K Šimkovičovej:
ako som už napísal v komentároch k iným článkom, vôbec by mi neprekážalo to, ak by pani Šimkovičová využila služby profesionálneho redaktora/korektora. Vôbec nič na tom nevidím, naopak, práve preto sa títo ľudia touto prácou živia, aby napríklad vládni predstavitelia mohli využívať ich služieb ešte predtým, než odošlú oficiálnym činiteľom iných krajín nejaký narýchlo zbúchaný, odfláknutý koncept.
Rovnako nič nevidím na tom, ak sa pani Šimkovičová nabudúce postaví pri príhovore pred mikrofón a oznámi, že bude čítať text z papiera, pretože nie je rodeným rétorom a má problém s príhovorom uvádzaným takpovediac "z hlavy". Vôbec nič na tom nie je, nie je to hanbou, naopak, za smutné považujem skôr akési trápne výhovorky o zdržiavaní.
Veľkým problémom pani Šimkovičovej zrejme bude neochota priznať si, že je tiež len človekom.

