"Technokratická" vláda (špeciálne v pomeroch SR) má potenciál dokázať, že systém vlád zostavených z nominantov predsedov silne centralizovaných parlamentných strán je zbytočný, ak nie je priam brzdou.
Kto chce túto úradnícku vládu vnímať ako vládu prezidentky, tak môže, nech sa páči: s takýmto postojom k veci však riskuje, že bude musieť popierať akékoľvek úspechy tejto vlády, čo ako by boli zjavné -- ba práve preto.
V najlepšom možnom prípade to teda paradoxne bude chcieť od mnohých (a nielen) blogerov veľa polien pod nohy a veľa polien v hlavách.


