peknyvtacik: Nie, nemýli sa.
Do volieb sa aj vďaka Ficovej rétorike a aj vďaka blogerským článkom podobným tomuto na Slovensku vytvorí atmosféra "buď-alebo". Pôjde o voľbu "Západ-Východ". Už dnes o ňu ide.
peknyvtacik: Nie, nemýli sa.
Do volieb sa aj vďaka Ficovej rétorike a aj vďaka blogerským článkom podobným tomuto na Slovensku vytvorí atmosféra "buď-alebo". Pôjde o voľbu "Západ-Východ". Už dnes o ňu ide.
palenque: Ide o to, do akej miery je politická rétorika HLASu úprimná. Pokiaľ úprimnou nie je a niekde v skryte sa tam uvažuje o koalícii so SMERom, Republikou či "národnými silami" (SNS+), tak je možnosť "robiť si veci po svojom" naozaj reálnou.
Ak voľby vyhrá Fico, tak v mene politického pragmatizmu medzi jeho prvými politickými krokmi bude zbavenie sa ľudí typu Blaha a Kéry, pokiaľ sa aj oni sami nestanú šmahom ruky pragmatikmi.
Ak sa tak nestane a ľudí názorov úrovne "dedica" nedoženú ťažké sklamania z prehnaných očakávaní, tak tu vznikne voľná skupina médií podobných rádiu Twist za mečiarizmu a na konci dňa bude musieť SMER alebo začať tak či tak korigovať svoju "mierovú" politiku, alebo bude musieť natvrdo prikročiť k otvorenej rétorike politiky vystúpenia z EÚ a NATO, čím okamžite zjednotí opozíciu, čo mu však politicky zlomí krk rovnako ako svojho času Mečiarovi.
Tak či tak, SMER má pred sebou posledných niekoľko rokov fungovania, ak vojna Ukrajine čoskoro neskončí. Jedinou alternatívou by bola už len smerácka totalita, podporená otvorenou ruskou ingerenciou, likvidácia opozície a tiché prizeranie sa Západu.
Obdobie alternatívy politickej orientácie na všetky štyri svetové strany sa totiž skončilo 24. februára 2022.
Môj iste erudovaný pohľad vychádza z prostého predpokladu, že každá jedna podobná teoretická analýza pracuje s určitými predpokladmi, ktoré nie sú založené na reálne porovnateľných overených faktoch, čiže na empiricky doloženej priamej skúsenosti. Uzávery vychádzajú zo skúseností podstatne menších, nejedná sa o udalosti v meradle podobnom globálnemu jadrovému konfliktu.
Okrem toho som nič o prežití na Novom Zélande nepísal, pomýlil si si môj príspevok s niekým nižšie (mimochodom, mne pri čítaní toho príspevku nižšie ten výškový rozdiel vo vnútrozemí NZ okamžite napadol taktiež, takže môžeš byť v tomto ohľade v kľude).
Ináč, aj toto ma pobavilo -- na blogu sú teraz za sebou krááááásne zoradené 3 titulky:
Kam cestovať, ak chcete prežiť jadrovú vojnu
Máte studené nohy a neviete si ich zohriať?
Vôľa Stvoriteľa! Ak to nepôjde inak, pôjde to natvrdo!
Ani tou Austráliou by som si až tak istý nebol. "Na brehu", rok 1959, TV remake z roku 2000.
Akože nič v zlom, ale Groehling už sám osebe vyzerá ako potomok postapokalyptického rodu, akurát neviem, do akej miery aj zdravého
(keep smiling, Braňo;-)
Pokiaľ ovšem bratislavská rafinérka, košické a oravské železiarne nepatria medzi strategické ciele hodné priameho úderu.
Skôr či tieto tri zhody nie je možné interpretovať tak,
že v krajinách strednej a západnej Európy s obyvateľstvom s pomerne vysokým sociálnym cítením a relatívne kolísavými výhradami k euroatlantickému zakotveniu typu ČR, SR, Francúzsko, je podpora súčasnej západnej geopolitiky medzi politicky aktívnymi občanmi, ktorých je v populácii týchto krajín zhruba 70%, na úrovni zhruba 58% (skupina "úroveň bezvýhradnej podpory až úroveň podpory s výhradami"),
pričom zvyšných 42% má voči tejto politike väčšie výhrady, než je to v skupine prvej (skupina "vysoké výhrady až odmietnutie").
Tu by bolo možno vhodné pripomenúť, že Francúzsko medzi rokmi 1966 - 2009 členskou krajinou NATO nebolo a práve členstvo v NATO je tam často spochybňované napriek pomerne vysokej podpore členstva krajiny v EÚ. Okrem toho ľudí názorov typu Babiš či LePenová časť ľavicového voličstva podporovať už z ideologického princípu nebude rovnako, ako nepodporí ani Pavla či Macrona.
Tak ja neviem, tá posledná veta by sa dala čítať i tak, že osláveného Krista videli tí vodcovia sveta a následkom svojho svedectva v prospech vodcov oných 7000 pomazaných bratov za 3 a pol roka zomrie.
Mimochodom, toto by ma zaujímalo, čo sa píše v Písme o tých, ktorí zomrú po vzkriesení, pretože pokiaľ si dobre spomínam (možno sa ale mýlim) tak po Druhom príchode by už nemal zomrieť nikto... či?
Pri Fínsku by som trocha spomalil, podobne tak i v prípade Poľska, pretože ak by Rusko mohlo, tak by ich kolonizovalo podobne, ako kolonizovalo a kolonizuje aj Sibír, keďže, ako je známe, Rusi nie sú ázijským etnikom.
Ak je dieťa "dlžné" svojím rodičom za vlastnú existenciu, tak to zároveň znamená i to, že je povinné nechať sa nimi otĺkať, ak to uznajú za svoje právo?
Bolo by fajn vidieť, ak by sa vzhľadom na výnimočné slovensko - české vzťahy stala rýchla návšteva volebnej centrály novozvoleného prezidenta tradíciou na oboch stranách hraníc, bez ohľadu na to, akého politického názoru je novozvolený prezident.
Trebárs už počas doratúvania hlasov, kedy je naozaj matematicky zrejmé, že kandidát voľby vyhral (pomerne veľkým rozdielom).
Len pomaly, vážený autor.
Veta "Tak či onak, referendum ukázalo, že v prípade parlamentných volieb by dnes dalo hlasy ľavici a národniarom vyše 42% voličov" mňa osobne uráža. Nie som voličom slovenskej nacionálnej ľavice, no napriek tomu som sa referenda zúčastnil a hlasoval som ZA práve preto, že podľa môjho názoru by testom ľudového hlasovania mala prejsť minimálne v polovici volebného obdobia každá parlamentná zostava povinne.
(--pokračovanie)
Nedávno sa ti stalo to isté: citovala si alternatívu - pretože v mejnstrýme sa o tom nedočítame - že ruská agresia čoskoro skončí, lebo Američania prestávajú po tajnej dohode s Rusmi Ukrajincov podporovať. No a koľko len v posledných niekoľkých týždňoch odsúhlasil peňazí Kongres na podporu Ukrajiny?
Bologna bude ten istý prípad. Všimni si, že systém mali rozbehnúť na jeseň 2022. Ak sa teda rozbehol, aké sú s ním skúsenosti...? Tiež sa čoskoro dozvieš, som si istý.
Iste, každý má nejaké hranice vnímania totality. Ale je rozdiel vidieť realitu a fabulovať okolo fiktívnych možností vývoja skresleného vnímania situácie.
Najhoršie je však, ak človek vidí rozdiel medzi zámernou fabuláciou, textom vytvoreným len pre zábavu, a rozpormi s faktami, ale napriek tomu šíri fabulácie označené ako fakty, faktický vývoj.
Dúfam ale, že tak ďaleko ešte nie si a ani sa tam nedostaneš.
Pozrel som si pár tvojich posledných článkov a skúsim narýchlo.
Alternatívu nesledujem, pretože si v nej môže napísať ktokoľvek čo chce. Nie je to o slobode, je to o nezodpovednosti. Ak už alternatívu sleduješ, tak jej never bezhlavo. Ak si myslíš, že ja mejnstrýmovému spravodajstvu verím bez výhrad, tak sa mýliš. Sú fakty a ich výklady.
Píšeš, že v totalite ľudia systém ako totalitný nevnímali. V podstate ale hovoríš nie o pocite totality, ale o slove. Ak to ako totalitu niekto slovom "totalita" nenazýval, tak sa s faktom jej existencie skôr alebo neskôr v negatívnom zmysle slova stretol a vedel o čom je. O nadvláde úzkej skupiny, idey, o oligarchickej vláde jedného zoskupenia.
Čo sa týka Bologne. Podľa mňa ide skôr v tomto prípade o myšlienkové cvičenie v zmysle "čo ak by". O zábavu. O hru s textom, s predstavami. Ak tomu chceš veriť, tak ver, tvoja vec. Dopadneš ale rovnako, ako keď si v lete vyhlasovala blízky koniec vojny na Ukrajine, lebo Briti sa dohodli na rozdelení s Rusmi.
Ono je to celé také nejaké... zvláštne.
1.) netvárme sa, že niečo také ako smerácka mafia neexistovalo a nemá štruktúry ready na reštart.
2.) Fico je vo svojej podstate človek posadnutý víziou samého seba čoby Vodcu. Viď Fico čoby podpredseda SDĽ, generálny prokurátor, prezident. On mimo špice nezostane, ak nemusí.
3.) spájanie národných a ľavicových síl: je zvláštne hovoriť raz o HLASe ako o "nepredvídateľnom", a pár riadkov nato ako o strane, ktorá v rámci národnoľavicovej vlády vedenej alianciou SMER+SNS postaví premiéra.
4.) Dzurindov návrat je politickou tragédiou. Pokiaľ má pravica stáť na človeku zaťaženom machiavelizmom, tak to s ňou vyzerá veľmi zle. Bude pôsobiť destabilizujúco rovnako, ako keď podrážal Radičovú.
5.) možné povolebné koalície vyzerajú strašidelne. Alebo národnosocialistická, alebo propodnikateľská.
Obávam sa, že ak alternatívou k "nedocucanému" Šimečkovi má byť mocou nedocucaný Fico, tak tú možnosť odvolať vládu referendom budem túžiť využiť fakt veľmi skoro.
Kary Mullis bol jeden z autorov konceptu PCR metódy testovania a zomrel v roku 2019 vo veku 74 rokov na komplikácie spôsobené zápalom pľúc.
Som rád, že napríklad Čína na rozdiel od Fauciho politiky v USA pristúpila k problematike vírusovej nákazy ľudovo a prírodne, prezieravo a rozumne, a že tak na rozdiel od zlých USA vstupuje do premorenia obyvateľstva (čínsky: obmedzovania počtu domácej populácie) bez preočkovania.
Zostáva teda hádam už len vyriešiť problém nadpisu článku, teda ktorý víťaz Nobelovej ceny za chémiu bol zavraždený a aký bol motív.
Veľmi správne, o niekoľko rokov bude možno podľa názoru väčšiny voličov potrebné politicky čisto zosadiť vládu Smeru a Republiky: potom príde tento nástroj vhod.
Ktovie, ako sa potom na otázku existencie takéhoto referenda budú dívať jeho dnešní fanúšikovia z radov priaznivcov týchto strán?
Referenda sa zúčastním, považujem to za principiálnu vec, ktorá by podľa môjho názoru mala byť ústavne zakotvená ako povinný test po dvojročnej existencii ktorejkoľvek parlamentnej zostavy.
Milý autor.
Zabudli ste sa pokúsiť nájsť slovenské ekvivalenty k nasledujúcim výrazom zo svojho textu:
ekvivalent, amatérske, tracky, komunita, referendum, extrém.
Na rozdiel od slova "lesbička" by ste k nim našli zodpovedajúci slovenský výraz hravo:
zodpovedajúci výraz, začiatočnícke, hudobné skladby, časť spoločnosti, všeľudové hlasovanie, politický okraj.
Čo sa týka referenda: všeobecný omyl hlása, že každý odporca strán typu SMER je zároveň odporcom tohto referenda. Nie je to tak. Prípadný úspech otázok referenda bude platný i pre ďalšie vládne garnitúry, pokiaľ do neho zámerne nezasiahnu, ale to nech si už obhajujú pred svojimi voličmi -- dnešnými zástancami otázok, možno o dva roky ich odporcami -- sami.
Odporúčame