Ty si vychoval nejaké dieťa ? :)
Kedysi sa chodilo na skusy do sveta, len potom sa mladí vracali ( alebo aj nie) , dnes majú lepšiu perspektívu života inde , tak je uplne normalne, aby aj inde zostali.Tuším Irsko malo tiež kedysi vysoké vysťahovalectvo, detto my , len Irsko naštartovalo rozvoj, my sa skôr točíme v kruhu. Práve dcera ide teraz cez školu do Irska, teší sa, vie vyborne po anglicky , takže toto beriem tiež ako výhodu. Mala isť do Španielska, ale to ju až tak nelákalo no a mali sme u nas kedysi v ramci vymenného pobytu Talianku a nić moc im to nedalo. Zase dcere sa pači aj azijská, konkretne japonska alebo juhokorejska kultúra (a začalo to cez manga a K - pop ) dosť sa zaujíma o tamojší život, sleduje ich filmy , diskutujeme o tej spoločnosti - takže možno pôjde tam.
Mňa napríklad prekvapilo, že v počte patentov na obyvateľa Južna Korea 4x prevyšuje Čínu a 2x USA .Ekonomicky je tiež na tom dobre.Len zase, je tam ešte silný patriarchát...


