Rozmohol sa nám tu v poslednej dobe veľmi nemilý nešvar. Zíde sa 5 opozičníkov a na základe záujmov USA a EÚ žiadajú o "pomoc" pre, povedzme 20 % menšinu občanov. To že 80% krajiny si niečo podobné neželá tých piatich vôbec nezaujíma, no a my sa tam nasáčkujeme a riešime "slobodu" tých 20%, ale na slobodu tých 80% kašleme. Presne toto sa udialo na Ukrajine, Lýbii, Iraku, .... a toto je aj problém Bieloruska. Menšinové záujmy zneužijú teritoriálne záujmy globálnych hráčov, potom si sadnú, a tvária sa že im "spojenci" prišli "DAROVAŤ" slobodu.
To, že akú chce mať kto svoju krajinu je výlučne v rukách jej obyvateľov, stále nechceme vidieť a podľahli sme Americkému videniu sveta, ktoré sa podobá skôr Kerenského "svetovej revolúcii" ako demokracii.


