Fico ukázal, ako chce ozdraviť verejné financie, stúpnu dane aj odvody
Človek, ktorý sa nezaujíma o ekonomiku štátu určite uniká význam slov zyšuje sa o 3% body npr. DPH. Mylne sa domnieva že sú to nežné 3% nie je to tak. ak tovar stojí 10€ a je zdanený 10% a zvýši sa daň o 10% bodov v realite pri pokladni už nezaplatíte 11€ ale 12€ t.j. tých 10% bodov je 100% zvýšenie dane z 1€ na 2€ t.j. platíte dvojnásobnú 100% daň. V prípade DPH sa bude zvyšovať o 3% body t.j. v reále pri pokladni sa DPH zvýši o 15%. Vyhovárať sa na predchádzajúcu vládu je len také táranie. Skôr sa treba opýtať čo robila vláda magora z Topolčian a psychopatického kleptomana v rokoch hojnosti t.j. počas 12 rokov vlády. Obdobia hojnosti a nedostatku sa striedajú celé dejiny ľudstva. Známy je biblický príbeh faraóna a Jozefa, ktorý v rokoch hojnosti uskladňoval obylie, aby bolo z čoho živiť ľudí v období nedostatku. Čo robil kleptoman Fico? Zneužíval štátnu pokladnicu a EU fondy. . Nenechal z 12 rokov svojej vlády financie na 3 roky covid krízy.