Elena Ištvanova je žena...
Socializmus mal byť predstupňom komunizmu, kde nemalo existovať naboženstvo .
"Zánikem třídní společnosti pak jako nadbytečné zanikne i náboženství." (Marx)
Ibaže niečo sa ukazalo inak
" Je možné, že Marxovi komunističtí vykladači některé problémy záměrně vynechávají, protože se jim „nehodí do krámu" - např.. jak by vysvětlili, že v socialistické společnosti přežívá náboženství, když podle Marxe mělo zaniknout spolu s kapitalismem? Museli by přiznat, že se Marx mýlil buď v předpokladu, že náboženství zanikne samo, nebo že je pouze ideologickou nadstavbou."
"Raketa Orešnik- no podľa mňa táto krajina z východu ukázala, že dokáže s raketou so stredným doletom a s využitím kinetickej energie zničiť plánovaný cieľ ako jadrová zbraň ale bez rádioaktívneho smogu "
Fakt ? Kineticka energia tej strely pri dopade je nižšia, ako keby tam bol vahovo rovnaký sud s benzínom a neporobvnateĺne nižšia ako keby to bola jadrova zbraň - toľko fyzika ZŠ ...
Ale vojny samozrejme budú, len nie jadrova apokalypsa.V 1962 odskušali Rusi najsilnejšiu jadrovú bombu v historii, Bombu car, mala kratkodobý vykon 1 % vykonu Slnka.Prečo sa odvtedy neskúšali ďalšie, silnejšie ? Máš VŠ, takže ?
Ak by bola rozpútana jadrova svetova vojna, tak najviac to zasiahne severnú pologuĺu, kde je takmer 1,5 mld Čína a takmer 1,5 mld India, si myslíš, že to dovolia ?
Niečo o zbraniach
"Zbrane sa vyvíjajú od začiatku prvotnopospolnej spoločnosti; pôvodne slúžili na lov a obranu, neskôr aj na vojenské účely "
vs Devana
"Zbrane v histórii ľudstva nepriniesli nikdy nič dobré, len skazu"
Vývoj sa zastaviť dá , aj načas otočiť (regres civilizacií od antiky sme tu už mali ) takže niektorí na Slovensku už zlomili palicu nad tým, že tu homosexualne manželstva budú v pre nich realnom čase a kašlú na tuto krajinu. Horšie, že nielen homosexuali , ale aj tí vzdelanejší a nemienia v týcho pomeroch prežiť mladosť...no a ak to bude vo veľkom rozsahu...
A čo mladô - zutekalo, a čo starô - nevládalo.
RP tam neboli ( tie už mala SaS a homosexuali ich odmietli ) , malo to isť jednoznačne na úroveň manželstva alebo adekvatnej formy s možnosťou adopcie parom homosexalov
"Zasadzujeme sa za prijatie inštitútu životného partnerstva pre všetky páry, vrátane zabezpečenia právnej ochrany ich detí vo vzťahu k obidvom rodičom. Budeme hľadať podporu pre rozšírenie manželstva pre všetky páry, čo považujeme za skutočné naplnenie princípu rovnosti po vzore väčšiny krajín Európskej únie."
Ved prave, už som písal, že moja dcera je momentalne v Irsku, kde sú homosexualne manželstva a napr v UK ich presadili konzervatívci , na Kube ich presadili komunisti - to už nie je extrem a schvaľuje to kde kto.
Extrém sme my ...
Registrované partnerstva nemajú v programe a Hlas by ich nepodporil, pretože by automaticky viedli ďalej k adopciam detí homosexualnymi parmi a k manželstvam homosexualov.To tiež nema Hlas v programe :)
Tradičná hodnota je manželstvo ( verejne deklarovaný vzťah ) , preto ju konzervatívci v UK schvávili aj pre homosexualov. Ale žeby toto chcel Hlas...
Mladým sa rodia deti, starým nie. A ten Jozef Mikloško, ktorého si tak obdivovala v minulom blogu by to nechcel dopriať ani mladým .)
Jozef Mikloško ma blog aj na SME a ako poslanec navrhoval zakon, ktorý by posielal matky z umelého oplodnenia na 5-12 rokov do väzenia. Tak som sa ho na ten zakon v SME pýtal.
Pre tých, čo nie sú na SME a nevedia o čo išlo...
" Trojica známych poslancov Štefan Kuffa, Jozef Mikloško a Marián Kvasnička pripravili zákon, ktorý chcel chrániť nenarodený život detí a zároveň posielať ženy za umelé oplodnenie do väzenia na 5 až 12 rokov. Ich zámer podporili aj viacerí kolegovia, na ktorých sa však po hlasovaní zviezla obrovská vlna kritiky zo strany verejnosti a mnohých odborníkov, ktorí návrh považujú za mimoriadne hlúpy. Šialený zákon sa dostal na rad na piatkovej schôdzi parlamentu. Podľa jeho predkladateľov mal chrániť život nenarodeného dieťaťa, no zároveň aj poslať za mreže matky, ktoré sa s túžbou po bábätku rozhodnú pre umelé oplodnenie."
Aj ona bola zranená..
Vo vojne (ako ozbrojenom konflikte) nie sme, jadrová vojna nie je nikde no a neviem ako Devana, ale ja žijem uplne niečím iným, ako úvahami o dehumanizacii človeka - osamostatňujú sa mi deti a skúšajú život mimo nás, dcera je momentalne na pár týždňov v Irsku. No a zatiaľ je spokojná...
Vie perfektne angličtinu, ale aj tak som tŕpol , či bude všetko OK, kedže išla sama, po umrtí v najbližšej rodine .Ale zvláda to. Má môj obdiv.
Samozrejme, že kávy sa nevzdajú a samozrejme , že to nebude luxus. V podstate bulvárny nadpis...
Ročne sa narodí cez 130 milionov detí. Pribudne 65-80 milionov ľudí.
Mali by sme tu variabilnú materskú/rodičovskú. Tú majú dlhé roky v ČR, to bolo v prorodinných navrhoch časti programu PS ktorý mala na starosti Simona Petrík.
Odporúčame