrábať podobné počítače, hoci to bola novinka... teda že nejaký výrobca nezvládol patentovo zablokovať rôzne v podstate evolučné kroky. (Nič proti vynaliezavosti a zásluhám, ale je asi lepšie strániť sa situácie analoigckej (či ešte zosilnenej) dobovému tvrdeniu, že "komunisti majú na všetko patent".)
Už veľmi dávno to mali ešte počas výstav v PKO vystavené ako ikonu z minulosti (1100 alebo plus). Dokonca v ZSSR vyrábali klon modelu 1100 plus ( https://vintage-laptops.com/?page_id=236&… ) ako jediný laptop krajiny ( https://en.wikipedia.org/wiki/Elektronika_MS… ).
Je to z Inde. "FILE – In this Monday, March 23, 2020, file photo, passengers wearing masks look out from a train in Jammu, India. India’s colossal passenger railway system has come to a halt as officials take emergency measures to keep the coronavirus pandemic from spreading in the country of 1.3 billion. The lifeline was cut Sunday, leaving hundreds of people stranded at railway stations, hoping to be carried onward by buses or taxis that appeared unlikely to arrive. The railway system is often described as India’s lifeline, transporting 23 million people across the vast subcontinent each day, some 8.4 billion passengers each year. (AP Photo/Channi Anand, File) "
Čitatelia tejto diskusie asi nie sú korporácia aby mali nejaké svoje druhé hľadisko, takže nie. (Ak aj nejaký revolučne naladený demonštrant niekde v zahraničí náhodou informoval nápadne tenkú tanečnicu resp. študentku, že je biely anorektický odpad, možno ju skôr informuje resp. varuje, aby nebola príliš nápadne vidieť v exponovanej zóne s tými dlhými bielymi vlastmi a sústredeným výrazom z cvičenia vo vzduchu, ale to sa asi upokojí časom. Aj u nás mali vyobrazené ideálne budovateľské typy začiatkov našej verzie socializmu v štátnom umení iný vzhľad ako neskôr tzv. ikony v módnom priemysle.)
Odporúčame