Nuž,
osobne mám plné zuby tej poondiatej EÚ, hlavne tých politikov a úradníckych tajtrlíkov.
Ale reálne; máme na výber?
Nik iný a nič lepšie, nám nikto neponúkne.
Asi má pravdu Švejk: "To chce klid!"
Nuž,
osobne mám plné zuby tej poondiatej EÚ, hlavne tých politikov a úradníckych tajtrlíkov.
Ale reálne; máme na výber?
Nik iný a nič lepšie, nám nikto neponúkne.
Asi má pravdu Švejk: "To chce klid!"
Nuž,
dáko zázračne sa ti podarilo vtesnať 1000 ročnú históriu nášho Uhorska, do 19. storočia. A že Maďari žili stáročia z práce iných národov, tak to je klenot, hodný diamantu.
A tá naša cisárovná Maria Terézia sa tak snažila priblížiť vzdelanie širokým masám... nevadí,"někdy příště"...
Nuž,
naozaj čudné!
Článok je prevzatý z ČTK?
Ja som si myslel, že summit bol v Bratislave.
Nuž,
tí politici a novinári z EÚ, zajtra ani nebudú vedieť, či boli na Slovensku, či Svahilsku. To ich veľmi preceňuješ a zbytočne sa trápiš.
Podobne, ako ja, čo sa roky pýtam, nech nám naši a európski experti vysvetlia, v čom tkvie ten fígeľ, že hoci je slovenská pracovná sila produktívnejšia, ako napr. grécka, výška našej mzdy dosahuje polovicu tej gréckej.
Toto by nás malo trápiť, respektíve našich politikov a nie čo napíšu o Slovensku a Bratislave.
Nuž,
"Nepredávajte Európu", odkazujú aktivisti lídrom EÚ. "Kto nás parazitov, potom bude živiť?"
Nuž,
tu čítam, vraj: "Na piatkovom slávnostnom obede a neskôr na večeri sa budú podávať vína..."
No nech im trvá obed 1,5 hodiny, večera 1,5 hodiny, spolu sú to 3 hodiny. K tomu presun, zvítanie, spoločné foto.
Ako vidím, veľa toho času na prácu nezostáva, čajsi 4,5 hodiny.
Čo už, nemôžu stále len pracovať.
Program:
07.30 – 09.30 – príchod delegácií
Privítanie na mieste konania summitu
10.00 – 12.30 – prvé pracovné rokovanie
Miesto: Bratislavský hrad
12.45 – 13.00 – spoločné fotenie
Miesto: Bratislavský hrad
13.30 – 15.00 – plavba loďou po Dunaji
neformálny obed
16.00 – 18.00 – druhé pracovné rokovanie
Miesto: Bratislavský hrad
18.30 – 19,30 – tlačová konferencia / národné tlačové briefingy
Miesto: Incheba Expo Bratislava
(tlačová konferencia predsedu Európskej rady Donalda Tuska, predsedu Európskej komisie Jeana-Claudea Junckera a predsedu vlády SR Roberta Fica)
Odchod delegácií
Vyvetranie Bratislavy
Nuž,
pri "časovo vysoko aktuálnych" vyjadreniach francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda a nemeckej kancelárky Angely Merklovej, som mal dojem, že sa natáča záber pre kabaret "Možno už žiaden kúzelník nepríde".
Už som len čakal, kedy zo zákulisia vyskočia Lábus s Kaiserom, aby tomu dali patričnú šťavu a pointu.
I keď na tých dvoch politikov by dnes nemali.
Nuž,
Robert Škopec, zahraničnopolitický analytik, si vzorne plní svoje úlohy, presne v súlade s predstavami svojich ideologických chlebodarcov.
Ináč si totiž neviem vysvetliť jeho horlivý a militantný postoj, voči politikom V4, vo veci imigrantskej krízy.
Chudák J.G. Mendel, zakladateľ genetiky, ani len vo sne netušil, že sa na jeho objavy, budú odvolávať vo svojich, s prepáčením, chorých úvahách európski politici okolo Merklovej, ktorí preferujú zaplavenie Európy migrantami. Hovoria tomu politika biodiverzity.
Akosi nám pán analytik, ale zabudol dodať, že v rámci biodiverzity, máme v Európe príklad tzv. invazívnych rastlín, ktoré boli k nám zavlečené z cudziny a ich agresívne správanie vytlačilo domáce druhy do takej miery, že boli vyhubené.
Nuž,
autorka článku opakuje omyl všetkých klasických revolucionárov.
Chce zvíťaziť nad samou podstatou ľudstva. A čo, potom, po víťazstve? Experimentovať s ľudskými osudmi? "Vybudovať" nového človeka? Vieme, ako to dopadlo. Totiž, aj v socializme fungoval vnútorný kapitalizmus. Šikovnejší, prieraznejší, schopnejší orientovať sa, získaval, na úkor menej priebojných, aj keď poctivých.
Scenár je rovnaký. Za menej námahy, získať čo najviac.
O sociálnu stránku života občanov by sa mal postarať štát, ktorý ale paradoxne stráca dosah na významných ekonomických hráčov, práve naopak, dostáva sa do ich područia.
Ako z toho von?
Asi tu platí pravidlo, že neplatí žiadne pravidlo.
Možno, že cit pre mieru a vyváženosť.
Nuž,
namôjdušu, teraz neviem, kto je koho rukojemníkom?
Nuž,
treba začať od Adama.
Židia prišli do Uhorska vo viacerých vlnách z Východu (Halič, Ukrajina, Rusko) v priebehu konca 18. stor. a v 19. stor., v počte asi 800 000. Zväčša chudobných a otrhaných. T.j. žiadni investori. Domáce obyvateľstvo ich napriek svojej vlastnej biede prichýlilo a delilo sa s nimi aj o to posledné.
Obrat nastal, keď vzdelanejšia časť židov vstúpila do služieb politiky začínajúcej maďarizácie. V tejto ideológii ktorá predurčovala Maďarov, ako "vládnucú rasu" (uralkodó faj), našli súzvuk, keďže myšlienka "vyvoleného národa", im imponovala. Tu niekde sú aj počiatky sionizmu-židovského nacionalizmu, v Uhorsku.
Židia, už ako "noví" Maďari, obsadzovali významné miesta v štátnej správe, politike, v hospodárstve.
Ich horlivosť pri maďarizácii, museli krotiť samotní maďarskí politici.
Metódy židovských úžerníkov, kritizovali slovenskí národní buditelia, začo ich židia udávali, vrchnosti, ako panslávov.
Toto bola vďaka židovstva Slovákom, za prichýlenie a pomoc v núdzi.
Nuž,
Čierni baróni sú plní krásnej sebairónie, ktorú sme zažili.
Dnešná spoločnosť EÚ, nie je toho schopná a dožijeme sa čias, keď takáto filmová tvorba nebude odporúčaná. Už dnešné estrády majú zakázané vtipy z teplých, tzv. rodovej rovnosti, mrzákov, dôchodcov, inofarebných a inovercov.
Nuž,
dobrá správa pre utečencov!
Európska pohraničná a pobrežná stráž zvýši a posilní svoju činnosť a tým pádom zvýši svoje kapacity na záchranu utečencov z líbyjských vôd a ich bezpečnú dopravu k talianskym brehom.
Nuž,
je to dlhý seriál, na pokračovanie.
Vládna koalícia by mala strpieť "vrtochy" a obštrukcie opozície.
Aj Ficovci, ešte v opozícii nám sľubovali, že najväčších privatizačných zlodejov I. Mikloša a Dzurindu, dajú pozatvárať. Ako to dopadlo, vieme.
Takže divadielko pokračuje.
Nuž,
nič sa nedeje.
Regulačné opatrenia NBS nie sú nijako drastické, majú skôr odporúčací charakter. V podstate banky iba šikovne, za pomoci právnikov preformulujú zmluvy.
V konečnom dôsledku vždy rozhodnú významní a rozhodujúci akcionári bankových domov. Im ide o to, aby ich peniaze zarábali teraz, keď im ide karta.
"Už je neskoro medializovať vek a biť na poplach.
Mali sme to urobiť už dávno…"
Nuž,
asi by to nešlo. Je to, ako sa snažiť vychýliť roztočený vĺčik. Vždy si pôjde svojou cestou.
Nuž,
pamätám, že tento istý problém bol aj za socíku.
Vtedy to nazývali náborový príspevok. A bol to slušný peniaz. Od 1000 do 6000 Kčs, za určitú dobu. Niekedy aj byt.Boli dokonca experti, čo zhrabli naraz aj päť náborových príspevkov a do práce nastúpili úplne inde.
Potom niekoho napadlo udržať kmeňový stav pracovníkov, formou vernostného príplatku.
Nuž,
neviem, či by som dokázal pracovať v prostredí, kde treba pomáhať ľuďom, ktorí sú vizitkou zlyhania toľko zaznávanej a štátom nepodporovanej rodiny. Práca na úrovni misionárov.
Nuž,
spustiť reformu v školstve, nie je vystreliť z Auróry.
Ak má byť reforma kvôli reforme, len kvôli politikom, tak potom zbohom!
Je u nás teraz taký trend, riešiť všetky vnútorné krízy spoločnosti, cez školstvo.
Nie sú robotníci-roboti v automobilke, chýbajúci stredný zdravotný personál, nie sú dostatočne politicky ľavicovo uvedomelí občania, pologramotní poslanci a politici; tomu všetkému je na vine školstvo.
Napr. merať kvalitu školstva, na základe schopnosti jedinca uchytiť sa na trhu práce patrí medzi skvosty dnešných tzv. analytikov a iných expertov.
Odporúčame