(3/3)
Tu zrazu: "Milý! Hej, vy! pane!"/ Zvolá mi ktosi od chrbta.
Hľa... žandár. Čože to, čo to, čo sa stane?/ Vec ku mne aká zavíta?
Čakám a mlčím, mlčím ja, fízel, aj blázon tiež./ Myslím si: No tááák, fízel, nemlč, lež k faktom bež!
"Čože to, milý občan, čože tu stojíš, stváraš ty?
Veď sa tu, ľaľa, do výkladu dívaš jak prasa ožratý!"
S obrazom vlastným, ech, ožran smutný,
celý čas som sa hádal ja.
Takto to končí, keď ráno sa pustíš
do osláv Prvého mája.
---
Ďakujem za pozornosť:-)


