niekoľko poznámok:
po prvé, Slováci by hádam nemali byť až takí vzťahovační. Ak Ukrajina nepôjde s Rusmi vyjednávať o ďalšom období tranzitu plynu, tak to nerobí kvôli Slovensku: možno by dokonca aj bola namieste taká kacírska otázka, či by sme nemali skôr byť Ukrajincom vďační, že nesekli energotranzit hneď v prvých mesiacoch ruskej agresie.
Čo sa týka Fica: politika štyroch svetových strán (ako ju označujem, gombíková politika) je absolútny nezmysel.
Fico sa totiž až príliš spolieha na hmlisté očakávania (a ja neviem, kde na ne prišiel), na to jeho "biznys ás júžuól". Za pravdepodobnú totiž pokladám aj takú možnosť, že AK (ak vôbec) bude Rusku ponúknutá držba dobytého územia, tak vrátane garancie účasti západnej Ukrajiny v NATO. Ak na to Rusko následne pristúpi, tak začne Fico prehrávať na celej čiare, pretože výsledkom takého smerovania vývoja môže byť vznik novej železnej opony (sféry vplyvu!!). V tom prípade bude gombíková politika nemysliteľná, gombíkoví politici rýchlo skončia.


